Sheqeri Ushqimi


Sheqeri Diet ... shumë Titulli premtues, nuk është ajo? Para syve të mi ka croissants freskëta me mbushjen me çokollatë, karamele të preferuar dhe pjesë të mëdha të akullore me karamel. Për fat të keq, dietë diabet - kjo nuk ka lakmi verbër dhe vetë-tolerues.

Sheqeri Ushqimi i takon të ashtuquajturave dietat shkarkim dhe njerëzit e treguara me dështim të veshkave, probleme të mëlçisë, që vuajnë nga cholecystitis. Duhet të theksohet se para se një dietë e tillë është e nevojshme të konsultoheni me një mjek diete mjek. Ashtu si dietë të tjera të agjërimit, diabet mjaft i mërzitshëm dhe monoton. Përputhshmëria e tij - kjo është më domosdoshmëri sesa një trill.

Nëse qëllimi juaj - për të humbur peshë, kjo dietë nuk është për ju, pasi ajo është e drejtuar në mbështetjen dhe shërimin e pacientit. Ajo ka efekte të dobishme në funksionimin e veshkave dhe të mëlçisë.

Kjo dietë është si vijon: 5 gota të çajit me sheqer (më pak se 30g e sheqerit në filxhan çaj). Mbështetur kjo nuk do të jetë e lehtë edhe për njerëzit që e duan çaj, pasi ajo është e gjatë ditëve të tilla agjërimi është e pamundur. Fërkimit në një dietë është e nevojshme për një deri dy ditë, dhe ai nuk mund të përsëritet më shumë se një herë në javë. Dietë Sheqeri - është praktikisht uria, kështu që konsultimi dhe miratimi i një mjeku është e nevojshme.


Nuk është çdo organ mund të përballojë një dietë të tillë.

Nëse ju të gjithë ende vendosi të bëjë disa ditë për trajtimin dietë të sheqerit, atëherë ju keni nevojë për të dëgjuar disa udhëzime. Para së gjithash, agjërimi ditë, jo vetëm në sheqer, por edhe ndonjë dietë tjetër, është më mirë për të shpenzuar në fundjavë. Nëse ju bëni të vendosni kohë - të përpiqen për të reduktuar në një palestër minimale ushtrim mund të zëvendësohet nga një shëtitje, ushtrime në mëngjes për të reduktuar kalimin e kohës. Është më mirë për të lënë më shumë kohë për gjumë, sepse kur dietë sheqer është e rekomanduar për të fjetur të paktën 10 orë në ditë.

Masa të tilla të sigurisë të rrepta në dietën e sheqerit përputhja është e lehtë për të shpjeguar mungesën e yndyrë dhe proteina si sheqer - një karbohidrate. Prandaj, kjo dietë nuk është e rekomanduar për pajtim afatgjatë.

Çfarë dietë shkarkim ju do të zgjidhni, mos harroni të ujit. Trupi i njeriut ne dite deri ne rreth 1.5-2 litra ujë. Ky ujë ndihmon në eliminimin e toksinave dhe substancave të tjera të dëmshme, heqja e cila është qëllimi kryesor i dietës sheqerit.

Pas ditësh agjërimi ju mund të relaksoheni dhe të mos hidhem në ushqim dhe të gjitha llojet e goodies. Nga dhimbjen tuaj dhe shkarkimit do të jetë jo e mirë në qoftë se ju nuk e kuptoni thelbësor: vetëm një dietë e duhur do të ndihmojë për të mbajtur formën dhe shëndetin!