Ushqimi Suedisht


Bukur, trup i hollë dhe shëndet të mirë - kjo ëndrra e çdo gruaje. Dhe si për të zbatuar atë? Ne të gjithë në një përpjekje për të humbur peshë të shpejtë, shpesh krejtësisht të harrojmë për shëndetin e tyre.

Nutritionists Suedisht, duke u kujdesur kryesisht për gratë e mira hollim shëndetësor kanë zhvilluar një dietë efektive. Ajo mrekullisht kombinon funksionalitetin e humbjes së peshës të tepërt me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme.

Dietë Suedisht - është kryesisht i kufizuar konsumin e mishit, të minimizohet.

Kohëzgjatja e saj është një javë me pikturuar qartë mëngjes, drekë dhe darkë.

Buckwheat qull, qumësht, patate, perime dhe fruta - është pjesa më e madhe e produkteve që do të merren çdo ditë.

Suedisht Diet Menu


Dita 1:

 • Mëngjesi: një gotë qumësht, hikërror qull.
 • Dreka: 100 g djathë. Sallatë me domate, speca jeshile, qepë. Një filxhan qumësht të ngrohtë.
 • Darka: 3 patate të ziera, zier 200g panxhar integruar, krem ​​kosi i kalitur. fetë e bukës.
 • Dita 2:

 • Mëngjesi: një gotë qumësht dhe hikërror.
 • Dreka: 250 g peshk i zier. 2 patate të ziera. Një pjatë e sallatë jeshile, i ndrequr me vaj vegjetal (preferohet ullirit).
 • Darka: 200 gramë sallatë me lakër copëtuar, kalitur me qepë dhe vaj. 1-2 vezë të ziera e vështirë dhe gotë qumësht.
 • Dita 3:

  p

 • Mëngjesi: një gotë qumësht, 60 gram djathë dhe një copë bukë.
 • Dreka: mish pule 250g i pjekur në skarë, 100 gram sallatë nga ndonjë zarzavate të freskëta me një gotë me lëng molle.
 • Darka: 150 g patate pure, 80 g djathë. Një pjesë e vogël e bukës dhe një gotë qumësht.
 • Dita 4:

 • Mëngjesi: një gotë lëng molle 2 dolli të vogël.
 • Dreka: 100 g qull hikërror, një pjesë e vogël e mishit të zier. 150-200 g mollë dhe portokall.
 • Darka: 100 gram oriz, 150 gram sallatë me domate, qepë dhe i kalitur me vaj perimesh, një gotë të kërkesave të qumështit.
 • Dita 5:

 • Mëngjesi: një filxhan kos, portokalli.
 • Dreka: mish pule, 100 gram patate të ziera.

  Një filxhan çaj.
 • Darka: 150 g luleshtrydhe ose portokall, 200 g të ndonjë fruta (mollë, dardha, kumbulla, kivi etj D.), Një gotë me lëng molle.
 • Dita 6:

 • Mëngjesi: një gotë qumësht, 200 gram hikërror qull.
 • Dreka: 150 g patate të ziera, 150 gram gatuar mish, mollë, portokalli.
 • Darka: 100 gram oriz, 200 gram sallatë me lakër, prej trangujve, speca jeshile, të kalitur me vaj ulliri dhe qepë.
 • Dita 7:

 • Mëngjesi: një gotë qumësht, 150 gram qull oriz.
 • Dreka: 200 g të ziera ose të skuqura peshk, 100 gram patate të ziera, mollë dhe portokall, një filxhan lëng portokalli.
 • Darka: pres të vogla. Sallatë me ndonjë perime të papërpunuara, një copë bukë, një mollë, një gotë me lëng molle.

 • Avantazhi kryesor i dietës suedez - është praktike të saj. Produktet e përfshira në dietë është zakonisht në kuzhinë në çdo grua. Sidomos në Rusi.

  Patate, qumësht, drithëra dhe një sasi e vogël e perimeve - është ushqim, pije shumica e familjeve ruse. Ata janë të pakta dhe përzierje e drejtë është dietë suedez që është i dashur kështu nga gratë në vendin tonë. Përveç kësaj, në mënyrë që të ndjekin me saktësi këtë dietë, ju nuk keni për të shpenzuar shuma të mëdha parash.

  Duke përdorur dietë periodikisht suedeze, nuk ju vetëm gradualisht të hequr qafe yndyrë dhe ekstra paund tepërt, por edhe të përmirësojë ndjeshëm shëndetin e tyre, duke përfshirë edhe metabolizmin dhe traktin e tretjes.