Ushqimi Marlene Dietrich


Marlene Dietrich, si legjendë film, vazhdon të jetë flamuri i shije të mirë. Në atë kohë, aktorja u bë një muzë për Dior, frymëzuar atë për të krijuar një seri të koleksioneve të modës. Por natyra e vajzës kishin një figurë të përsosur. Sekreti i suksesit Marlene Dietrich ishte se njeri i famshëm i dha gji me kujdes trupin e tij, dhe vazhdimisht shikuar dietën tuaj. Cilat janë kërkesat dhe rekomandimet e themelor dietë Marlene Dietrich ? Para së gjithash, të jenë të vetëdijshëm se kjo metodë e kohëzgjatjes humbje peshe është 13 ditë.

Propozuar vijim dietë do të jetë i pikturuar në shtatë ditë. Pjesa tjetër e ditës do të përsëritet nga fillimi i kursit.

Siç duhet kryer Marlene Dietrich dietë, ju mund të humbni £ 8. Kthehu mbrapa në dietat e zhvilluara lejohet jo më herët se gjashtë muaj. Baza e kësaj metode të humbjes së peshës është proteina dhe ushqime bimore.

Dietë dietë Marlene Dietrich


Në ditën e parë për mëngjes është një fetë e bukës të thata apo biskotë dhe kafe pa qumësht dhe sheqer. Për drekë duhet të përgatisë një sallatë me spinaq, domate dhe zarzavate. Sallatë duhet të plotësoni një lugë çaji me vaj perimesh. Gjithashtu në darkë do të jetë dy vezë, hard-ziera. Darka do avull pulë, të bëra me mish lope, marule domate dhe stilolapsa të gjelbër qepë me një lugë çaji vaj perimesh.

Mëngjesi ditën tjetër do të përfshijë një biskotë apo fetë bukë të thata, kafe pa sheqer dhe qumësht. Për drekë duhet të përgatisë 200 gram. sallatë lakër me domate dhe vaj. Nuk do të jetë fryt. Mbrëmje menu do të përmbajë 200 gram. viçi i zier ose gjoks pule, 2 copë. vezë të ziera dhe 80 g. gjethe marule.

Në ditën e tretë do të mëngjesit vetëm kafe organike ose çaj pa sheqer dhe qumësht. Në drekë do të jetë një vezë, 100 gr. djathë me pak yndyrë, 200 gr.

sallatë me karrota të ziera. Gjellë duhet të mbushur lëng limoni dhe vaj. Darka do të jenë fruta ose 250 gram.

sallatë prej tyre.

Dietë katërti ditë Marlene Dietrich fillojë me lëng molle pa sheqer. Gjatë drekës është 250 gramë. të ziera ose të pjekura me peshk petë, domate, pjekur ose mollë të freskëta. Darka duhet të përgatisë kotëletë viçi, 150 gram. marule fletë, i ndrequr me lëng limoni dhe vaj perimesh.

Ditë Mëngjesi i pestë do të përbëhet nga karrota ose mollë-karrota lëng. Gjatë drekës ju mund të hani 200 gram. pulë të zier. Nuk janë gjethet e sallatë jeshile veshur me vaj ulliri dhe lëng limoni. Darka do të jenë dy vezë të ziera, sallatë nga karrota të freskëta me lëng limoni dhe vaj perimesh.

Dita e gjashtë fillon me krisur ose feta buke të thata, kafe pa sheqer, pa qumësht. Në drekë do të jetë 200 gram. viçi i zier, i skuqur në vaj perimesh, 150 gram. sallatë të freskët lakër me lëng limoni dhe vaj perimesh. Darka duhet të hani 150 gram. djathë me pak yndyrë, 100 gr. sallatë me karrota të freskëta.

Në mëngjes në ditën e shtatë duhet të jepet një fetë bukë të thata apo biskotë dhe kafe pa sheqer dhe qumësht. Në drekë ju mund të hani 200 gram. pulë të zier. Darka do të jetë 300 gram. përzierje me fruta dhe të ulët-yndyrë kos. Ushqimi Marlene Dietrich është një metodë serioze humbje peshe që nuk është i rekomanduar për ata njerëz që kanë një numër të problemeve shëndetësore.