Trupi përkul marr frymë dhe humbin peshë


 • Çfarë është mekanizmi i aerobic
  Trupi veprim përkul?
 • Indikacionet Trupi klasa përkul


 • Përkul Body - një metodë shumë e famshme e korrigjimit tani
  dhe pesha e trupit. Por pak njerëz mendojnë se, para së gjithash, atë
  ushtrime të frymëmarrjes, jo vetëm të ushtruar për hyrjen
  Forma të përsosur. Përkul trupi nuk është vetëm një mënyrë për të hequr qafe yndyrë trupit,
  por do të thotë gjithashtu promovimin përmirësim të përgjithshëm dhe rinovimin e trupit.

  Skemë, e cila operon Trupi përkul është e thjeshtë, gjëja kryesore -
  të mësojnë ushtrime të thjeshta të frymëmarrjes, rezultatet janë në
  klasa të rregullta, të garantuara teknikën e duhur të frymëmarrjes. Pajisje
  Body përkul frymë - një 5 fazat, duke lejuar pasurimin e oksigjenit në gjak, të nxitur

  formimin e endorphins, të djegur yndyrë, rritjen e imunitetit, forcimin
  Sistemi musculoskeletal.

  Body Ndikimi përkul kryesor në trup është djegur
  yndyrë të tepërt dhe edukimi i mases muskulore të shëndetshme. Procesi kryhet
  duke përdorur frymëmarrjen aerobe diafragmës kombinuar korrekt me ushtrim.

  Frymëmarrje aerobic është shoqëruar me mbushje të indeve
  oksigjen, djegur deri në 3500 kalori në orë, e cila ndihmon për të reduktuar yndyrë
  nga depozitat, hiqni "toksina" nga trupi dhe ndërtimin e muskujve të re
  fibrave. Lose peshë, të forcojë muskujt e barkut, belit tuaj të ngushtë dhe për të përmirësuar
  shëndetësor duke përdorur ushtrime të duhura të frymëmarrjes dhe frymëmarrjen thjeshtë


  Gjimnastikës Body përkul.


  Çfarë është mekanizmi i aerobic
  Trupi veprim përkul?

  Trupi ushtrime përkul janë kryer kundër sfondit të 8-10-sekondë
  Numri frymë, në të cilat gjaku është vazhdimisht rritje e
  dioksidit të karbonit. Kjo fazë e zgjerimit është e shoqëruar me ushtrime të frymëmarrjes
  arterial periferik, përgatitje ind për absorbimin më efikas
  oksigjeni që vjen me më tej aktive, frymë më thellë.
  Oxygen, nga ana tjetër, shkakton lipolysis dhe ndihmon të përballen me
  akumuluar lodhje kronike dhe gjendja e keqe.

  Një grup i përkul ushtrime Trupit forcon front
  mur abdominal dhe shoqërohet me masazh të brendshme të barkut.


  Për shkak se klasat janë forcuar muskujt e barkut, zhvillon fleksibilitetin
  trup, rrit lëvizjen e përbashkët, e rrit elasticitetin e tendons,
  rikthen funksion normal zorrë dhe kapsllëk janë eliminuar, e cila nga ana
  kthesë eliminon paund shtesë dhe kapacitet të tepërt.


  Indikacionet Trupi klasa përkul:

 • mbipeshë dhe trashje;
 • "Lazy" zorrë dhe kapsllëk;
 • Gastrointestinal maj?
  ? Po;
 • sindromi i lodhjes kronike;
 • depresioni;
 • pasiviteti fizik dhe të reduktuar tonin e muskujve, duke çuar në dobësi, ndryshimet në sjellje;
 • plakje e parakohshme e trupit;
 • sëmundjet e lëkurës;
 • varësia nikotina.

 • Frymëmarrje kompleks ushtron përkul Trupi - jashtëzakonisht
  Mënyra më efektive për të intensifikuar trup fizik. Ushtrime të frymëmarrjes
  Ushtrimet janë të ndarë në tri grupe: isometric, i shoqëruar nga
  tension i një grupe të caktuara të muskujve, isotonic, utyahuyut në punë
  disa grupe të muskujve, që shtrihen dhe duke ruajtur elasticitetin
  muskujve dhe lëvizshmëri të përbashkët. Mos e merrni më shumë se 15 minuta dhe lehtë
  përshtaten në një ditë normale.

  Ushtrime të frymëmarrjes Body përkul kërkon zell dhe vullnetshëm
  trajnimi i rregullt sistematik i ushtrimit kompetent të përzgjedhjes, të punojnë jashtë
  të gjitha grupet e muskujve të trupit, jo vetëm fusha të problemeve për të vetmin qëllim -

  shpëtoj e peshë të tepërt. Përkul trupi nuk është e rekomanduar për të kombinuar me të tjera
  metodat humbje peshe si dietë apo uria, ndryshe pas
  Trajnimi pezullimi mund të jetë një tendencë për t'u kthyer ish peshë.

  Përkul Body - një gjimnastikë rekreative, metodë unike
  korrigjim, mënyrë e sigurt për të luftuar celulitin dhe mënyrën më efektive të humbjes së peshës.
  E lejojnë Body përkul forcuar muskujt, të përmirësuar lëvizjen e përbashkët dhe
  marrëdhënie elasticitet, por Avantazhi kryesor i kësaj metode është ende
  lehtësi të jashtëzakonshme dhe shkurtësinë aktivitetet e tij ditore.