Ushqimi Sallatë


Sallatë dietë - një nga më të dobishme dhe e shijshme. Ushqim perime të pasura me fibra dhe fibër dietik, dhe vitamina dhe elementët gjurmë. Dietë jo vetëm do të humbni peshë, por të pastruar trupin e toksinave të dëmshme dhe për të përmirësuar lëkurën dhe flokët. Veçanërisht verë relevant dietë kur shumë fruta të freskëta, perime dhe bimeve. Përveç kësaj, fruta dhe perime të tretet shpejt dhe kthimit urie. Një mungesë ushqimesh në transferimin e verës të ngrohjes është shumë më e lehtë se sa në dimër.

Dietë Termi i salads - 14 ditë gjatë së cilës ju mund të hani vetëm sallata dhe perime.

Sallatat mund të përbëhet nga ekipet kombëtare ose në një produkt. Gjëja më e rëndësishme është të mos përzierje fruta dhe perime në një sallatë. Ne kemi nevojë për të zgjedhur një gjë - ose vetëm perime ose fruta vetëm. Si një sallatë sallatë perimesh ju mund të përdorni lëng limoni ose vaj ulliri. Salads fruta mbushur kos yndyrë të ulët ose kefir. Ju mund të dalë me stacionin origjinale e tyre të gazit. Sallatat e ndaluar kripë ose shtuar sheqer dhe mjaltë. Perimet ngrënë gjallë apo të zier në ujë. Perime i pjekur dhe i konservuar ndaluar.

Efikasiteti sallatë dietë - 7 kg në 2 javë.

Mostër sallatë dietë menu në ditë.


Mëngjesi - sallatë frutash, veshur me kos. Zgjidhni ndonjë fryt që ju pëlqen, mundësisht jo shumë i ëmbël. Për shembull, frutave agrume, kivi, mollë jeshile. Banane dhe rrush të mirë off.

Dreka - sallatë, veshur me vaj ulliri. Zgjidhni çdo perime përveç patateve. Për shembull, speca, domate, tranguj.

Darka - sallatë perimesh veshur me lëng limoni. Për shembull, lakër dhe karrota.

Kufizimet në drejtim të shërbyer atje. Në sallatë perimesh nëse e dëshiruar, shtoni bimëve të freskëta, ai është i mirëpritur. Sallatë e shijshme lë të tilla si arugula, ajsberg, Lollo Rosso ,.

Ata shtuar një kontakt të erëz në salads.

Gjatë ditës, ajo është e rekomanduar për të pirë ujë me limon, çaj të gjelbër, lëngje të freskëta. Para se të shkojnë në shtrat pini një gotë të ulët-yndyrë kos.

Siç mund ta shikoni, dietë sallatë përfshin një shumëllojshmëri mjaft të madh të pjatave. E gjitha varet nga imagjinata juaj. Krijo recetave tuaj dhe dietë dy javë kaluan shpejt, por ndryshime në figurën tuaj, janë të gjithë, pa përjashtim. Fit dhe të mirë-duke u garantuar!