Bran - një burim i dobishëm i fije



Në thelbin e saj, krunde - Një nga-produkt i miellit. Për disa arsye sot, më besoni se ato janë përdorur vetëm si ushqim për kafshë. Megjithatë, ky produkt mund dhe duhet të hani dhe njerëz. Bran përmbajnë shumë fibra, e cila është thelbësore për funksionimin normal të zorrëve. Në ditët e sotme f?% B
Ushqime 0st dhe meze të lehtë ushqim prekje është pothuajse në formë të përpunuar, zorrë aq shpesh dembel deri në të, dhe si rezultat ne kemi kapsllëk dhe çështje të tjera të ndjeshme. Akt krunde si adsorbent, ata eliminojnë shkakun e kapsllëk dhe zorrë të detyruar të punojnë në fuqi të plotë.

Ato ndihmojnë trupit për të tërhequr toksina. Fiber nga krunde ka aftësinë për të ulur kolesterolin, e cila redukton rrezikun e sistemit kardiovaskular.

Në krunde shumë vitaminave B, të cilat ndikojnë në sistemin nervor dhe të tanishëm pro-vitaminë A, e cila ndihmon të mbajë mprehtësi vizuale. Përveç vitaminave, produkt përmban elemente të rralla gjurmë që njerëzit shpesh humbet të tilla si zink, bakër dhe kalium. Nga rruga, ky kombinim i ushqyesve bën krunde produkt të domosdoshëm për diabetikët, si ajo lejon për të mbajtur nivelin e sheqerit në gjak normal.


Së fundi, krunde - një komponent i rëndësishëm i shumë dieta. Natyror fibër për humbje peshe merr krenari në vendin në listën e ushqimeve të lejuara në dietë dietë Duka në inde siberian në trajtimin ditë të ndryshme. Një gotë dhallë dhe krunde - një darkë të madhe me gjithë shpirt, ata mund të shtohet në salads ose hani me stomak bosh me një gotë ujë. Ata kanë aftësinë për të bymehet në stomak dhe urisë gjatë shuaj.

Pra përparësitë e dukshme të produktit. Megjithatë, ka disa contraindications për përdorimin e krunde si burim fibër . Ata mund të hahet për njerëzit që vuajnë nga gastriti apo ulcera në fazën akute, si dhe, në qoftë se një person me hyperfunction probleme të zorrëve.

Para futjes së produktit në dietë duhet të konsultoheni me një mjek ose gastroenterologist.

Bran ka qenë prej kohësh popullor në Rusi gjatë Kreshmës. Ata janë shtuar në salads me panxhar dhe karrota, panxhar meze dhe një sallatë me rrepkë ligët dhe karrota. Bran mirë me fasule konservuar dhe kërpudha, ju mund të shtoni një shumëllojshmëri të supave si një thickener. Edhe gjellë e ëmbël mund të jenë të përgatitur me krunde, të tilla si cookies pa dhjamë, krunde, mjaltë, mollë, karrota, kajsi, rrush, gjalpë, miell - për të gatuaj brumë dhe piqem lypnuche deri artë ngjyrë kafe.