Plum dietë


Nëse ju pëlqen kumbulla, ju duhet të dini se ka një të veçantë Plum dietë , që ndihmon të sjellë trupin lart duke i hequr asaj paund shtesë. Sot ne e dimë një numër të madh të llojeve të ndryshme të kumbulla. Megjithatë, të gjitha këto varieteteve janë të bashkuar nga fakti se ka një pjesë të madhe të vitaminës tyre A, C dhe E.

Komponentet tjera të dobishme që gjenden në këto fruta, ia vlen të përmendet bakër, zink, polysaccharides, acide organike, jod, kalium. Ajo duhet gjithashtu të thuhet se llokum mund të përmirësojë lëvizshmërinë e zorrëve, duke ndihmuar për ta pastruar nga elemente të ndryshme të dëmshme. Kumbulla janë në gjendje të shpëtoj trupin e kolesterolit akumuluar njerëzore.

Menu Creamy dietë


Paramendoni ju disa opsione dietë krem ​​nga të cilat ju zgjidhni një që ju pëlqen më shumë.

Në variantin e parë të kësaj metode të humbje peshe kohëzgjatjen e procesit do të jetë tri ditë, gjatë së cilës ju jo vetëm që do të pastruar zorrët, por mund të humbni deri në tre kilogram peshë të tepërt. Për të përgatitur për këtë dietë opsion i butë nuk kanë nevojë për shumë përpjekje.

Menu e metodës humbje peshe është shumë e thjeshtë. Çdo ditë duhet të konsumohen për kilogram kumbulla që janë të lejuara për të pirë ujë mineral pa gaz ose çaj jeshil pa sheqer.

Opsioni i dytë i butë dietë bazuar në faktin se menu duhet të jetë në mënyrë të pavarur duke përdorur rekomandimet themelore për ushqim.

Para së gjithash është e nevojshme për të eliminuar plotësisht sheqer nga dietën. Produktet që do të përfshihen në menynë e ushqimit tuaj, ju nuk mund të gatuaj.

Plotësisht duhet të heqë dorë mish yndyrore, si dhe çdo ushqime të tjera yndyrore. Përdorimi i bukës gjatë ditës duhet të jenë minimale. Ju mund vetëm 1-2 feta në ditë. Produktet e qumështit duhet të kenë një përqindje minimale të yndyrës. Ju nuk mund të hani pas 18 orësh. Ne do të duhet të braktisin pjekje dhe ëmbëlsira.

Pasi ju të shtoni deri në menynë e kësaj diete, ju duhet të përfshijnë lëng kumbulle natyral duhet të konsumohen para se një vakt dy herë në ditë për 200 ml në një kohë.

Në këtë situatë, lëng kumbulle vepron si një katalizator të veçantë që ndihmon procesin e humbjes së peshës.

Para se të ulen në një kumbull dietë, të jetë i vetëdijshëm për një numër të contraindications. Kështu, kjo metodë e humbje peshe nuk mund të përdoret nëse ka disa probleme me traktin gastrointestinal.

Gjithashtu, nuk e përdorin këtë diabet dietë gjatë laktacionit dhe shtatzënisë. Të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj para se të ulen në dietën kumbulle.