Strawberry Ushqimi


A keni menduar ndonjëherë se si luleshtrydhe të dobishme? Nëse ju nuk keni, kjo ka kuptim për të ju tregojë për një grup të pafund të mirat e përdorni produktin në mënyrë të shijshme dhe të shëndetshme si luleshtrydhe. Gjithkush e di se vitamina C është shumë e domosdoshme për trupin tonë. Por pak njerëz e dinë se ai është përgjegjës për aktivitet tona dhe të energjisë. Udhëheqësi i përmbajtjes në strukturën e vitaminë është e rrush pa fara, dhe në vendin e dytë - luleshtrydhe! Por acid folik në dredhëzave përmban më shumë se çdo manave tjera. Vetëm luleshtrydhe - një të madhe antiseptik, kozmetike dhe mjekësi për forcimin mishrat. Strawberry na ndihmon të qëndrojë në formë dhe gjithmonë përmirëson disponimin, siç ka veti Antistress.

Faleminderit luleshtrydhe, kthimet e metabolizmit në presion normal dhe normal të gjakut. Kjo nuk është një listë të plotë! Zgjedhja dietë luleshtrydhet, ju duhet të dini se me atë që ju mund të humbni £ 3-4 në katër ditë.

Dita e parë.

Për mëngjes, do të përgatisë një sallatë me fruta. Merrni 250 gram e luleshtrydhe, larë, prerë në feta. Gjysma një mollë të prerë në cubes sallatë dhe pivbanana - feta. Kjo përzierje me një lugë çaji mjaltë dhe 50 gram kos natyral pa sheqer.

Midis mëngjes dhe drekë, ne shpesh duan të hanë. Ushqimi ishte gjithashtu e dobishme, do të përgatisë një lloj qumështi gojëmjaltë luleshtrydhe.


100 gram pure berry derdh 100 ml malozhyrnoho qumështit, të vënë 1/2 lugë çaji mjaltë, pastaj shtoni gazuara ujit mineral 50 ml. Mix dhe të gëzojnë.

Në drekë të lehta të gatuar sallatë. Për ta bërë këtë:

 • 150 gr. luleshtrydhe
 • 1 fetë e gjirit gjeldeti
 • 100 gr. Trangujve të freskëta
 • 300 gr. shparg
 • 10 gr. majdanoz
 • 20hr. arra
 • Lëng limoni 1 lugë gjelle
 • 6 teaspoons lëng mishi
 • një lugë çaji vaj ulliri
 • Asparagus i pastër, të prerë në copa, kuzhinier deri bërë. Luleshtrydhe larë, prerë. Feta prerë tranguj, strips - Turqi. Të gjithë përbërësit pour salcë me lëng limoni, gjashtë lugë supë, vaj gjalpë.

  Arra Sasi e vogël në majë për shije. Sallatë është gati.

  Në mesditë ju mund të hani, i bërë me duart e veta, kos me luleshtrydhe. Ajo është bërë shumë e thjesht. Kos përziera natyror unsweetened, luleshtrydhe, 1 / 2chaynuyu e mjaltë, shtoni thekon misri.

  Për darkë të përgatitur një sallatë. Për ta bërë këtë, ne kemi nevojë për: patate, qepë, luleshtrydhe, selino, kos, djathë të ulët yndyrë, lëng limoni, majdanoz, piper, kripë. Boil patate në lëkurat e tyre. Pritini dhe përzierje luleshtrydhe, qepë, selino, djathë, kos, lëng limoni, majdanoz.

  Piper dhe kripë. Patate shërbeu me krem.

  Dita e dytë

  Mëngjesi shpifjeve djathë në bukë, pastaj të vënë luleshtrydhe në krye.

  Bukë duhet të jetë djathë miell i pasitur me 2% përmbajtje yndyrë.

  Në mëngjes ju mund të pini koktej me përzierje pure luleshtrydhet, kos, lëng i pineapples.
  Dine pancakes me luleshtrydhe.

  Zë brumë me qumësht, vezë dhe mjaltë. Shtoni miell dhe kripë. Brumë duhet të qëndrojë për rreth një orë. Luleshtrydhe kopër lëng limoni. Piqem hollë, pancakes flavorful pa shtuar vaj. Luleshtrydhe të paraqitura në pancakes, shtoni applesauce.

  Në drekë përgatitet: 200 gram luleshtrydhe pure përzierje e manave të ndryshme, të shtoni dhallë dhe një lugë çaji mjaltë.
  Darka do të jetë sallatë pazakontë, por e shijshme. Si pjesë e përfshira nga përbërësit e saj të mëposhtme: luleshtrydhe, sallatë marule, domate, speca të verdhë e gjysmë, djathë të ulët-yndyrë, kos, lëng limoni, kripë për shije, bukë crunchy.

  Të gjitha të korrat dhe perime, peeled, prerë. Rimbushjet salcë bëjë me lëng limoni, djathë, kos, 1 lugë gjelle ujë. Mix, pour prevede, dhe natyrisht, hani me bukë.

  Dita e tretë

  Mëngjesi do të jetë shumë i dobishëm goodies: luleshtrydhe dhe granola. Plotësoni gatuaj me djathë të ulët yndyrë, hirrë, lëng molle. Thekon tërshërë, gjysmë banane, përzierje lulushtrydhe dhe të mbushur me mëngjesin.

  Në mëngjes bëj një pije me kos me pak yndyrë, pure luleshtrydhet, një lugë çaji të vogël të mjaltit.

  Dine: një copë të vogël proshutë, pjepër mjaltë, nenexhik degëz, luleshtrydhe.

  Në të marrjes pasdite salcë.

  Lëng portokalli, luleshtrydhe dhe një lugë çaji mjaltë.

  Darkë përzemërt e salcë pikante. Karrota dhe patate gjyvec në gjalpi, me shtimin e ujit. Pastaj shtoni në të njëjtën lulelakër. Bëni një salcë me miell pasyrovanoho, gjalpë, qumësht. Luleshtrydhe kombinuar me salcë. Hidh salcë dhe perime. Kjo pjatë është bukë e përkryer kokërr.

  Dita e katërt

  Për mëngjes ju mund të hani 2 bukë nga mielli gruri, djathë të ulët-yndyrë që lyhet. Në krye vuri djathë djathë kamember dhe luleshtrydhe.

  Nga mesditë, do të përgatisë një përzierje e vitaminave. Me portokalli, mollë dhe pure luleshtrydhet bëjë. Shtimi hirrë dhe një lugë çaji mjaltë.

  Në drekë do të jetë patate të skuqura me luleshtrydhe. Crack pastër, spërkatet me lëng limoni, piper, kripë, të skuqura. Përhapjen në një pjatë, shtoni onions peshk, marule, luleshtrydhe. Salcë me tallaze bërë nga vaj lugë çaji perimesh, një lugë gjelle ujë, lëng limoni, lëng molle, mustardë.

  Në kohë çaj marinuar rostiçeri luleshtrydhe. Mix, ujë, mjaltë, lëng limoni, luleshtrydhe. Marinoj për rreth gjysmë ore, pastaj shërbeu me kos të freskët.

  Në darkë sallatë baluemsya një numër të madh të perimeve të dobishme dhe salcë kalitur.

  Me luleshtrydhe, djathë dhe salcë kos kuzhinier. Shto mollë atje dhe lëng limoni.

  Karrota, speca, selino fletë të pastër, të prerë. Tallaze salcë perimesh dhe për të shërbyer në tryezë.

  Ju bëftë mirë!