Dietë Soy


Nëse ju dëshironi të humbni peshë dhe për të mbajtur vitalitetin, të angazhuar në ndonjë sport, not apo vallëzim, pastaj metodën tuaj efektive e humbje peshe mund të bëjë dietë soje . Kjo teknikë tregon rezultate të shkëlqyera. Në të njëjtën kohë trupi merr një proteine ​​të plotë, e cila ka një origjinë perimesh.

Soy është një bizele kineze, e cila përfshinte janë proteina rreth 45 për qind. Gjithashtu në sojë kokërr është që të sigurojë deri në 30 për qind karbohidrate dhe 12-36% rendit yndyrë. Si për fibra papërpunuar, perfaqesohet ne produktin e rreth 5 qind.

Gjithashtu, soje është e pasur me vitamina B dhe E.

Produkte soje janë konsideruar shumë të ulët kalori dhe të lehtë për të tretet. Përveç kësaj, soje është i pajisur me një numër të madh të pronave medicinale. Rrjedhin nga vaj sojë ka një nivel të lartë të aktivitetit biologjik. Trupi metabolizes naftës sojë me 98 për qind. Duration dietë sojë është një javë.

Baza e kësaj metode të humbur peshë është për të zëvendësuar produkte soje lartë kalori. Kujtojnë se ushqimet kalori të lartë përfshijnë mish, djathë, djathë yndyrë. Vlera e soje është se ajo është e këndshme për shijen dhe mund të përfshihen në çdo pjatë.

Menu mostër dietë sojë


Në mëngjes dietë parë ditë është një filxhan qumësht soje, një i krisur ose disa biskota.

Për drekë lejohet 2 copa patate të ziera, 150 gram gulash soje dhe mollë. Darka do të përfshijë 150 gram mish i gatuar, sallatë perimesh dhe lëng molle.

Dita e dytë do të fillojë me një pjesë të vogël të qull hikërror dhe qumësht soje. Menu drekë do të përfshijnë kotëletë soje me mish te grire, të ziera dy karrota, mollë dhe portokall. Darka do të jetë i njëjtë si në ditën e parë.

Në mëngjes ditën e tretë është shërbyer puding orizi dhe qumësht soje. Dreka do të përbëhet nga 150 gram gjizë bathë, tofu, flokëkuq integruar me salcë kosi dhe salcë soje. Darka është i përgatitur 150 gramë peshk të zier, sallatë lakër turshi dhe piper të ëmbël dhe me lëng e mollë të freskëta.

Dita e katërt e dietat soje të fillojë me një gotë qumësht soje dhe avull krisur. Dreka do të jetë supë me perime, sallatë, të bëra me panxhar, kumbulla të thata dhe salcë kosi dhe mollë. Darkë është shërbyer 150 gram kazan soje, 2 copë. patate të ziera dhe mollë.

Në mëngjesin e pestë ditë do të përbëhet nga çaj ose kafe, njëqind gram djathë ose djathë soje. Për drekë, shërbeu me mish i grirë pule soje dhe sallatë perimesh. Në darkë do të jetë supë perimesh, 50 gram djathë soje, mollë ose lëng molle.

Dietë i gjashtë ditë fillon me një gotë qumësht me soje dhe i krisur. Menu drekë do të përfshijnë perime sallatë dhe 150 gram kazan soje.

Mbrëmje do të Pease puding dhe sallatë.

Mëngjesi dita e fundit e dietës soje do të përbëhet nga qull pea, çaj ose kafe pa sheqer. Për drekë, përgatitjen e 150 gramë fasule të ziera dhe perime sallatë. Darka duhet të bëjnë 100 gram mish i gatuar, djathë soje dhe 50 gram djathë. Gjithashtu gjatë darkës lejuar për të ngrënë një portokall dhe mollë.

Si një erëza për enët ju mund të përdorni salcë soje, e cila mund të zëvendësojë vaj, piper dhe kripë. Gjatë pushimeve në mes të ngrënies është e rekomanduar për të pirë çaj jeshil, minerale, ujë të pastër. Në ditën duhet të pini dy litra lëng. Përfitimet e dietë soje vlen të përmendet parandalimin e shkëlqyer të obeziteti dhe diabetit.