Dietë proteina


Sot në  dietë proteina  Ju mund të gjeni shumë komente që janë diametralisht të kundërta. Sipas disa njerëz, kjo metodë provuar të jetë humbje peshe shumë efektive. Vetëm një javë ata ishin në gjendje për të humbur një mesatare prej 10 £. Të tjerë argumentojnë se një mënyrë e tillë e që kanë të bëjnë me kg të tepërt. është shumë e dëmshme për mëlçinë dhe veshkat. Le të përpiqemi të kuptojmë këtë çështje dhe të përpiqen për të përcaktuar nëse kemi nevojë për dietë të proteinave apo jo.

Qëllimi kryesor i nënkuptuar në këtë metodë e humbjes së peshës, është për të ngritur një metabolizmin e trupit të njeriut në procesin e djegies yndyrë. Nutritionists kanë treguar se kjo metodë është duke vepruar shumë më shpejt se dietë vysokovuhlevodna.

Në atë kohë, ndërsa ju të ulem në dietë proteina, nga dietë duhet të përjashtojnë një numër të produkteve.

Gjatë Ndalimi vjeshtës drithërat, produktet e qumështit, fara, fruta, arra, sheqer, produkte miell, fasule. Në një numër minimal mund të përdoret karrota, gaforre shkopinj, tru të mëlçisë, karkaleca, patate dhe kallamar. Lejohet të marrë peshk, perime, shpezë dhe mish. Ju gjithashtu mund të hani suxhuk gatuar apo proshutë. Pije lejohet çaj dhe kafe pa sheqer, ujë.

Enët më të mira për të bërë një bast. Në disa raste, ju mund të skuqura tyre në vaj ulliri. Në një pjatë të mishit dhe perimeve raporti duhet të jetë 2 me 1.


Kryesor dietë proteina rregull është se çdo ditë duhet të organizohen në pesë vakte. Vakt e fundit duhet të bëhet deri 20:00.

Përveç kësaj, një ditë duhet të pini të paktën dy litra ujë. Kjo nuk mund të pini gjatë ngrënies dhe për gjysmë ore pasi të hahet. Dietë proteina Duration është dhjetë ditë. Avantazhi është se i ulur në këtë metodë e humbjes së peshës, një person ndjen uri të vazhdueshme.

Le të flasim për dietë proteina mangësi. Gjatë rrjedhës së trupit hollim përballet me mungesë të fortë të mineraleve të nevojshme. Mungesa e këtyre komponenteve të çon në lodhje të shpejtë, thonjtë brishtë, lëkurë të thatë.

Brenda dhjetë ditëve nga ushqimet e veçanta shpejt konsumuar kalciumit trupin e akumuluar. Kur dietë proteina në veshka manifestuar rritur ngarkesën, kështu që kjo metodë e humbjes së peshës mohuar për njerëzit që kanë sëmundje të këtyre organeve.

Gjatë vitit të lejuar për të përdorur këtë dietë më shumë se një herë. Nëse keni vendosur në mënyrë të vendosur se përdorimi kjo metodë e luftimit të trashje, të sigurt përpara kurs të parë një mjek.

[UJS Links IMG] images656.jpg