Victoria Beckham dietë


Edhe një herë, duke e kthyer shikimin e tij në drejtim të famshëm, le të flasim rreth asaj se si për të menaxhuar për të mbajtur veten në formë të madhe Victoria Beckham. Edhe pse këngëtarja ka lindur katër fëmijë, Victoria gjithmonë mban harmoninë e saj të virgjër. Dietë ?? Beckham paraqitur në disa versione se yll testuar në faza të ndryshme të luftës kundër paraqitjes mbipeshë.

Victoria Beckham dietë numër 1

Kjo metodë e humbjes së peshës është një nga më të rënda. Megjithatë, efekti i kësaj diete është marrë nga maksimum. Baza e kësaj metode është e bazuar në parimin e të hahet vetëm fruta dhe peshk të papërpunuara (sashimi).


Jo më shumë ushqim në dietë nuk përfshijnë. Sa për pije, ju mund vetëm çaj jeshil dhe ujë.

Ofrimi dietë ushqim për këtë opsion mund të jetë vetëm restorante të veçanta japoneze. Kjo është për shkak të faktit se ka një rrezik të gjetjes së parazitëve që mund të përmbahen në peshk të papërpunuara. Është thënë se megjithëse peshk të papërpunuara është shumë i dobishëm, është një element që shkatërron vitaminë B1.

Victoria Beckham dietë numër 2

Ky version i dietë përfshin katër vakte të detyrueshme gjatë gjithë ditës. Kjo metodë e humbjes së peshës është mjaft e mirë për shkak të trupit kur ajo merr të gjitha thelbësore minerale, vitamina, yndyrna dhe proteina.

Nuk rekomandohet për të qëndruar në këtë dietë për një kohë të gjatë.

Opsioni mostër menu e dietë është si vijon. Mëngjesi i lejuar disa dolli dhe çaj pa sheqer. Dreka do të përfshijnë sallatë frutash, e cila është e ndaluar për të përdorur banane dhe rrush.

Për drekë shërbeu skinless gjoks pule dhe perime skuqur dhe steamed. Madhësia e pjesëve duhet të jetë i vogël, dhe të gjitha llojet e sauces ndaluar. Darka do të përbëhet nga perimet steamed ose një filxhan sallatë jeshile dhe karkaleca dhe djathë. Tre ditë pas dietë Victoria Beckham duhet të kryej spastrimin zorrë.

Për të kryer këtë procedurë, ju duhet të bëni një pije që do të përbëhet nga ujit mineral pa gaz, të përzier me lëng shtrydhur fllad grejpfrut. Përzierje rezultuar duhet të jetë i dehur disa herë gjatë ditës.

Numri dietë Victoria Beckham 3

Version i tretë i humbje peshe e këngëtarit famshme është e krahasueshme me programin e ushqimit. Baza e këtij parimi është rregull për të ngrënë vetëm ato ushqime që janë gatuar vetëm një e dy. Ky produkt trajtim ju lejon të mbani të gjitha ushqyesve dhe vitaminat. Gjithashtu, nuk kanë nevojë të naftës.

Nën ndalimit në një dietë të merrni disa produkte, ndër të cilat vlen të përmendet yndyrna shtazore dhe bimore, mish dhe sheqer.

Produkte Top me dietë janë peshku dhe prodhimet e detit.