Dietë franceze


Dietë franceze i referohet dietë të ulët karbohidrate. Gjatë gjithë kohëzgjatjes së dietës duhet të jetë shumë në mënyrë strikte të respektojë rekomandimet në dietë. A nuk devijojnë nga menuja. Kjo është e rëndësishme sepse çdo ndryshim do të ndikojë në efektivitetin e dietë.

Dietë mund të tingëllojë shumë i ashpër dhe madje edhe e vështirë, por ajo është në fillim. Që nga shumë produkte nuk janë të kufizuara në veçanti, kështu që ju mund të hani një pjesë të vogël të sallatë ose mund të jetë i rëndësishëm. Përveç kësaj, ka gjellë e përditshme e produkteve të kafshëve, të cilat janë të njohura për të njom për një kohë të gjatë dhe ju nuk do të ndjeni ndjenjën e vazhdueshme të urisë.

Por, pavarësisht nga fakti se madhësive pjesë nuk janë të kufizuara rreptësisht, ende nuk ia vlen kryer shumë larg ushqimin dhe hani brenda arsye, duke kujtuar se ju u ul në një dietë për të humbur peshë.

Kohëzgjatja e dietë - 14 ditë. Dy javë me dietë të përshtatshme mund të humbni paund shtesë 8.

Menu për javën (menu në javën e parë dhe të dytë të njëjtë):

E hënë

 • Mëngjesi - kafe.
 • Dreka - domate, marule fletë jeshile, dy vezë.
 • Darka - marule, mish i zier ligët.
 • E martë

 • Mëngjesi - kafe me biskota.
 • Dreka - zier mish ligët.
 • Darka - marule, proshutë.
 • E mërkurë

 • Mëngjesi - kafe me biskota.


 • Drekë - domate, skuqur në vaj ulliri karrota portokalli.
 • Darka - marule, të ziera sallam ligët, dy vezë.
 • E enjte

  p

 • Mëngjesi - kafe me biskota.
 • Dreka - djathë, karrota të papërpunuara, një vezë.
 • Darka - kos, sallatë frutash.
 • E premte

 • Mëngjesi - karrota të freskëta integruar pure, i kalitur me lëng limoni ??.
 • Dreka - domate, peshk i zier ligët.
 • Darka - zier mish ligët.
 • E shtunë

 • Mëngjesi - kafe.
 • Dreka - marule, pulë të zier.
 • Darka - zier mish ligët.
 • E diel

 • Mëngjesi - çaj jeshil.
 • Dreka - zier mish ligët, sallatë frutash.
 • Darka - proshutë.

 • Të gjitha ushqimet në dietë duhet të përgatiten pa kripë, sheqer dhe erëza. Edhe mish mund të shtoni pak kripë për herë të gatimit.

  Mish është më e mira për të zgjedhur viçi, mish derri si ende shumë vaj. Kur të valë pulë, ne rekomandojmë që të mishit të gjirit pa lëkurë dhe eshtra, si ajo është më pak yndyrë. Zgjedhja suxhuk gatuar, të blerë varieteteve pa shtimin e proshutë, e përshtatshme për të qumështit dhe sallam gatuar doktoraturës (dhe të përpiqen për të gjetur një suxhuk bërë nga produktet natyrore pa shtuar komponentët soje). Zgjidhni të ulët-yndyrë peshku (salmon, skumbri peshk, dhe sikur nuk do të përshtaten), ju mund lumi.

  Frutat mund të hahet ose, sipas preferencave tuaja, por të përpiqet të shmangë fruta shumë të ëmbël nëpër përmbajtje tepër të lartë të karbohidrateve.

  Në mes të ngrënies ju mund të pini ujë të thjeshtë ose mineral jo të gazuara. Forbidden çdo lëngje të tjera, duke përfshirë lëngje, edhe të freskëta. Përdorimi i papranueshëm i alkoolit, pasi kjo do të shkelte procesin e riorganizimit të metabolizmit, përveç alkoolit mund të shkaktojë probleme të tretjes.

  Dietë franceze mund të përsëritet jo më shumë se dy herë në vit. E rëndësishmja, pas dietë nuk është e bandës deri në ëmbëlsirat dhe produktet e vysokouhlevodnye.

  E vetmja mënyrë ju mund të ruani përpjekje.

  Kjo dietë përfshin konsumin e një sasi të vogël të karbohidrateve me të rritur konsum proteinave. Pra, para se të filloni një dietë, ju duhet të konsultoheni me një ekspert, veçanërisht në qoftë se ju keni probleme shëndetësore, ka një çekuilibër hormonal, çrregullime metabolike.