Tea Ushqimi


Dietë Tea - Emri i saj thotë se të gjithë. Baza e kësaj diete është përdorimi i një numri të madh të çajit. Ky është kushti kryesor dietë. Është e dëshirueshme që çaji ishte e gjelbër, me cilësi të lartë. Ky çaj përmban sasi të larta të proteinave (15 në 25%) dhe antioksidantë. Dhe me vitamina B, C, D dhe PP çaj jeshil disa herë se sa shumë fruta dhe perime.

Vendlindja e çajit të gjelbër - Kinë. Dietë çaj është i përqëndruar në arritjet e mjekësisë alternative. Në kërkim të sekretit të harmonisë dhe grave të reja e nutritionists lindore zbuluar pronat shërimin e çajit të gjelbër.

të përfshira në çaj jeshil substancat aktive të ndihmojë për të thyer rezervat e akumuluara të majme, për të përmirësuar tretjen, stimulojnë zorrët.

Me përdorimin e rregullt të gjelbër ul çaj kolesterolit, përmirëson funksionin e mëlçisë dhe veshkave. Çaji jeshil ndihmon në heqjen e lëngjeve të tepërta nga trupi, përmirëson disponimin dhe rrit efikasitetin.

Gjatë çaj dietë në ditë për të pirë të paktën dy litra çaj. Çaj Pranimi duhet të ndahet në 5-6 pjesë.

Në çaj, ju mund të shtoni qumësht dhe mjaltë. Çaj Brew mundësisht para çdo çaj, pije atë të freskët. Në një tjetër dietë çaj njeh kufizime shumë të rrepta. Vetëm ndalesë vlen vetëm miell dhe ushqime të yndyrshëm.

Hani sa më shumë fruta dhe perime, është konsumi i mundshëm i mishit, vezëve dhe produkteve të qumështit.


Një ditë për të mishit të zier mund të jetë i gatuar si një pjatë e dytë e hikërror, thjerrëzat apo oriz.

Në çaj dietë është gjithashtu Kundërindikimet këtë ulçerë, gastrit, kolit dhe sëmundje të tjera të stomakut. Nëse keni probleme me traktin gastrointestinal, para se të shkoni në një dietë çaj, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj. Kjo dietë nuk është gjithashtu i përshtatshëm për njerëzit me presionin e lartë të gjakut, shtatzënë dhe vuajnë nga pagjumësia.
Shpesh përdoret si një dietë dietë çaj shkarkimit, si një zëvendësues për trajtim dietë.

Tea Ushqimi është një nga dietat buta. Ju nuk do të vuajnë nga uria dhe të kequshqyerit, menu juaj do të jetë shumë e ndryshme, ndryshe nga të tjera të mono-dietë.

Megjithatë, dy javë ulur në një dietë ju mund të humbni deri në 4 kg. Kohëzgjatja maksimale e dietë - 1 muaj më ulen në ajo nuk duhet të jetë.

Me dietë çaj ju jo vetëm që do të humbni peshë, por edhe të ndryshojë në mënyrë të konsiderueshme në shëndetin tuaj - kjo është një nga avantazhet kryesore të këtij dietë.