Apple dietë


Apple dietë referohet një mono-dietë, që është ofruar për të ngrënë vetëm një produkt - mollë. Në mollë shumë e vitaminave dhe mineraleve të dobishme, sidomos hekur dhe acid folik dhe pektin. Një farë është vetëm një mollë të mbuluar kërkesat e përditshme të jodit. Mollë Zgjedhja, ne rekomandojmë që të preferojnë Shkallën lokal zonën tuaj, si ata janë të zhytur më mirë nga trupi. Veçanërisht efektive dietë verë gjatë ripening molla kur fryti ushqyesve më të pasur.

Vlefshmëria mollë dietë - 5-7 ditë, gjatë të cilave vetëm të hani vetëm mollë.

Molla mund të hahet e tërë dhe i veshur tave ose pure.

Çdo ditë duhet të hani 1 -2 kg mollë.

Mostër dietë menu mollë për javën:

 • 1 ditë - 1 kg mollë
 • Dita 2-1,5 kg mollë
 • Dita 3-4-5 - 2 kg mollë
 • Dita 6-1,5 kg mollë
 • Dita 7 - 1 kg mollë
 • Që nga lëngu mund të pini çdo ditë disa gota ujë ose çaj, apo barin e njomë. Me TEAS bimor mund të rekomandojë akuza qetësues, të tilla si çaj nenexhik, çaj me sanëz dhe Motherwort. Ata do të ndihmojë lëvizë dietë monotoni.

  Efikasiteti dietë mollë - 6-7 kg në javë.

  Zgjedhja varieteteve mollë duhet të zgjidhet që të përshtatet saktësisht në trupin tuaj.


  Po, mollë kosi përshtatshme për aciditet të lartë stomakut dhe sëmundjet e peptike ulçerë, më mirë të zgjidhni varieteteve të ëmbël. Varieteteve acid njëjtë, antonovka të tilla, të përshtatshme në pH të ulët të stomakut. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se dietë mollë ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës dhe është shumë i dobishëm për hipertension. Apple dietë përmirëson sistemin e tretjes e trupit dhe nuk shkakton kapsllëk.

  Dietë është shumë e vështirë dhe kërkon shumë durim, por ju do të jetë i kënaqur me rezultatin. Nëse ju mendoni se një javë është shumë e gjatë një periudhë, ju mund të përdorni ditë agjërimi, gjatë së cilës vetëm hani mollë në sasi të pakufizuar.

  Zakonisht ditët e agjërimit janë përdorur për të ruajtur peshën pas festave të pushimit.

  Nëse ju vendosni për të dietë 7-ditore, por deri në fund të Apple javës fort të lodhur, ju mund të hani më shumë krisur thekër dhe një gotë të ulët-yndyrë kos.