Dietë të shpejtë


Detyra kryesore vë para dietë të shpejtë , është se njerëzit në një periudhë të shkurtër kohe duhet të humbasin peshë. Duke zgjedhur këtë metodë e humbjes së peshës, ia vlen të kujtohet se rezultati i efektshëm është marrë pas një dietë të shpejtë mund të lehtë dhe të kthehen. Sot, ka shumë variacione të këtë dietë.

Pothuajse të gjithë ata të tregojnë rezultate të njëjta. Para se të ulen për një dietë të shpejtë, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Në artikullin e sotëm ne do të diskutojmë ato opsione që zgjedh shumicën e njerëzve që duan të humbin peshë.

Numri dietë të shpejtë 1

Kohëzgjatja e kësaj metode të humbjes së peshës është shtatë ditë.


Gjatë kësaj kohe, ju nuk do të vetëm hale peshë të tepërt, por gjithashtu të forcojë në mënyrë efektive trupin tuaj. Nga dietë duhet të eliminojë plotësisht alkoolit, sheqer dhe kripë. Menu listuar një numër të perimeve. Nëse ju dëshironi, ju mund të hani ato shumë më tepër. A nuk merrni përfshirë në fruta. Perimet dhe frutat janë rekomanduar për të marrë një orë para se një vakt apo një orë pas ngrënies.

Menu dietë të shpejtë numër 1

Në ditën e parë mëngjes do të përbëhet nga 150 gram. peshk i zier, 100 gr. sallatë perimesh dhe kos. Në drekë do të jetë 100 gram. bukë miell i pasitur, vezë të ziera, 150 gr. gjeldeti të ligët ose pulë.

Dita e dytë do të fillojë me 200 gr.

selino, 150 gr. viçi i zier, patate të ziera, karrota dhe çaj jeshil. Për drekë duhet ngrënë 50 gram. djathë të ulët yndyrë, një filxhan i krunde, filxhan kos, pesë datat.

Dietë në ditën e tretë do të përfshijë 250 ml. supë pule, 200 gr. mish pule gatuar, tri bukë. Menu drekë do të përbëhet nga 150 gram. viçi, 140 gr. fetë spinaq e bukë thekre, mollë dhe një palë portokalli. Në ditën e katërt dietë të shpejtë duhet të hani për mëngjes 100 gram. hikërror në ujë, domate me një lugë çaji vaj perimesh, kos. Gjatë drekës e lejuar për të ngrënë 150 gram. Oriz, 50 oz. djathë, 60 oz.

kumbulla të thara, çift grejpfrut, një kivi dhe lëng frutash.

Në ditën e pestë, duke humbur peshë është 100 gram. viçi i zier, dy vezë, dy speca sallatë dhe kastravec. Për drekë - 200 gram. gatuar pule 100 gram. fasule gatuar asparagus, portokalli, mollë, 30 oz. kajsi të thata dhe arra palë. Në ditën e gjashtë duhet të hani 250 gram. supë peshku, 50 gr. peshk i gatuar, tre lugë bizele, një çift i feta buke, çaj të gjelbër me mjaltë. Në drekë do të jetë 120 gram. sallatë kafe oriz me domate dhe banane jeshile, kos, një gotë qumësht i skremuar.

Mëngjesi ditë final dietë të shpejtë do të përfshijë 90 oz.

proshutë, gjeldeti, 100 gr. hikërror, 30 oz. djathë, disa speca, 80 gr. rrush të thatë, çaj i zi me mjaltë. Menu drekë do të përbëhet nga 100 gram. thjerrëzat steamed, 90 oz. viçi i zier, 150 gr. rrush, kos me pak yndyrë, një pjesë të vogël të bajame. Mesatarisht shtatë ditëve të kësaj metode të peshës humbje mund të humbni deri në 10 £ mbipeshë.

Numri dietë Fast 2

Ky version i dietës zgjat vetëm tri ditë, pasi që pjesa juaj duhet të heqin qafe e yndyrë të dukshme ??. Baza e parimit të produkteve të ushqyerit të balancuar. Gjatë ditës, duhet të konsumojnë 900 kcal dhe pini të paktën 8 gota ujë. Gjatë gjithë këtyre ditëve të kalorive duhet të ndjekim rreptësisht.

Menu dietë të shpejtë numër 2

Mëngjesi në ditën e parë do të përfshijë një copë bukë, dy lugë jam, çaj ose kafe pa sheqer. Mëngjes i ardhshëm do të jetë një gjysmë grejpfrut. Gjatë drekës duhet të hani gjysmën e bankat e ton në vaj, një radishes pak dhe bukë. Në drekë do të jetë 100 gram. mish pule të ziera pa lëkurë, një filxhan fasule gatuar dhe të njëjtat panxhar, bukë. Koha e gjumit duhet të hani një mollë.

Mëngjesi ditën tjetër do të përbëhet nga një vezë, një fetë bukë, kafe ose çaj pa sheqer. Mëngjes i ardhshëm do të jetë një banane. Në drekë ju mund të hani një filxhan djathë grimcuar, 4 radishes, 5 krisur, kopër.

Në drekë do të jetë i gatuar brokoli një gotë, gjysmë filxhan karrota, dy salcice, një bukë. Koha e gjumit lejuar për të ngrënë dy çaj kumbulle.

Ditën e fundit të opsionin e dietë të shpejtë fillon me pesë krisur, feta bukë, kafe ose çaj pa sheqer. Apple duhet të hani një mëngjes të dytë. Në drekë vullnetit vezë, katër radishes, kastravec. Menu drekë do të përbëhet nga një filxhan e gjysmë e ton, bukë, një filxhan karrota dhe një filxhan panxhar i gatuar. Ky version i humbjes së peshës është një nga më të efektshme.