Ditë agjërimi


Çfarë është ditë agjërimi?

Ditë Agjërimi - para së gjithash - një ndihmë e konsiderueshme organ që, si person ka nevojë për një pushim të shkurtër. Gjatë gjithë ditës stomak vjen vetëm ushqim të lehta që nuk kërkon përpjekje shtesë për tretje e saj. Dhe mekanizmi i shkaktuar për vetë-pastrim. Të gjitha ato toksina që janë të depozituara, dhe nuk ishin në gjendje që të jenë të përpunuara për shkak të mbërritjes së një pjese të re të ushqimit më në fund ishin në gjendje për të hequr nga trupi. Përfitimet e agjërimit ditët e kësaj agjërimit të madh - një dhuratë tepër të çmuar që ne japin ndjenjën e trupit tuaj me gëzim dhe lehtësi në të gjithë trupin.


Dhe rregullimin ditë periodike agjërimit, ne jo vetëm të japë përfitime për trupin tuaj dhe për të ndihmuar funksionimin e duhur të saj, por edhe të bëjë hapat e parë në krijimin figura të bukur dhe të pakta.

Sa shpejt për të humbur peshë me verë? Kjo çështje është shqetësim për shumë njerëz, veçanërisht gjatë festave të ardhshme. Uria - nuk është zgjidhja më e mirë sepse ajo ndikon negativisht në gjithë trupin. Për të njëjtën gjë, për të humbur peshë para se vera është e mirë për të zgjedhur dietën më efektive që do të ndihmojë për të gjetur harmoninë dhe njëkohësisht të përmirësuar shëndetin e tyre. Shkarkimit dietë kombinon të gjitha.

Një nga metodat më të njohura dhe të zakonshme të humbjes së peshës - ruan parimet e furnizimit me energji të veçantë.

Ato janë të bazuara në ndarjen e prodhimeve në dy grupe - perime të pasura në niseshte dhe proteina shtazore të pasur. Pas këtyre metodave lehtëson tretjen në stomak dhe ushqimin e marrë kështu trupi menjëherë në gjendje të shpejt proces, nuk do të vonojë. Kjo është një metodë e përdorur gjerësisht e ushqim të shëndetshëm, e cila është përdorur në mënyrë aktive e gjithë bota.

Si për të bërë ditë agjërimi?

Organizoni ditë agjërimi optimale vetëm 1-2 herë në javë. Gjatë gjithë ditës ne kufizojnë veten për ushqim, duke u përpjekur për të përdorur vetëm njëjtin lloj të ushqimit të ulët kalori të.

Dhe në mënyrë që të japin trupin tuaj këtë festë të mrekullueshme për të, ajo është e mirë për të zgjedhur më të këndshme për veten tuaj dhe në mënyrë efikase dietë shkarkim.

Ka mundësi të ndryshme për trajtimin e ditë. Kështu që ju mund të zgjidhni një dietë që do të sjellë jo vetëm përfitime për të trupit dhe ndihmon për t'iu përgjigjur pyetjes "si për të humbur peshë?", Por edhe për të dhënë gëzim dhe humor të mirë gjatë gjithë ditës.

Opsionet për trajtimin ditë

 • Agjërimi ditë në kos. Kefir ditë shkarkimit - përdorni vetëm kefir ose kos Biokefir. Gjatë gjithë ditës ju duhet të pini rreth 2 litra.

 • Ditë agjërimi në hikërror dhe oriz në ditët e agjërimit janë jashtëzakonisht të dobishme, sepse hikërror përmban shumë proteina, hekur dhe elemente të tjera dhe karakteristika tė tregohet gjobë ujë. Ditë shkarkimit Buckwheat është shumë e pasur, kështu që mos hani shumë qull hikërror për vakt. Një oriz agjërimi ditë mund të ndryshojnë duke përdorur lloje të ndryshme të orizit: Round, kokërr të gjatë, basmati, kafe, e zezë, të përzier.
 • Agjërimi ditën në ujë ose në çaj jeshil ditë shkarkimit - është opsioni dietë më i vështirë, por efektive të shpejtë. Në fakt - kjo është një ditë agjërimi.

