Ushqimi lëng


Frutash apo perimesh të freskëta lëngje - ushqyesve më të vlefshme për trupin. Ato përmbajnë sasi të mëdha të vitaminave dhe mineraleve. Duke përdorur dietë lëng ju do të humbasin jo vetëm në mënyrë të konsiderueshme mbipeshë, por bëj dhuratë të paçmuar për shëndetin e tij.

Për trupin tonë është shumë i rëndësishëm gjatë gjithë jetës të merrni mjaft vitamina dhe minerale, sa më shpejt që ata të na ndihmojë një kohë të gjatë për të qëndruar e bukur dhe të shëndetshme.

Dietë lëng - kjo është një nga dietat më të popullarizuara dhe të dashur për njerëzit në mbarë botën.

Si të përdorin atë?

Përgatitja për të filluar këtë dietë për disa ditë, gradualisht duke kufizuar dietën tuaj të përditshme, duke përgatitur trupin tuaj.

Kjo periudhë mund të marrë një mesatare prej tre deri në pesë ditë. Gjatë një dietë lëng pini rreth 2 litra lëng, mundësisht të freskëta. Nëse ju nuk e kanë këtë aftësi, atëherë kur blerja lëng në dyqan lexoni përbërjen e tij. Shumica lëngje janë bërë nga koncentroheni dhe ujë, por disa prej tyre ende prodhuesit e shtuar aditivëve të ndryshme dhe ngjyra e ushqimit që mund të dëmtojnë trupin tuaj, si ju do të marrë disa ditë, pothuajse në një stomak bosh. Me këtë pjese lëngjeve dietë me ujë në një raport 1: 1.

Për të respektojnë këtë kusht duhet për të mos mbingarkoj pankreasit, si në lëngje përmbajnë sasi të larta të karbohidrateve.


Gjatë ditës, të përpiqen për të pirë lëng vetë në regjimin e lëngjeve të zakonshme. Marrja e një frymë, disa kohë do të mbështesë lëng në gojë. Dhe sips të tilla të vogla pini lëng përmes. Për të mbështetur trupin në dietë është e nevojshme për të marrë dhe supave të lëngshme bimore. Ju gjithashtu mund të keni copa të vogla dhe të prerë perime dhe fruta. Mundohuni të ndryshojë menu tuaj, me rotacion perime, fruta dhe lëngje frutash. Kohëzgjatja e kësaj dietë ju përcaktoni veten, në varësi të humorit tuaj dhe rezultatin, por në mesatare ajo duhet të marrë 2 deri në 3 javë.

Në ditët e fundit, fillojnë të përgatisin trupin tuaj për një standard të ushqimit, të njohur për ju.

Për shembull, hani 100 g. Të mishit të zier apo fetë peshku.

Rezultati - humbur disa paund. Dhe përveç kësaj lëng dietë ndihmon trupin pastruar nga toksina dhe përmirëson imunitar dhe ndihmon tretjen e ushqimit tuaj - traktin.

Shifër hollë, shëndet të mirë, trupi i rafinuar - e gjithë kjo do t'ju ndihmojë të bëni dietë lëng. Kjo do t'ju japë gëzimin e trupit të tij të hollë dhe mirëqenien.