Supave për humbje peshe


Ndër numër i madh i dietat për humbje peshe dietë supë është konsideruar një nga më tërheqëse dhe efektive. Apeli i saj qëndron në të butë, neobremenyayuschem, duke mos kursyer mode dhe efikasitet manifestohet në rezultate të prekshme dhe shpejt - brenda një jave humbi rreth 5 paund. Kjo dietë është e sigurt, përveç kësaj, ajo ndihmon pastruar trupin dhe për të krijuar një sfond pozitive emocionale. Fuqimisht rekomandohet përdorimi i ndonjë pije alkoolike, bukë, pije e butë dhe ushqime të skuqura sepse shkel të procesit të hequr dhjamin nga trupi.

Dietë supë përbëhet nga ushqime që nuk përmbajnë ose përmbajnë shumë pak yndyra.

Në të njëjtën kohë i lejuar konsumimin e ushqimeve të ndryshme, duke përfshirë mish dhe peshk. Është e nevojshme për të ndjekur në mënyrë strikte orar të caktuar, nuk ka shkëmbim dhe të përputhen me kufizime.

Efekti pozitiv është për shkak të faktit se trupi me një dorë nuk mund të merrni ndonjë ushqime të yndyrshëm, nga ana tjetër - ai ka nevojë për të shpenzuar më shumë energji për të procesit qepë dhe e gjelbër, me kalori negative (dmth sasinë e energjisë shpenzuar të procesit më shumë sesa marrja e të mësuarit e tyre).

Nuk janë një shumë e supave për humbje peshe. Në mesin e më të zakonshme - supë qepë, qepë supë me selino, domate, supë misri për humbje peshe në italisht, frëngjisht, dhe polake dhe shumë të tjerë.


Si emri nënkupton, përbërësit e tij kryesore janë një shumëllojshmëri të perimeve. Të gjitha perimet mund të ndahet në 3 nëngrupe.

Nëngrup i parë - të ashtuquajturit "burners yndyrë". Në mesin e më të zakonshme - avokado dhe pineapple. Vlera e tyre është jo kalori të ulët, dhe aftësinë për të reduktuar (Burn) rezervat yndyrë. Avokado, përveç duke ndihmuar për të reduktuar nivelet e insulinës, duke bllokuar kështu mall për ëmbëlsirat.

Grupi i dytë - Mbyllje yndyrë - produktet dhe barrierat në akumulimin e yndyrë të tepërt nga ushqimi. Që mund të përkryer të përballen bishtajore (bizele dhe soje) dhe mollë dhe karrota.

I tretë nëngrup - ushqimet aktuale kalori që shërbejnë dietë bazë. Përmbajtje të ulët yndyrë dhe shumë fibra në këto ushqime mund t'i përdorë ato në kombinime të ndryshme dhe në sasi të mëdha. Për shembull, sallatë lakër me kastravec dhe eleminuar lëngjeve të tepërta nga trupi dhe për të përmirësuar tretjen; Domatet janë të pasura me kalium kontribuojë në optimizimin e peshës, të nxitur metabolizmin-ujë kripë; mirë, një rriturit trajtojnë të preferuar dhe fëmijët - pjeprat në reklamat shtesë nuk është e nevojshme.

Ju duhet gjithashtu t'u përmbahen rregullave në lidhje me dietën. Në asnjë rast nuk do të ndërtojë procesin për një vakt të vetëm.

Ideal - 4 vakte në ditë, më shumë e vërtetë - 3. Në këtë rast ushqimi është zhytur normalisht pa tepërt yndyrë trupit. Mundësisht, vetëm të mësohen për trupin e ushqyesve në rreth të njëjtën kohë. Përndryshe, sekretuar lëng stomakut, mund të shkaktojnë gastrit dhe ulçerë.

Së fundi, gjëja e fundit përpara se të filloni një dietë, ju duhet të vendosur vetë një mënyrë pozitive. Dieta duhet të jetë jo merret si një kufizim i dëshirave dhe nevojave të tyre, si dhe ilaç magjik apo mjekim që do të zgjidhë problemet e akumuluara me të qenit mbipeshë.

Në këtë rast, madje edhe në gjashtë apo shtatë ditë dietë supë tradicionale perime delikatesë të duket nëse jo, kjo është mjet mjaft të pranueshme për të arritur qëllimin.