Salt dietë


Çdo ditë njerëzit konsumojnë kripë, si e dëshiruar trupin e tij. Megjithatë, pa vërejtur ajo përfshin kripë ditore më shumë se e nevojshme. Aktualisht i projektuar për humbje peshe dietë pa kripë, nën emrin e të cilit është e qartë se produkti nuk është në dispozicion në dietën tuaj.

Me këtë lloj dietë do të shkojnë të gjithë kripë e në trup vetëm ato produkte që përbëjnë dietën tuaj. Dhe ku është atje kripë, ju kërkoni. Është shumë e thjeshtë. Perime, bukë, mish dhe ushqime të tjera përmbajnë grimcat kripë natyrore. Pa kripë dietë është rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga format kronike dhe të tjera të avancuara të sëmundjes.

Një lloj metode humbje peshe është malosolevaya dietë, të cilën ne e përshkruar më herët. Në rast se ju vuajnë nga edemë, atëherë zgjedhja juaj duhet të jetë e njëjtë dietë butë malosolevaya.

Si të gatuaj me dietë të kripur pa


Salt keni përdorur në përgatitjen e ushqimit duhet të përdoret me mençuri. Kështu, është e nevojshme për të shtuar supë kripë kur në fund të gatimit është vetëm 20 minuta. Sa për supë peshku, kripë duhet të shtohet në atë kur ju sapo hequr llum. Duke folur për perime gatim, kripëra të tyre shtatë minuta deri tenderit. Kjo kripë duhet të shtohet në të gjitha këto enët disa kokrra pak.

Çfarë për të zëvendësuar kripë kështu që duan të marrë trupin, mund të hahet erëza, hudhër ose qepë.

Rregullat themelore të dietës pa kripë

kripë dietë është e përkryer për ata njerëz të cilët janë të trashë. Kjo është për shkak të faktit se të gjithë ushqimi është gatim pa kripë, të cilat vetëm mund të pak më disa ushqime kripë gatshme. Gjatë ditës duhet të jetë të paktën 4-5 vakte. Ky person duhet të vijë nga tabela, ndjenja një ndjenjë të lehtë të urisë. Të gjithë ushqimi duhet të jenë të përgatitur për një çift.

Ushqim i pranueshëm pa dietë të kripur

Këto produkte përfshijnë:

 • supave mbi peshqit e dobët ose supë perimesh,
 • pothuajse të gjitha perimet të tilla si patate, prej trangujve, lakër, etj,
 • Thekër dhe bukë gruri atë ditë mund të marrin jo më shumë se 200 gram,
 • produktet e qumështit,
 • Oil është e lejuar vetëm dhjetë gram në ditë,
 • manaferrat,
 • djathë yndyrë të ulët,
 • kafe dhe çaj.

 • Ushqim i papranueshëm pa dietë të kripur

  Kur dietë dietë kripë duhet të përjashtojnë:

 • shalqi, banane dhe rrush
 • makarona dhe drithëra,
 • Kifle dhe sheqer
 • turshi,
 • mish,
 • enët kosi dhe pikante.
 • kripë dietë menu për 15 ditë

  Në këtë kurs kripur pa dietë për të kujtuar rregullin bazë që të gjithë duhet të gatuaj pa kripë.

 • Brenda tre ditë duhet të konsumohen pa yndyrë pule dhe lëkurës. Më të mirë të përshtatshme gjoksin se ditë mund të hani deri në 500 gram.
 • Në tre ditët e ardhshme për të ngrënë peshk yndyror nuk është. Në ditën - dhe 500 gram.
 • Pas 3 ditësh peshku vjen tri ditë bollgur në ujë ose qumësht.

  Një ditë ju mund të hani 250 gram qull në formë të thatë.
 • Në tri ditë vjen një periudhë prej tre perime të ushqimit, përveç patateve. Në ditën që ju mund të hani 1 deri 2 £ e perimeve.
 • Përfundimtare tri ditë pa dietë të kripur të përbërë nga fruta përveç banane. Në ditën gjithashtu mund të hani dy paund.
 • Duhet të theksohet se asnjë dietë kripë, edhe pse ajo është shumë efektive, kategorizuar vështira, mënyra të vështirë të humbjes së peshës. Prandaj, para se të fillonte një dietë pa kripë duhet të vizitoni një mjek i cili do të ju këshillojë.