Dietë qepë


Dietë shkak qepë, i llogaritur në javë, ju mund të humbni peshë nga 3-8 paund, kolesterol më të ulët, imunitetit të rrisi. Kjo dietë e shkëlqyer shpiku frëngjisht - kombin e gourmets, kështu që mos u bëni merak për atë që do të hani një qepë të papërpunuara. Baza e dietë - supë qepë, e lehtë dhe e shijshme, dhe ju ende mund të hani fruta, perime, mish ndonjëherë. Supë duhet të hahet të paktën tri herë në ditë, dhe mundësisht më shumë. Nëse ju dëshironi, ju mund edhe të hani supë natën. Fakti se supë qepë kalori negative, dmth trupi shpenzon tretjen e tij më të energjisë se ajo i jep këtë supë. Përveç kësaj, përkulet veten - ndezjes shumë të mirë yndyrë.

Pra, më shumë ju hani atë, aq më mirë. Por, në çdo rast, nuk do të heqë dorë nga produktet e tjera! Ngrënia supë qepë javë vetëm, ju rrezikoni të minojnë shëndetin e tyre.

Dietë qepë nuk është i përshtatshëm për ata që kanë gastrit me aciditet të lartë, sëmundje të peptike ulçerë dhe probleme të tjera të tretjes, të tjerët në mënyrë të sigurtë mund të humbni peshë me të. Në qoftë se ju ndiqni dietën saktësisht, 1,5-2 kg. "Shko" në ditën e tretë. Dhe mos kini frikë për freskinë e frymë tuaj - zier qepë nuk erë.

Supë qepë përgatitet si vijon:

Pritini gjashtë llamba, dy speca jeshile, selino bandë, disa domate (optional) shinkuem kokën e vogël e lakër.


Këto perime janë të ziera supë ujë të zakonshëm. Ju mund të shtoni kripë, shtoni erëza të ndryshme, salcë kerri dhe një të vogël kubike aksioneve perime.

Javë në dietën qepë hani këtë:

 • Në ditën e parë të oreksit të ngrënë supë të shijshme dhe çdo fryt përveç banane dhe rrush.
 • Në ditën e dytë të ngrënë supë dhe perime në çdo formë, të skuqura, të ziera, steamed, salads.
 • Në ditën e tretë, supë, fruta (përveç banane dhe rrush), perime përveç patate.
 • Në ditën e katërt tashmë fillestar mërzit supë, perime, fruta, një gotë qumësht ose qumësht i thartuar. Ju edhe mund të hani 1-2 banane.
 • Gjithë ditën e pestë të ngrënë supë, domate të freskëta ose të konservuara dhe mish.

  Një shërbim i mishit duhet të jetë jo më shumë se 300 gr., Viçi Më mirë apo pule. Ju mund të zëvendësojë mishin me peshk.
 • Dita e gjashtë të ngrënë supë goxha urrejtëse (nuk do të heqë dorë, të hani të paktën tre herë në ditë!) Dhe viçi. Një shërbim i viçi mbi 300 gr., A mund të hani marule, speca jeshile, trangujve. Fruta sot nuk hanë.
 • Dita e shtatë e oreksit (dita e fundit e njëjtë) të ngrënë supë, mund vetëm një herë në ditë! Përveç kësaj oriz errët kuzhinier dhe hani atë me ndonjë perime. Ne pirë lëng frutash pa sheqer.
 • Gjatë dietë ju duhet të pini të paktën dy litra lëng për të pirë çaj unsweetened dhe kafe, ujë të thjeshtë.

  Alkooli - vetëm një ditë pas dietë, por disa ditë. Ajo është e padëshirueshme për të përdorur miell, sheqer, limonadë.

  Dietë përsëritje mund të jetë në dy javë, jo para. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për të mbajtur një pushim dy-javor në qoftë se ju ka rënë më shumë se 5 kg.

  Ne mund të konkludojmë se dietë qepë vetëm një pengesë - supë të lodhur dhe kanë nevojë për të detyruar veten për të ngrënë. Në disa avantazhe të tjera: dietë produkte të shijshme që ju mund të blini atë në çdo dyqan, ata janë të lirë dhe të dobishme. Përveç kësaj - të njëjtat pjesë të madhësisë vështirë se kufizuar, kështu që nuk duhet të mohoj. Prandaj, në qoftë se ju do të humbni peshë dhe ju jeni në rregull me tretje, të ndjehen të lirë për të marrë dietë qepë, të humbur peshë me kënaqësi.