  Ky ujë duhet të pini çaj ose vazhdimisht gjatë gjithë ditës duke pirë të paktën 2 litra.
 • Apple ditë agjërimi. Agjërimi ditën në mollë përfshin jo vetëm përdorimin e mollëve (1,5 kg), por edhe lëng të freskët molle me pa sheqer (4-5 gota në ditë).
 • Agjërimi ditë në djathë. Ditë Cheese agjërimi në bazë të 5 një kohë të përdorim djathë gjithë ditës (600 g pa yndyrë kos me pak yndyrë salcë kosi).
 • Agjërimi ditën në çokollatë - kjo nuk është vetëm një ditë kur ju mund të merrni një nxitje të energjisë të përfshira në çokollatë, por gjithashtu të përjetojnë një shumë të fun.

  Chocolate ditë agjërimi, sigurisht, përfshin përdorimin e çokollatë e errët vetëm, kështu, aq më e madhe përqindja e kakao është më e mirë. Në trajtimin e menu për çokollatë do të përfshijë jo më shumë se 200 gram, duke e ndarë ato në 3-5 vakte.
 • Kastravec agjërimi ditë. Në ditën e agjërimit ju mund të hani trangujve dhe një paund gjysmë të trangujve, dhe për të diversifikuar menu Loading, ju mund të bëni një kastravec të freskëta. Për ditën e agjërimit ju mund të përdorni perime të tjera, të tilla si karrota ose speca, por kastravec - më të dobishme ditën e agjërimit perime.

 • Ditë agjërimi për gratë shtatzëna. Gratë shtatzëna janë të rekomanduara edhe për të kryer terapi shkarkimit. Agjërimi ditë kur shtatzënia zakonisht kryhet në produktet proteinike: kos, djathë, mish, peshk. Ditë agjërimi gjatë shtatzënisë bëhet mundësisht në konsultim me mjekun tuaj.
 • Agjërimi ditë në molokochay. Molokochay - një përzierje e çaj dhe qumësht, dhe përdorim më të mirë të çajit të gjelbër. Gjithashtu efektive agjërojnë ditët në qumësht. Si kefir, ditë agjërimi qumësht nënkuptonte përdorimin e dy litra qumësht. Përmbajtje yndyrë të qumështit është në diskrecionin tuaj, por norma e rekomanduar - 1,5%.

 • Agjërimi Fruta ditë. Sigurisht, absolutisht ndonjë fryt i përshtatshëm për shkarkim dietë mund të bëhen, të tilla si ditë banane agjërimit, portokalli, shalqi dhe grejpfrut, ditën e agjërimit - ata janë të gjithë të ndikim të madh në proceset e brendshme të trupit. Ditë agjërimi në fruta ndër më pozitiv dhe e shijshme!
 • Agjërimi ditë për lëng. Lëngjet, natyrisht, duhet të jetë i freskët, praktikë e mirë - 2 litra në ditë.
 • Kjo dietë e shpejtë si ditët efektive të agjërimit - një sistem i të ngrënit shëndetshëm. Dhe përfitimi i ditëve të agjërimit - me të vërtetë të madhe për të gjithë trupin e njeriut, e cila këto ditë është pastruar plotësisht dhe lehtësisht i gatshëm për një të ri të përfunduar punën.

  Si për të organizuar një ditë të agjërimit për humbje peshe? Vetëm të aksioneve deri paraprakisht numri i nevojshëm i produkteve të zgjedhura gjatë ditës dhe nuk do të hutuar nga ndonjë tjetër. Nga rruga, për të humbur peshë nga ditët e agjërimit do të ndihmojë në diversitetin e tyre mund të kalojnë çdo javë në një ditë e shkarkimit. Për humbje peshe, ju gjithashtu mund të kryejë shkarkimin javë - çdo ditë për një javë për të organizuar një ditë të agjërimit në një produkt të vetëm.

  Çfarë duhet të kryejë ditë pa ndërprerje? Sigurisht shpenzojnë agjërimi ditë pas pushimeve, në mënyrë që të humbasin një paund disa të mbledhura, kështu dështimet nuk duhet të jetë një rrezik.

  Ditë më efektive agjërimi ju do të zgjedhin për veten e tyre, që ka provuar ky i propozuar Trajtimi menu.

  Shkarkimit terapi diete do t'ju lejojë të kthehen gjendjen e shkëlqyer të trupit, për të përmirësuar tonin e muskujve dhe të humbasin një paund disa.