Ushqimi Sour Cream


Dietë krem ​​nuk synon vetëm në humbje peshe, ajo gjithashtu mund të quhet terapeutik. Dietë ndihmon për të përmirësuar sistemin e tretjes të hequr qafe toksina dhe lëngjeve të tepërta nga trupi, normalizes metabolizmin. Përveç kësaj, salcë kosi forcon sistemin skeletor dhe ka efekte pozitive në lëkurë. Salcë kosi është i pasur me vitamina, si vitamina A, E, C, PP, B, dhe elementët gjurmë, veçanërisht kalcium. Shumë të dobishme në krem ​​përmban lecithin, e cila ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës.

Sour zbatohet për produktet e qumështit. Ajo fatter se qumështi, por jo si i yndyrshëm dhe e vështirë për të stomakut si krem.

Salcë kosi ushqen mirë, duke e lejuar për një kohë të gjatë nuk do të ndjehen të urisë. Si produkt i thartuar qumësht është shumë e dobishme për sistemin e tretjes.

Ushqimi është klasifikuar si mono-dietë, kështu që nuk është e nevojshme për të ndjekur një kohë të gjatë. Periudha e rekomanduar dietë - 1-2 ditë, por të mbajë "ditë të lagësht", mund të jetë në javë. Zgjedhja më e mirë si trajtimin fundjavë ditë. Për dietë kalori të tilla shumë të ulët, duke shkaktuar që ju të ndiheni dobësi dhe gjendja e keqe. Përveç kësaj, një atmosferë familjare dhe mungesa e tundimit nga ana e kolegëve do të kryejnë një dietë me komoditetin më të madh të mundshëm.


Për dietë kosi krem ​​nevojë për të blerë 400 gram e salcë kosi, e cila është e ndarë në 5 pjesë rreth 80 gram. Krem kosi ju mund të zgjidhni vetë simpati tuaj 20 ose 30% të yndyrës së parë. Nga krem ​​shumë yndyrë kosi (40 duhet të shmanget, veçanërisht në qoftë se ka një problem me sëmundje të zemrës, hipertensionit dhe diabetit. Salcë kosi me yndyrë të ulët (10-15 mund të përdoret vetëm nëse është shumë i freskët, thuajse "live". Kur të blesh krem ​​gjithmonë kontrolloni data e prodhimit, si jeta shelfin e salcë kosi është i vogël, por nga ushqimi prishur ju do të nuk merrni ndonjë përfitim, por më tepër obzavedetesya çrregullim zorrë.

Interval midis ngrënies është rreth 3 orë. Që një pjesë shumë të vogël të salcë kosi (vetëm 80 gramë), ajo është e mirë me një filxhan të vogël të çaj ose kafe lugë. Kështu që ju mund të vazhdojë vakt për të pritur ngopje dhe nuk përjetojnë uri të rëndë.

Gjatë dietë duhet të kufizojnë lëngje. Ju nuk mund të pini më shumë se një çift gota të çajit me hips u rrit. Tea i përgatitur nga e tërë u rrit hips, të cilat kanë një sërë pronat medicinale. Rosehip forcon sistemin imunitar, normalizes metabolizmin, efekte të dobishme në sistemin nervor qendror, ka një efekt tonik.

Nëpërmjet dietë vetëm 1 ditë në javë, ju mund të humbni deri në 4 £ një muaj, që një ditë është rreth një kilogram peshë të tepërt.

Dietë krem ​​mund të ketë contraindications, kështu që para se të filloni atë, ju duhet të konsultoheni me një ekspert, veçanërisht në qoftë se ju keni probleme shëndetësore.