7 këshilla për të shpëtoj trupin


 • Pse trupi ka nevojë për pastrim
 • Numri Tip 1: ujë plus kripë
 • Numri Tip 2: vaj ulliri
 • Numri Këshillë 3: polifepan
 • Numri Këshillë 4: diuretics
 • Numri Këshillë 5: klizmë
 • Numri Këshillë 6: limotherapy
 • Numri Këshillë 7: përzierje rinovimin

 • Pse trupi ka nevojë për pastrim
  Për shumë mijëra bukurisë femërore ishte domain e natyrës, të mbështetur nga të aftë truket zgjuar coquettes. Por zhvillimi i shfrenuar i qytetërimit ka bërë rregullime. Duket sukseset e jashtëzakonshme të shkencës, zhvillimin e teknologjive të avancuara dhe qasje në informata përherë kanë privojë joshës e shqetësim në lidhje me pamjen e tyre.

  Megjithatë, mënyra jonë e tashme e jetës është aspak e përkryer dhe nuk i plotëson nevojat fiziologjike të trupit. Stresi i vazhdueshëm, fushat e larta elektromagnetike, ndotja e ajrit në zonat metropolitane dhe "sulm kimik" në të gjitha sferat e jetës çon në akumulimin në çdo qelizë të trupit tonë e substancave toksike. Sigurisht, pamja e kësaj prekur ndjeshëm. Dhe çfarëdo kozmetike mrekullueshme ne nuk e përdorim, nuk është e mjaftueshme. Edhe për banorët e vendeve të pastruar trupin e toksinave nuk do të ishte e tepërt.
  Është e njohur se substanca toksike nga indet dhe janë excreted përmes veshkat përmes zorrëve, nëpër poret e lëkurës dhe frymëmarrjes.


  Çuditërisht, ekzistojnë substanca që janë nxjerrë ose tretem gjatë gjumit, fle kështu qetësues - është rregulli i parë kur pastrimin e trupit.

  Ka një kohë të gjatë dhe të mundimshëm opsione pastrim, por ne sugjerojmë ndoshta jo aq efektive, por shumë e thjeshtë dhe nuk kërkon një investim të madh të kohës dhe përgatitjes metodave. Këtu janë shtatë këshilla tona për të shpëtoj trupin.


  Numri Tip 1: ujë plus kripë

  Filloni ditën me 1 filxhan (250 g.) Një nga ujë të pijshëm të pastër nuk ka ujë të mjaftueshëm, ujë një herë vë në gojën e tij majë të madhe të kripës jo-jodizuar (që gjyshja juaj përdorur për të eksitohet lakër), ajo duhet rozsmoktaty. A kjo për 1-2 muaj, pastaj një pushim prej 2-4 muajsh.

  Ky opsion është i përshtatshëm për njerëzit relativisht të shëndetshëm, pasi nuk janë sëmundje që kërkojnë dietë kripë-free.


  Këshill Numri 2: vaj ulliri

  Vetëm një lugë gjelle në ditë e gjysmë të pastër ulliri ore para një vakt, të bërë lëkurën tuaj të butë dhe ngjyra të ndezura shëndetësor.

  Ju mund të marrin vaj flaxseed (në dispozicion në barnatore), por kjo është mjaft e një shije të pakëndshme. Ju duhet alternative muaj me vaj dhe vaj-mujore.

  Nëse ju nuk mund të marrë vaj disa herë në ditë, të paktën të bëjë atë në mëngjes para se mëngjesi. Kjo do të lehtësojë jetën e mëlçisë tuaj.


  Këshill Numri 3: polifepan

  Jo spastrim më e komplikuar trupi mund të bëhet duke përdorur "polifepan."

  Shpesh përdoret si një mjet për të absorbues në dispepsi, por në qoftë se ju lexoni me kujdes manualin, ju do të shihni se ajo është e rekomanduar për pastrimin e trupit. Ky ilaç natyral është shitur në farmaci.


  Këshill Numri 4: diuretike

  Që në "filtër" më të rëndësishëm të trupit të njeriut - veshkat - ndotura vitet, si çdo filtër, ka një nevojë për larje. Ajo është gjithashtu e lehtë: TEAS diuretik janë shitur në farmaci. Përveç kësaj, një numër i dieteticieneve këshillojnë të pini në mëngjes një gotë me lëng të freskët, e cila stimulon veshkën që promovon sekretim të ujit të tepërt dhe toksina.

  Ne e dimë se diuretics më të forta - lëngje të para të frutave dhe perimeve. Me këtë seksion përfshijnë shalqi, të cilat janë më të zakonshme në vjeshtë diuretik.


  Këshill Numri 5: klizmë

  Për ata që janë qëndrim veçanërisht të përgjegjshëm ndaj shëndetit të tyre, thonë se të gjitha metodat e mëparshme nuk mund të zëvendësojë një rrugë shekullore - klizmë. Shumica nuk e pëlqen këtë "orë sanitare", por ndoshta ju lë përshtypje figura, nutritionists thonë se muret e zorrës së trashë, edhe në njerëz të shëndetshëm të grumbulluar më shumë se 3 kg yndyrë, dhe numri i pacientëve mund të arrijë deri në 25 kg! Mund të mos jetë e vetmja alternativë: zgjidhje litër zierje të ngrohtë e kamomil.

  Mjek diete Dr Herzon thekson se nëse vendosni një klizmë të tillë një herë në ditë, pas 2-3 javësh trupi merr shpëtoj e substancave toksike në të janë. Këto larje rekomandohet pavarësisht karrige të pavarur edhe nëse stomak funksionimi i bukur.


  Këshill Numri 6: limotherapy

  Nuk është një mjet i mirë që kërkon një vullnet. Kjo limotherapy. Në çfarë gjendje është duke u përmirësuar në pothuajse çdo sëmundje, por edhe në njerëz të shëndetshëm përmirëson gjendjen mendore dhe fizike, aftësitë mendore janë aktivizuar.


  Këshill Numri 7: përzierje rinovimin

  Gjëja e fundit që unë dua për të ofruar lexuesve për vete disa vite me sukses të zbatohet në lidhje me trupin tuaj.

  Efekti është mahnitëse: Vizioni i përmirësuar nga minus 4 në minus 2. Great bë lëkurë të butë në të gjithë trupin. Por ajo që është më e habitshme që kishte filluar të depërtonte moshën e vjetër, flokët e humbur ishte në rritje trashë dhe të errët. Dhe kjo do të thotë.

  Përbërësit:

 • 200 gram vaj flaxseed (në dispozicion në barnatore)
 • 4 limon,
 • 3 krerët e vogla të hudhër,
 • 1 kg mjaltë.
 • Përgatitja: promoloty një mulli peeled karafil hudhër, peeled 2 limon, 2 lëvore limoni.
  Të gjitha produktet deklaruar zhvendosje përzierje në një kavanoz qelqi me kapak dhe dyqan në frigorifer.

  Aplikimi: Merrni një lugë gjelle (druri) për gjysmë ore para ngrënies.

  Është e këshillueshme për 3 herë në ditë, por ju mund 1 herë (kjo është më mirë se asgjë).

  Informacion nga neni Albina Borisova "Pastrimit të trupit:. 7 Simple Këshilla"