Peshku Ushqimi


Dietë Peshku - është mënyrë e përsosur për të humbur peshë kur kombinohet me të përmirësuar shëndetin. Në peshkut përmban proteina tretshëm që përfshin të gjitha amino acidet dobishme dhe elemente që ndikojnë pozitivisht në gjithë trupin të ndjekur. Përveç peshkut tretet plotësisht për 2-3 orë, duke i dhënë një ndjenjë të lehtësi dhe rehati në stomak tonë.

Në botën e sotme ne të gjithë të merrni, për fat të keq, një numër shumë i vogël i jodit, dhe kjo është jetike për të gjëndrës tiroide dhe për metabolizmin e duhur në të gjithë trupin. Peshk detare përmbajnë jod, mangan, zink dhe minerale të tjera që na ndihmojnë të ruajtur shëndetin e për një kohë të gjatë.

Dietë peshk i lehtë dhe madje të kënaqshme për të ndjekur, si gjatë kursit, ju nuk do të ndjehen të uritur duke mbetur plot forcë dhe energji.

Dietë peshk për 10 ditë:

Në mëngjes të marrë një gotë me ujë të qetë. Për mëngjes, pini 2 gota të çajit të gjelbër, hani 1 vezë, kos ose 1 200 g pa yndyrë kos dhe 1 tabletë e acidit Askorbik.

Në 11:00 pirë një gotë ujë 15 minuta për të ngrënë 50 gram të peshkut të zier në mënyrë që të përgatisin stomakun për një vakt. Pas 10 minutash, hani 150 gram peshk i zier me një pjatë e dytë e perime steamed me erëza - piper, qepë, hudhër, koriandër.


Dhe më në fund kap të gjithë ndonjë fryt tjetër përveç rrushit dhe banane.

Para se të darkë, pini 2 gota e ujit dhe hani 250 gram peshk ose anësor ushqim deti pjatë me perime apo gjethe sallatë. Së fundi 150-200 g pa yndyrë kos ose djathë.

Për darkë - menu është e njëjtë si drekë.

Kur ju përpiqeni të ndryshojnë garniturë dietë. Ajo mund të jetë i gatuar ose perime të papërpunuara të tilla si speca, tranguj, lakër, brokoli dhe fasule.

Peshku mund të trajtojë një shumëllojshmëri të mënyrave - kuzhinier, piqem ose kuzhinier për një çift.

Dhe pas 10 ditësh ju humbni ato paund shtesë, të përmirësuara në mënyrë të konsiderueshme me shëndetin. Dietë peshk do t'ju ndihmojë të ndjeni butësi në të gjithë trupin, shëndet të mirë, humor të mirë, energji dhe energji.