10 mënyra për të humbur peshë pa dieting


 • Pass mbi të kundërta trajnim
 • Mos harroni për omega-3s
 • Fryj muskujt
 • Pass çaj jeshil
 • A nuk e mohoj!
 • Push për mëngjes
 • Win ushqimin tuaj në mënyrë të barabartë
 • Shmangni yndyrna trans
 • Zgjidhni natyrore
 • Karbohidratet Ndërrimi proteinat


  Nuk janë të vogla
  truket që ju lejon për të humbur peshë gradualisht por effortlessly.
  Synimi i këtyre truket se si për të normalizuar dhe madje të përshpejtojë tuaj
  metabolizmi, e cila në shumë aspekte varet nga pesha juaj. Me moshën dhe
  për shkak të të ushqyerit të pahijshme metabolizmi ngadalësohet, trupin Sun
  më keq riciklon ushqyesve dhe më ua vënë

  në formën e paund shtesë. Këtu janë disa këshilla për ata që duan
  sjellë metabolizmin tuaj në mënyrë dhe në këtë mënyrë të shmangur dietë uria.


  Pass mbi të kundërta trajnim

  Nëse ju të gëzojnë vrapim apo not, të marrin parasysh në vijim
  Pritjes: në klasë periodikisht ndryshojnë ritmin. Për shembull, të fillojë me
  Running 5 minuta zakonisht të qetë, atëherë nënshtron për shpejtësi dhe
  60 sekonda të drejtuar një herë e gjysmë më shpejt se zakonisht. Pastaj përsëri, kthimi
  në ritëm normal, të drejtuar dhe madje edhe pesëmbëdhjetë minuta, dhe pastaj një minutë
  running shpejtë. Për rrjedhojë normale ju keni për të bërë atë ndryshim


  ritëm dhjetë herë në një afat. Kjo dy seanca në javë është
  mjaftueshme.

  Çfarë është mashtrim? Fakti është se për shkak të tillë
  Mode ju thithin më shumë oksigjen dhe kështu tuaj së
  Trupi do të djeg energji më efikase, shpjegon Dr. Marc
  Hyman, autor i metabolizmit. Një tjetër kontrast plus
  trajnimi është që ju mund të zvogëlojë klasa tuaja në kohë -
  rreth gjysma në krahasim me trajnim konvencionale, dhe
  rezultati do të jetë i njëjtë.


  Mos harroni për omega-3s

  Këto mjekët substancat fjalë për fjalë i çmendur kohët e fundit.
  Nuk është rastësi, për ne ato janë të domosdoshme, dhe ende ne marrim

  ne kemi papërfillshme. Ata janë gjetur në peshk (sidomos salmon, harengë dhe
  tuna), vaj flaxseed dhe arra, dhe këto produkte ne dakord,
  nuk hani si shpesh si e dëshiruar.

  Megjithatë, në qoftë se
  duke shkuar për të mbajtur trupin tuaj në formë të mirë me moshën e vjetër, kanë
  pirun. Omega-3 janë të përfshirë në rregullimin e
  sheqerit në gjak dhe për të parandaluar leptin hormon, numri i
  cila përcakton normën e djegies yndyrë. Acidet Daily Nome është
  1000-2000 mg, dhe dobraty është e mundur jo vetëm me ushqimin por
  dhe duke përdorur pilula të veçanta dhe plotësuese ushqimore që janë në raftet e farmacive

  është i plotë.


  Fryj muskujt

  Shumë avid
  dietiki frikë të zhvilluar muskujt për shkak të’në masë të muskujve,
  duke thënë se shumë peshë. Megjithatë, nëse ju bëni nuk kalorës dhe vrapues merak për
  Kjo do të bëjë. Kiloharmmov çift mbi peshën tuaj normale nuk
  të krahasuar me efekt si kur ngarje (ose edhe pa) qytetin tonë’Muskujt
  djeg shumë më shumë energji se sa yndyrë ose çdo ind tjetër.

  Për llogaritjet mesatare, një grua pas 30 vetëm dy workouts në
  Gjysmë ore në javë për katër muaj për të përmirësuar normën e tyre të përditshme
  kalorive nga 100. Për 8 muaj, respektivisht, 200, dhe kështu me radhë.


  Për më tepër, efekti i rritjes së djegies së ruhen jo vetëm në ditë
  trajnimi.


  Pass çaj jeshil

  Ajo doli se këtë pije, ithtarët e preferuar e jetese të shëndetshme
  që ajo përmban antioksidantë gjithashtu përmban një element të tillë aktiv
  si catechins. Ai, nga ana tjetër, ndihmon për të normalizuar metabolizmin
  substanca. Nutritionists e kanë vënë re gjatë se pirë çaj jeshil
  ndihmon të humbni në peshë, dhe si i’biokimistë yasuvaly, ky efekt vazhdon
  Pasi brenda unë pi.

