Dietë Polonisht


Ju dëshironi të humbni peshë 5-7 kg dhe nuk ndjeni një uri të vazhdueshme? Pastaj polish dietë - për ju. Me këtë dietë ju mund të shpëtoj paund shtesë, duke mbetur gjithmonë në një humor të mirë.

Veçori e dietës polak është një dietë që përfshin një shumëllojshmëri të produkteve që mbështesin trupin gjatë gjithë ditës dhe t'i jepte një shumë të ushqyesve. Kohëzgjatja e saj - një muaj. Kështu nuk është një menu për çdo ditë, të cilat duhet të respektohen në mënyrë rigoroze për të.

Dietë polake - një e përditshme pesë vakte, marr kohën e saktë që ju vetë, sipas rregullave dhe regjimit NPT.

Struktura dietë - menu 2 opsione - Menu A dhe Menu B. Ata duhet të alternativ çdo ditë të tjera gjatë gjithë dietë.

Javën e parë

Një Menu

 • Mëngjesi: një gotë qumësht të ngrohtë me një lugë çaji mjaltë, simite ndenjur.
 • Mëngjes 2: një gotë me çaj pa sheqer, 2 feta bukë, gjalpë e vajosi thinly me gjethet e marule ose zarzavate të tjera.
 • Dreka: supë perimesh, një copë mish viçi ligët (100g), 3/2 patate, sallatë frutash me sheqer dhe lëng limoni.
 • Rostiçeri: 2 domate ose një gotë me lëng domate, galetë.
 • Darka: një gotë të ulët-yndyrë kos, 2 copë bukë të zezë, e vajosi thinly me vaj dhe spërkatën me majdanoz.


 • Menu B

 • Mëngjesi: një filxhan çaj pa sheqer, një copë bukë, spërkatën me majdanoz.
 • Mëngjes 2: një gotë kos, bukë bajat, radishes, i kripur lehtë në të gjitha.
 • Dreka: supë, peshk i zier (100 g), 3/2 patate, spërkatën me majdanoz, sallatë jeshile.
 • Rostiçeri: fruta apo lëng frutash (1 filxhan) tortë apo biskota.
 • Darka: një gotë qumësht, 2 feta buke me mjaltë.
 • Javën e dytë

  Një Menu

 • Mëngjesi: një gotë me fruta apo lëng perimesh, një fishekzjarr.
 • Mëngjes 2: një copë bukë, pak gjalpë dhe djathë (djathë), një gotë çaj pa sheqer.
 • Dreka: supë vegjetarian, mish pule, sallatë karrota, buding.

 • Rostiçeri: fruta, biskota.
 • Darka: një gotë kos, bukë bajate dhe bllokim.
 • Menu B

 • Mëngjesi: filxhan çaj me qumësht, një copë bukë me mjaltë.
 • 2 Mëngjesi: 2 feta buke me mish (100 g), 2 domate, një gotë çaj pa sheqer.
 • Dreka: supë, peshk i zier (100 g), 2 patate, sallatë jeshile.
 • Rostiçeri: kos, i krisur.
 • Darka: një gotë çaj pa sheqer, 2 feta djathë të ulët yndyrë, rrepkë.
 • Javën e tretë

  Një Menu

 • Mëngjesi: një filxhan kafe, një copë bukë me mjaltë.
 • Mëngjes 2: kos, një copë bukë dhe gjalpë, vezë të ziera, rrepkë.
 • Dreka: supë kërpudha, biftek ose pule, sallatë, një gotë me lëng.

 • Rostiçeri: fruta, peksimadhe.
 • Darka: një gotë qumësht, simite bajat, djathë (100 g).
 • Menu B

 • Mëngjesi: një gotë qumësht me galetë mjaltë.
 • Mëngjes 2: një gotë me çaj pa sheqer, 2 copë bukë me sallam ligët (50 g), 2 domate.
 • Dreka: supë, kërpudha zier ose perime, 2 mollë e pjekur.
 • Rostiçeri: tortë fruta.
 • Darka: një gotë çaj pa sheqer, një copë bukë me peshk (100 g), mollë.
 • Javën e katërt

  Një Menu

 • Mëngjesi: një filxhan çaj, një galetë me mjaltë.
 • 2 Mëngjesi: 2 feta buke me gjalpë dhe djathë të ulët-yndyrë (50 g), 2 mollë.
 • Dreka: supë, mish pule (200 g) të perimeve, 2 lugë pure patatesh, sallatë jeshile, puding.

 • Rostiçeri: lëng karrota, cake.
 • Darka: një gotë kos me pak yndyrë, cookies.
 • Menu B

 • Mëngjesi: një gotë qumësht, bukë thekre dhe gjalpë.
 • Mëngjes 2: vezë të ziera, bukë, gjalpë (20 g), çaj, mollë.
 • Dreka: një filxhan të ulët-yndyrë supë, fasule me domate, dy patate të ziera me majdanoz, mollë.
 • Rostiçeri: kos, i krisur.
 • Darka: radishes, 2 sanduiçe me tru.
 • Nëse ju me kujdes dhe saktësisht të ndjekë vullnetin e dietë polak, ju mund të humbni një muaj nga 5 në 7 kg peshë të tepërt. Një figurë të pakta dhe lehtësinë e bukur në të gjithë trupin t'ju sjellë një sasi të madhe të emocioneve të këndshme dhe gëzim.