Domate dietë


Duke qenë të pakta dhe të bukur - kjo ëndrra e çdo gruaje. Ne të gjithë duan të ndjehen të sigurt rreth njerëzve si dhe të ndjehen të shëndetshëm. Dietë - është mënyra më e zakonshme dhe efektive për të humbur peshë. Domate dietë ka qenë përdorur për shumë dekada për shkak se ajo mund të ju ndihmojë jo vetëm të humbni një paund disa ekstra, por edhe të rritur në masë të madhe shëndetin e tyre. Domate - është jashtëzakonisht e dobishme perime të pasura me vitaminë C dhe shumë elemente të tjera gjurmë që ndikojnë pozitivisht në gjithë trupin. Sipas shkencëtarët e kohëve të fundit të kërkimit të përdorni domate në mënyrë të konsiderueshme rrit rezistencën ndaj plakjes së lëkurës dhe rrezatimit diellor ultravjollcë.


Lose peshë duke përdorur dietë domate tre mënyra.

1 mënyrë për të domate dietë - të shpejtë. Ajo është përdorur për 2 ditë dhe është projektuar për humbje të shpejtë në peshë prej 1 deri në 2 kg. Gjatë gjithë ditës ju duhet të hani 1,5 kg domate, duke e ndarë ato në mënyrë të barabartë në 4 pjesë - mëngjes, drekë, pasdite dhe darkë mbrëmje.

2 mënyrë domate dietë - projektuar për 2 javë. Përgatisë veten për mëngjes 2 feta bukë thekre me djathë të ulët-yndyrë dhe të larë poshtë një gotë me lëng domate. Në drekë duhet të hani 100 gram oriz të zier, vaj, 100 gram peshk i gatuar, mollë dhe disa perime dhe pini me një gotë lëng domate.


Darka përbëhet nga 50 gram oriz, burgers viçi, perime dhe lëng domate. Pra, çdo ditë për 2 javë.

Me këtë dietë, ju mund të humbni deri në 5-6 lbs. Të erëz këtë dietë, do të përpiqen të alternativ fruta të ndryshme për drekë, mëngjes dhe darkë, të tilla si rrush, mollë dhe dardha.

Në lëng domate gjatë ditës ju mund të pini çaj të gjelbër ose ujë mineral pa gaz.

3 Way dietë domate - është edhe 2 javë. Ai përbëhet nga "domate" të ndryshme enët me garnishes, të alternuara gjatë gjithë ditës.
Enët domate - sallatë e domate me vaj ulliri ose salcë kosi, supë domate - salcë domate ose i zier.

Garniturë - zier oriz, fasule, spinaq dhe marule. Gjithashtu, kur kjo dietë është e rekomanduar për të marrë disa herë në javë, 200 gramë peshk të zier ose pulë.

Lëngshme në formën e çaj jeshil pije ose ujë gaz. Darka e Fundit është e nuk bëhet më mirë vonë se 18,00 orë.

Paralajmërim - mos e përdorni dietë domate në qoftë se ju keni një ulçerë, pancreatitis ose helmim.

Për të ndjekur këtë dietë mund të jo vetëm si një dietë, por kur shkarkimit ditë.