Dietë Japanese


Nëse ju dëshironi të humbni peshë në vetëm 13 ditë në 7-8 kg, ndërsa nuk mërzit për të kërkuar për skemat e ndërlikuara dhe produkte të veçanta - dietë japoneze për ju. Në dietë të kripur pa japonez tërheqës se në përputhshmëri të plotë me të gjitha rekomandimeve, ju mund të shihni rezultate të shpejta. Kurajo, durim, këmbëngulje dhe vendosmëri që të jetë më e mirë, dhe vetëm pas 2 javësh ju do të befasuar këndshëm.

Gjëja kryesore në mendje: të arritur një qëllim, ai vetëm kërkon angazhim dhe përgjegjësi. Pa dietë të kripur - është refuzim absolut i turshive dhe marinades, dhe kështu e rëndësishme për kuzhinën tonë "harengë nën një pallto lesh."

Është e dëshirueshme që të kufizojë më tej veten nga konsumi i tepërt i këtyre produkteve. Përveç kripës, ju duhet 2 javë për të eliminuar plotësisht nga dietë: sheqer, alkool, miell dhe ëmbëlsira. Dhe fitore nuk hezitoj!

Pra menu:

1 dhe 13 Dita mëngjes kafe e zezë, drekë - 2 vezë të ziera, sallatë e lakër zier, i ndrequr me vaj perimesh dhe një gotë lëng domate, darkë - i zier ose peshk skuqur.

2 dhe 12 ditë: mëngjes - kafe dhe peksimadhe për drekë - skuqur ose peshk, sallatë me lakër, darkë ziera - 200 gram mish lope të zier me një gotë kefir.

3 dhe 11 ditë mëngjes si një ditë më parë për drekë - skuqur kungull i njomë dhe mollë të vogla, darkë - dy vezë të ziera e vështirë, 200 gram mish lope (gatuar), sallatë e madhe e lakër të freskët me vaj perimesh.


4 dhe 10 ditë: mëngjes vetëm kafe, drekë - vezë, 15 gram djathë dhe 3 karrota të mëdha të ziera me vaj perimesh, për darkë - fruta.

5 dhe 9 ditë: mëngjes - karrota të papërpunuara me lëng limoni, drekë mund të hani peshk të madh (i gatuar apo të skuqur) dhe kërkon lëng domate dhe darkë - përsëri fruta.

6 dhe 8 ditë: mëngjes - tradicionalisht - kafe e zezë, drekë mund të hani një gjysmë pule (gatuar vetëm) dhe një sallatë të madhe të lakër të freskët ose karrota dhe darkë - dy vezë të ziera e vështirë dhe sallatë e karrota të papërpunuara, i kalitur një sasi e vogël e vajit vegjetal.

7 Dita mëngjes - çaj, drekë - 200 gram mish lope dhe perime zier për darkë - asnjë nga këto versionet e mëparshme, me përjashtim të darkës ditë 3.

Mineral apo ujë i zier mund të konsumohet në çdo sasi. Por në çdo rast nuk mund të lëvizin produktet e rendit dhe të vazhdojë të dietën më shumë se 13 ditë! Të ulët kalori dietë japoneze është shumë e ndryshme nga një dietë të balancuar të Evropës, ajo mund të prishin metabolizmin në trupin tonë. Ju duhet të jetë në pajtueshmëri me të gjitha rregullat. Një krenohem me rezultatet e tyre ose të diskutuar ndonjë telashe ju mund në faqen tonë të internetit. Mendimi juaj personal është e paçmueshme, ajo do të ndihmojë shumë njerëz të vendosë në efikasitetin e dietë japoneze, të bëhen më të pakta dhe të shëndetshme.

Pas aplikimit një kripë pa dietë japoneze, ju mund të ktheheni në dietën tuaj normale, pa frikë të rivendosur peshën origjinale.

Por rekomandohet çdo 2-3 vjet për të përsëritur këtë procedurë për parandalimin. Kjo është një nga dietat më të efektshme dhe beninje ulët kalori.