Hipnozë për humbje peshe hap pas hapi udhëzim


 • Ne jemi një ekstazë anëtar para hipnozë për humbje peshe
 • Hipnozë Ushtrimi për humbje peshe
 • Sugjerim si hipnozë për humbje peshe
 • Këshilla për të lehtësuar rrjedhjen e hipnozë për humbje peshe


 • Bën punën hipnozë nëse personi është në
  ekstazë. Hipnozë për humbje peshe nuk është përjashtim. Si për të hyrë në një ekstazë?


  Ne jemi një ekstazë anëtar para
  hipnozë për humbje peshe

 • Marr
  pozitë të rehatshme, ulur ose shtrirë poshtë - të vendosë.
 • i mbështjellë
  hapur sytë tuaj sa më shumë të jetë e mundur, duke e mbajtur kokën tuaj ende.
 • Mbaj
  Sytë në atë pozitë për një minutë.
 • Jo
  duke ndryshuar pozicionin e syve, të fillojnë ngadalë duke mbyllur qepallat. Nëse qepallë e sipërme
  fillojnë të dridhen vogël, ju jeni në rrugën e duhur.

  Objektivi - për të arritur këtë
  Shteti në të cilin ju jeni duke kërkuar deri pak dhe mbulon hapjen
  Sytë ndjerë gjithmonë qepallat dridhur.
 • Shpejt
  në trup atje e di ndjenjën e shkelën sy gjumë. Ju keni arritur
  ekstazë.

 • Ushtrimi Hipnozë
  Pesha humbje

  Për hipnozë për humbje peshe kishte një efekt, ju duhet të
  do të mësojnë disa fraza të thjeshta. Nëse gjuha që ne do të
  Oferta, nuk ju pëlqen, ju mund të bëjë sugjerime të
  Varësisht nga qëllimi.

  Para se të hahet I
  mirëpritur trupin tuaj dhe uroj atij tretje të mirë.

  Unë marr frymë me qetësi dhe
  thellë. Unë kujtoj veten time se unë e dua veten dhe duan një shëndet dhe harmoni.


  Unë e kuptoj se procesi
  ushqim të më sjell kënaqësi. Ushqim unë e ha, e dobishme dhe ushqen mua.

  Unë me kujdes dhe thoughtfully
  hani në çdo hap, duke shijuar shije dhe aroma e ushqimit.

  I duhet vetëm
  sasitë e ushqimeve që do të më japin ndjenjën e ngopjes. Unë refuzoj ushqim të tepërt
  e cila mund të çojë në peshë të tepërt.

  Ju mund të mendoj për ndonjë frazat pozitive (pa pjeseza
  "Jo," siç e kemi përmendur tashmë)
  e cila do të thotë për ju rrugën për të humbur peshë. Gjëja kryesore - për të mësuar
  qëndrim pozitiv ndaj vetvetes dhe ushqim që ju hani. Shkruani dhe Speak
  një fjalë e falë për ushqim e shijshme që do t'ju ndihmojë të bëhet më e bukur.


  Sugjerim si hipnozë

  Pesha humbje

  Shko në fazën tjetër. Fraza si këto janë quajtur
  jap nënndërgjegjeshëm udhëzimet tuaja të qarta se si të lidhen me ushqimin.

  Unë do të moderuar në
  ushqim, të mësojnë të përqendrohen në urinë dhe unë të merrni më pak kalori
  se më parë.

  Pjesa ime e ushqimit do të
  më pak, dhe unë i ngopur plotësisht me ta.

  Unë mund të jetë në tryezë
  në çdo kohë dhe unë do të hani sa më shumë që ju doni trupin tim që të
  mbushje.

  Unë do të jap
  Përfitimet e të shëndetshme ushqim të ulët kalori.

  Unë shoh veten në
  formë të përsosur dhe për të mbajtur atë imazh para syve të mi çdo kohë ushqim.

  Besoj (a) se
  Unë mund të humbni peshë.

  Unë kam qenë duke prodhuar i ri
  zakone që do të ndihmojë mua të mbushur një jetës në pjesë të vogla dhe
  shikoni mënyrën se si unë dua.

  Ju mund të paguani vëmendje për dietën. Për shembull,
  përcaktimin për veten e tyre e numrit të vakteve në ditë, ju mund të filloni
  udhë udhëtime jashtë mësimore në frigorifer apo raftet me cookies dhe në vend
  duke marrë diçka të bëj më, kaloni disa minuta për hipnozë
  humbje peshe. Është e mundur për të shtuar një frazë të tilla si "Unë jam krenar që kam rezistojë
  (-Las) e copë dhe të lavdërojnë veten për formimin
  zakone të reja. "


  Lë të kuptohet se,
  lehtësuar rrjedhjen e hipnozë për humbje peshe

  Hyrja në një ekstazë, imagjinoni se si ju humbur peshë si ju

  A mund të veshin pantallona të gjata të braktisur, si ju duket në plazh dhe kapur
  admiring shikimet mbi trupin e tij të tendosur.

  Jepni komplimente ju dëshironi të dëgjoni adresë
  trupi i saj i bukur. Flisni ata veten duke imagjinuar ju jeni duke marrë.

  Get gati për humbje peshe graduale. Nëse ju nxitojnë veten
  asgjë nuk ndodh. Mendje për rezultatin përfundimtar jashtë një referencë kohore.
  Së fundi, dje ju nuk mendoj se nga tani e tutje fillim
  në mënyrë të vazhdueshme të humbur peshë. Jetojnë si zakonisht, nuk kvaplyachy nënndërgjegjeshëm e tij në minuta
  dyshim duke paraqitur veten si trup ideal. Le imazhin për të cilat

  ju dëshironi të bëhet yll udhëzues tuaj të pavdekshëm. Unë do të ketë sukses!