Liquid Diet


Liquid Diet , që ishte 20 vjet më parë, ka bërë një spërkatje në dietologji. Disa vjet më parë, kjo metodë humbje peshe është përdorur vetëm në spatsentrah të shtrenjta të cilët morën pjesë vetëm të famshëm. Parimi bazë i dietë të lëngshme bazuar në faktin se brenda shtatë ditëve nga dietën e njeri i ulur në këtë metodë e humbjes së peshës, e përbërë vetëm nga ushqim të lëngët.

Për sa kohë që ju të ulem në këtë dietë, ju jeni vetëm të veshkave dhe të mëlçisë. Lidhur ezofag, ajo ka filluar të ngushtohet. Pas lëshimit të këtij ezofagut dietë do të kalojë më nëpër një sasi të madhe të ushqimit.

Oreksi do të kthehen në normale, dhe një ndjenjë e plotësi pas një dietë të lëngshme do të ndodhë shumë më herët.

Në këtë mënyrë ju nuk do të duhet të frikësohen se me kalimin e kohës ato paund shtesë prapa. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se kur trupi është pastruar dietë të lëngshme, si rrjedh nga vete elemente të dëmshme dhe toksina të ndryshme.

Menu dietë të lëngshme


Brenda një jave metodë humbje peshe ju duhet të ndjekin orarin e mëposhtme të furnizimit:

- 9:00 për të pirë një filxhan supë bollgur, filxhan kafe ose çaj pa sheqer. Për të përgatitur bollgur supë duhet një lugë gjelle bollgur, e cila është e mbushur në 10 minuta filxhan me ujë të valë.

Pastaj tendosje supë dhe pije.
- Në 10 duhet të pini një gotë me supë perimesh.
- Ora 11 emëroi një gotë me ujë të ngrohtë zier.
- Në duhet të pini një gotë me lëng frutash 00:00 mesditë të jetë i holluar me ujë të tre në një.
- Në 13 pm përshkruar një gotë me yndyrë qumështi cila duhet të jetë më pak se 1,5 për qind.
- 14:00 - filxhan ujë të valë e nxehtë.
- Në 15 orët e ditës mund të jetë një gotë e frutave apo kokrra të kuqe supë.
- Në 16 orë duhet të pini një filxhan supë viçi.
- Në 17 dhe 18 pm caktuar përsëri në një gotë me ujë të nxehtë të zier.


- Në 19 orët e përcaktuara një gotë me lëng perimesh të jetë i holluar me ujë. Ju gjithashtu duhet të pini një gjysmë gotë me ujë të valë e nxehtë.
- Në 20:00 duhet të pini një filxhan supë perimesh.
- Në 21:00 caktuar një filxhan ujë të valë e nxehtë.
- Pranuar 22 orë një gotë përmbajtjes kefir yndyrë deri në 2,5 për qind.

Në pare dietë shikim të lëngshme është shumë e komplikuar. Por procesi më i vështirë fillon në një kohë kur ju duhet të duhet të dalë këtë metodë e humbjes së peshës. Output korrekt e nevojshme për kalimin në ushqim normal në trup nuk kanë stres të rëndë. Gjatë tri ditëve të ardhshme dietë të lëngshme duhet të hani menynë e mëposhtme:

Në ora 9 në ditën e parë duhet të hani një filxhan pure bërë me patate, karrota, lakër duke shtuar kos.
Në 00:00 në mesditë, dietë do të përbëhet nga tre domate të mesme që do të vënë jashtë dhe përzierje me kos.
15:00 duhet të hani një filxhan integruar imët karrota gatuar me mjaltë me lëng molle. Në një filxhan çerek e lëng molle marrë një gjysmë lugë çaji mjaltë.
Në 18 pm, duke përgatitur një filxhan sallatë me lakër, patate dhe karrota, të cilat së pari duhet të valoj dhe hekura. Në këtë sallatë shtuar dy lugë kos.
21 orë duhet të hani një gotë me lulelakër të zier apo kungull me shtimin e dhallë ose qumësht i thartuar.

Dita e dytë jashtë nga dietë të lëngshme do të fillojë në 09:00 me një sallatë me perime steamed dhe lakër me karrota dhe kos shtuar.
00:00 një filxhan oriz të lëngshme apo bollgur. Qull duhet të vlim me ujë, qumësht duhet të shtohet kur në fund të gatimit është dhjetë minuta.
Në 15 orë duhet të hani supë perimesh me kos shtuar.
Në 18:00 një filxhan pure patate ose kungull, i shoqëruar nga një filxhan çerek qumësht pa yndyrë. Ju gjithashtu duhet të pini një filxhan kafe ose çaj pa sheqer.
Në 21:00 duhet të hani një filxhan integruar imët karrota gatuar apo lakër të bashkangjitur në një mjaltë me lëng molle.

Në ora 9 në ditën e tretë shërbeu një hikërror filxhan apo bollgur për qumësht i skremuar dhe një filxhan supë perimesh.
00:00 një copë bukë të thata dhe një sallatë të lehta.
Në 15 pm trashë konsistencës supë me oriz ose elbi perla dhe kërpudha. Për të përgatitur këtë gjellë ju duhet një litër ujë, një karotë, një copë. qepë, dy patate, 20 g të kërpudhave të thata dhe një elb i tretë filxhan perla ose oriz. Kripa është shtuar për shije.
Në 18 pm, duke përgatitur supë me perime me herbs shtuar, hudhër dhe gjallëri limoni.
Në 21:00 lejuar për të ngrënë çdo perime të freskëta, djathë të ulët yndyrë ose djathë vilë dhe një fetë e bukës të thata.

Gjatë të gjitha tri ditë duhet të merret në mes të ngrënies tre gota e ujit të nxehtë të zier.