5 arsye për të humbur peshë nuk i japin


 • Arsyeja e parë
 • Arsyeja e dytë
 • Shkak i tretë
 • Arsyeja Katër
 • Arsyeja e pestë

 • Pse nuk mund të humbni peshë?


  Arsyeja e parë

  Backbreaking
  Numri i kufizimeve. Shumë të sigurt - për të reduktuar peshën, ju duhet
  praktikisht të ndaluar të hahet. Mjekët gjithashtu duke rënë dakord me nevojën
  shkurtime dietë në dietë gjithashtu kuptoni një përzgjedhje
  Produktet (nuk përfundojnë përjashtimin e tyre) dhe mënyrën e saktë ushqyes AB.

  Përvojë
  nutritionists kërkon: shumë e vështirë për të kaluar nga shuma e zakonshme të ushqimit
  të vogla - shumë përpjekjeve të dështuara arsye. Ne duhet të bashkëpunojnë
  Rasti realiste dhe të bëjë rregullime gradualisht, duke ruajtur të njohur

  vëllim, të zvogëlojë përmbajtjen kalori. Tranzicioni i mprehtë për të mono-dietë (shalqi,
  Qitros ose ndonjë tjetër) në ditën e tretë mund të jetë
  të shkaktojnë përqendrim të dëmtuar dhe aftësinë për të menduar në mënyrë të qartë.


  Arsyeja e dytë

  Mungesë
  aktivitet fizik. Në mënyrë tipike, pas një dietë, është e përqendruar
  për ushqim dhe të harrojmë për ushtrim. Kalorive Ndërkohë
  që hyjnë në trup edhe pse në një masë më të vogël, ende duhet
  shpenzojnë, dhe ata kaluan atë nëpërmjet lëvizjes. Dozim
  ushtrim promovon se yndyrë
  zëvendësohet në mënyrë aktive nga indet e muskujve.


  Shkak i tretë

  Tkurrje


  Numri i ngrënies çon në uria rëndë; si rezultat, duke arritur
  para se të hahet, njeri hedh një shumë më tepër se ajo kërkon
  trupit, dhe dy vakte ngrënë më shumë se pesë.


  Arsyeja Katër

  Dietë
  përkeqëson sëmundjen.
  Pa u konsultuar me një mjek diete, vetë njeriu
  të caktojë një kufizim diete pa marrë parasysh sëmundjet e tyre, dhe
  përfundimisht merr përkeqësimin e tyre. Perime të papërpunuara - komponent kryesor i shumë
  Dietat - dobët gastrit tolerohet, ulçerë stomakut dhe pancreatitis. Në
  Njerëzit pothuajse nuk e përdorin përmbajtje yndyrë në ul gjakut
  jo vetëm kolesterolit "të dëmshme", por format e tij të dobishme që mbrojnë

  Anijet nga atherosclerosis.

  Sipas studimeve, përpjekjet periodike
  humbni peshë dhe të çojë në mosfunksionimin e sistemit imunitar, në rënie
  Numri i të ashtuquajturave qelizave vrasës natyral - qelizave të gjakut,
  përgjegjës për mikrobet shkatërruar të hyjë në trup. Në këtë mënyrë
  më shumë një person është duke u përpjekur për të humbur peshë (çdo pak
  javë), më pak është gjaku i këtyre qelizave mbrojtëse.


  Arsyeja e pestë

  Peshë
  pushuar të bjerë - është koha për të hedhur. Në mënyrë tipike, dy javë e parë
  është humbje peshe më e dukshme, dhe një person mund të humbasë
  për vetëm 200-500 g në javë. Pas suksesit fillestar duket
  pothuajse të mposhtur.

  Por nutritionists fort kundër shpejtësisë.
  Sistemi nervor, kërkesa ushqim i trurit. Shumë më e dobishme dhe
  ardhme më të sigurt për peshën gradual - më pak se 4,5 kg
  muaj, të cilat ju do të arrijnë në dietë të ulët-kalori, shkarkimit
  ditë, dhe respektimin e aktivitetit fizik - pa to askund.


  Në mënyrë ideale, ne duhet të përpiqemi të gjejmë një dietë që mund të jetë
  gjithmonë ndjekin, pa llogaritur dietën e tij dhe nuk e shpenzojnë atë
  nerva pajtueshmërisë.

  Në përgjithësi, studimet tregojnë se 75% e grave e konsiderojnë veten mbipeshë në fakt, dietë duket e nevojshme vetëm 25%.