Dieters si oreksit dhe të shuajë nuk chrevouhodnychay


"Zot, po të mos më shtyjë, Rabbi (emri), qielli në gojën tuaj
kështu që unë nuk do të ha një copë të madhe.

Amen "

Komploti i lakmi

Kur i famshëm balerinë Maya Plisetskaya është pyetur sekretin e dietës së saj, ajo nuk hezitoi të përgjigjen: ". Mbylle gojën dhe jo" Nëse do të ishte aq e lehtë! Shumica e njerëzve mbipeshë vuajnë nga fakti se ata nuk mund të kënaqë oreksin tuaj dhe të hani më tepër ngjarje. Edhe në qoftë se vëllimi i ushqimit që është ngrënë nuk duken duart eerily çdo tani dhe pastaj zvarritet "goodies të dëmshme."
Shkencëtarët besojnë varësisë për overeating ne trashëguar nga paraardhësit të cilët kishin për të ngrënë shumë, ruajtjen e ushqyesve në "ditë me shi".

Uri kaluar, por ne ende hani si herë të fundit, dhe të shpëtoj nga zakon i rrënjosur natyrën e miliona nen-kortikale të trurit vjet më parë, shumë e vështirë.
Përveç kësaj, qendra është e ngopjes në tru pranë qendër të fun dhe eksitim nuk do të mund ta ndihmojë atë të shtrihet në këtë zonë fqinj. Procesi i thithjes së ushqimit padashur na jep kënaqësi, dhe më pak kemi kënaqësitë e tjera në jetë, më shumë ne të përpiqemi për të ngrënë për të marrë një pjesë të hormoneve lumturisë. Kënaqshmëria na bën skllevër të ushqimit, dhe për këtë arsye ne akumulon peshë të tepërt.
Çfarë të bëni, si për të kapërcyer oreks të pangopur dhe të ndaluar chrevouhodnychay?


Këtu janë disa këshilla.

 • Së pari dhe më kryesorja, ju duhet të mësojnë për të dalluar urisë nga mërzinë banale. Mungesa e emocioneve pozitive tani dhe pastaj është në gjendje të shtyjë shumë për të menduar për çokollatë apo tortë. Ideja "dhe jo për të ngrënë ose I" duhet të kalojë kontrollin e rreptë dhe tërësisht vidmitatysya pa uria duhur.
 • Për të ngrënë më pak në tryezë, më shumë pije para ngrënies. Një gotë ujë mineral është në gjendje për të reduktuar nga pjesë një e tretë të ushqim që hahet.
 • Që të zbusë pak dhe urisë të kënaqë oreksin tuaj , e dobishme për të ngrënë një sallatë të lehta kryesor kurs, një mollë ose një karotë. A duhet të përtyp ngadalë për sinjale për ushqim filloi të arrijë në qendër të ngopjes.

 • Excellent blunts uri majdanoz supë, ju mund të sigurtë të shtyjë të hahet për disa orë.
 • Acupressure e urisë: shtypni gishtave tuaj në earlobes, i uritur në mes të hundës dhe zonën e sipërme cik mes I dhe II falangave të gishtit të vogël në duart e tij.
 • Shuajë oreksin tuaj ndihmojë kumbulla ose fiq zierje e përgatitur nga 0,5 kg fruta dhe 3 litra ujë përmes avullimit. Supë me fruta të merret para ushqimit për? qelqi.
 • Nëse karafil bluaj 3 hudhër, i hedh ujë të vluar, pastaj ditën tjetër ju mund të merrni një zgjidhje të shkëlqyer për overeating. Lugë gjelle miratohet shumë përpara se të hahet, vtyhomyryt oreksit.

 • Konsumi i tepërt i karbohidrateve është shkaktuar nga prania e nevojës për të kesh kënaqësi. Rezistoni pjekje në kafenetë e pamundur në qoftë se ju punoni nën stres. Për të qetësuar dhe mos ha më tepër ngjarje, marr frymë thellë disa minuta. Nëse krahasojmë efektin e ëmbëlsirat diskutueshme ngrënë dhe ndjenjën fun e qetë dhe harmoni, e dyta qartë të mbizotërojë.
 • Nëse të kënaqë oreksin tuaj Por ju nuk mund, nuk e torturojnë veten, dhe të hani pak. Pas një maturi gjatë kërcënon të overeating më tej. Një pjesë e vogël e tortës është ende më e mirë se një pjatë të madhe të makarona me salcë me shkronja të theksuara. Por hani ëmbëlsirë nuk duhet të nxitojë për të ushqyer dhe shtrirje sa kohë që gëzimin e mundshme e vakt.

 • Nëse darkë është ende larg, dhe hani me të vërtetë duan një meze të lehtë. Këtu janë disa opsione për ushqim që nuk do të ju bëjë një shumë të kalorive, por do të shtypur uria:
 • një copë pulë ose gjeldeti dhe domate - 90 kcal;
 • sanduiç me proshutë ligët dhe djathë - 170 kalori;
 • xham i unsweetened kos nonfat fruta - 175 kalori;
 • një copë mish lope me një fetë buke dhe domate - 193 kalorive.
 • Së fundi, në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë, do të përpiqen për të marrë kënaqësi nga të gjitha format e jetës. Ejani në kinema, deri më sot, vizitoni muzetë dhe ekspozita, takohet me miqtë, të udhëtimit dhe të angazhuar në sport. Dashuria veten dhe të kënaq herë pas here.

  Ju duhet të jetë i lumtur! Kjo është një recetë për overeating - harmoni kryesor recetë.