Dietë të ëmbël


Dietë të ëmbël konsiderohet të jetë një metodë e shkëlqyer të humbjes së peshës për njerëzit që nuk mund të heqin dorë trajton. Vini re se dieta më me dieta të ndryshme krejtësisht përjashtojnë sheqer. Sipas thashethemeve, dietë e ëmbël ulur Uma Thurman që para se të filmuar filmin "Kill Bill" humbur peshë nga 11 paund. Revista e shumë grave shpesh ju mund të gjeni një metodë e humbjes së peshës, i cili bazohet në një shumëllojshmëri të goodies.

Sot ne shikojmë në një numër të opsioneve për humbje peshe, të cilat mund të vijnë për njerëzit që nuk mund të tolerojë kufizime për ndalimin e plotë të goodies.

Shkarkimit dietë të ëmbël


Kohëzgjatja e kësaj metode të humbjes së peshës është tre ditë. Menuja e ushqimit do të përbëhet nga 4-5 gota të çajit me 3-4 feta të bardhë apo kallam sheqeri. Gjatë ditës ju mund të pini sasi të pakufizuar të ujit mineral pa gaz. Plotësisht në këtë kohë duhet të heqin dorë ushqim.

Tre ditë më vonë, pesha juaj duhet të reduktohet në 3-4 paund. Ditët e tilla agjërimit nuk mund të mbajë njerëzit me sëmundje të veshkave. Është e rekomanduar kur trajtimin dhe pastrimin vitaminat përdorimit trup.

Çokollatë dietë e ëmbël

Kjo metodë e humbjes së peshës për ata njerëz që e duan këtë ushqim të shijshëm.

Ka dy versione të dietë. Në rastin e parë është e lejuar për të bërë kakao ëmbël, e cila është brewed në qumësht i skremuar. Gjatë ditës ju mund të pini deri në 5 gota me pije.

Ulur në këtë opsion mund të humbni peshë jo më shumë se tri ditë. Kohëzgjatja e versionit të dytë të 3 ditë deri në një javë. Gjatë ditës duhet të pini 4-5 gota e kafe ose çaj jeshil me qumësht i skremuar dhe ha 90 gram çokollatë e errët.

Dietë të ëmbël akull krem

Besohet se kjo metodë e që kanë të bëjnë me mbipeshë është shumë i dobishëm. Kujtojnë se akull krem ​​është një produkt i sheqerit që ndihmon kalcium dobraty trup.

Vini re se ndërsa të gjitha llojet e dieta në trup shënuar mangësi të kësaj substance.

Ulur në këtë metodë e humbjes së peshës, ajo është e rekomanduar për të marrë një të shërbyer e akullore për mëngjes, drekë dhe darkë. Produkti më optimale është akullore natyror, i përbërë nuk Colourants dhe preservatives.

Ju mund të humbni peshë në këtë mënyrë jo më shumë se tri ditë.

Të dëmtojë ose të përfitojnë dietë të ëmbël

Sipas shumicës nutritionists, metoda të tilla nuk tregojnë rezultate humbje peshe, që nga dietë është e pabalancuar, e cila mund të çojë në çrregullime metabolike. Është më mirë për të ngrënë karamele çdo ditë për një të organit të shpejtë merr glukozë.

Rritja e numrit të ëmbëlsirat në afat të gjatë mund të çojë në trashje.

Kjo është për shkak të faktit se një person e humb kontrollin me një numër të ushqimit të ëmbël ai ha. Ajo duhet të mbahet mend dhe contraindications që janë në të gjitha dietat. Për shembull, agjërimi ditë në çaj me sheqer njerëz të ndaluara me gastrit, ulcerat stomak ose kolit.