  Vërtetë të mësohet trupin tuaj për më shumë
  përpunimit aktiv i yndyrës në energji, do të pinë deri në 5 gota
  çaj në ditë. Por shpejt të nxehtit e verës në çaj të ftohtë të gjelbër të përkryer shuaj

  etje, por në të njëjtën kohë do të ju lejojnë për të rritur kërkesën tuaj të përditshme për ushqim
  90 kalori për disa muaj.


  A nuk e mohoj!

  Kjo është downside i çdo dietë, nëse ju hani pak gjatë
  kohë të gjatë, trupi vendos që të vijnë kohët e uritur, dhe
  nuk fillojnë të procesit, por më tepër për të mbajtur të gjithë kalori
  substanca në formën e Zhirkov, natyrisht. Prandaj, në qoftë se ju bëni
  vendosur dhe dietë të rreptë, të përpiqet të sasisë
  ju nuk e keni kalori më i ulët 1000-1500 në ditë.


  Push për mëngjes

  Vakt i parë i ditës duhet të jetë më i dendur dhe kalori. Shumë
  omëletë më mirë me proshutë dhe perime plus një fetë bukë dhe një gotë

  çaj. Kjo shumë e proteinave dhe karbohidrateve në mëngjes do të japë një të mirë
  nxitur metabolizmin tuaj dhe fuqi trupin për të punuar në mënyrë efektive
  gjatë ditës. Sipas Shoqatës Kombëtare për Pesha Kontrollit të SHBA,
  78% e njerëzve të cilët nuk vuajnë nga paund shtesë, mirë dhe rregullisht hani mëngjes.


  Win ushqimin tuaj në mënyrë të barabartë

  Pak prej nesh janë të qartë në gjendje për të tri herë në ditë, dikush nuk ka kohë
  mëngjes, drekë dikush skips për të shpëtuar nga puna më herët,
  ndërsa të tjerët të vuajnë të gjithë ditën dhe natën për t'iu përshtatur një darkë mbretërore.
  Megjithatë, mjekët këshillohen të hanë rregullisht dhe e rëndësishmja, në mënyrë të barabartë. Pranoj
  ushqim duhet të jetë të paktën 6 herë në ditë dhe ende të sigurojë që se secili

  pjesë që përmban një numër të barabartë të kalorive. Dhe ju shmangur hedhjen në
  sheqer dhe insulinë dhe në këtë mënyrë të normalizuar metabolizmin tuaj.


  Shmangni yndyrna trans

  Ky emër hidrohenirovannye yndyrna janë përdorur shpesh për të
  gjysëm-të gatshme dhe madje gatim ushqimi në restorante dhe kafene.
  Shumica e ekspertëve mbi të ushqyerit e kanë vënë të gjatë mbi këtë produkt
  kryq, dhe disa qytete kanë ndaluar përdorimin e tyre në ligj,
  Çfarë një shëndetësor të ardhur keq’Personi th.

  Si SHBA shkencëtarët kanë provuar,
  Konsumi i yndyrna trans rrit rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.
  Dhe përveç kësaj, thotë Dr Hyman, dulls aftësinë

  organ për të procesit yndyrë në energji. Përveç kësaj yndyrna trans kërcënojnë
  zhvillimi i sindromës rezistencë insulin, e cila gjithashtu çon tek
  trashje.


  Zgjidhni natyrore

  Fjala pesticideve bëhem i mërzitshëm veshin tonë në mënyrë që askush nuk është e frikshme. Pra, justifikim
  është e frikësuar, të gjitha toksina që ju thithin me ushqim,
  depozitohen në gjëndrën tiroide tuaj dhe metabolizmit të ngadalshëm. Kështu që
  në qoftë se ju keni mundësinë për të ngrënë rritur ushqimit pa ndonjë
  aditivëve dhe premudroschiv kimike përdorin atë. Sigurisht,
  dyqane dhe tregje është e vështirë për të kuptuar se çfarë e mollës neverinë
  tallaze dhe të cilat nuk janë, kështu që alternativa më e mirë për dikë që nuk dëshiron

  yndyrë, këto janë provuar burime si shtrat vet.


  Karbohidratet Ndërrimi proteinat

  Me të gjitha substancat mësojmë trupin tonë, proteinat janë të përpunuara
  slowest. Që është i hap gojën një omëletë mirë pjesë shumë më mirë
  uri se një copë tortë, edhe pse këto kurse janë të kalorive ekuivalente. Përveç
  Në mënyrë që të tretet proteina trupi konsumon më shumë energji dhe,
  prandaj më shumë pushtet se me përpunimin e yndyrave dhe karbohidratet.
  Jo rastësisht një studim i kohëve të fundit në Universitetin Purdue gjetur
  se dietë më efektive e proteinave për dieters.