Birra Ushqimi


Çfarëdo qoftë ajo mund të tingëllojë e çuditshme, por birrë jo vetëm që mund të çojë në shfaqjen e paund shtesë, por mund të luftojë me ta. Ky veprim përcaktohet nga disa faktorë që nxisin humbje peshe kur përdoret dietë birrë . Një nga karakteristikat kryesore është efekti diuretik i birrës. Shumica birrë është konsumuar të ftohtë. Kjo çon në faktin se trupi fillon të shpenzojë më shumë kalori procesin e ngrohjes. Rezultati i këtij procesi është se pesha fillon të ulet.

Nëse birrë është cilësi e natyrshme dhe e mirë, përbërja e pije, ka shumë të ushqyesve dhe vitaminat.

Komponentët e tilla kërkohen nga organi për të ruajtur jetën e saj. Sa për kalori të birrës, ajo ka gjysmën e kalori se sa qumësht. Megjithatë, numri i elementeve gjurmë dhe vitamina, qumësht pije shkumë natyror është superiore.

Ndër elementet minerale të përfshira në birrë, ia vlen të përmendet magnez, hekur, zink, kalium. Mos harroni se kjo është vetëm jeta e dobishme dhe birrë cilësi. Pronat e tjera të kësaj pije është me vlerë të përmendet hipnotik dhe efekt zbutës.

Një nxitës i shkëlqyer i sekretimit stomakut vepron dioksid karboni, e shumë e birrës.


Kohëzgjatja maksimale e dietë të birrës është pikërisht shtatë ditë. Ju pastaj të heqë dorë humbje peshe të tillë. Përndryshe mund të zhvillojnë birrë të pijshëm.

Birra ndaluar dietë me pancreatitis, shtatzënisë, punën, ngarje. Komponenti kryesor i kësaj metode të luftimit mbipeshë është birrë gjallë dhe të freskët. Ajo është e mirë për të përdorur lloje të errëta. Çdo ditë duhet të konsumohen rreth dy litra ujë të pastër ose çaj bimor.

Perberja e birrës është hops, i cili zvogëlon nivelet e kolesterolit në gjak. Para këtë dietë të pazakontë është e rekomanduar që të konsultoheni me një mjek.

Në kohën e hollim Ndalohet përdorimi i kripës dhe sheqerit. Ajo është e mirë për të pirë birrë para se të shkojnë në shtrat.

Birra Diet Menu

Në ditën e parë dietë do të përbëhet nga 3 vakte gjatë që të hani për çdo 100 gram. hikërror ziera. Në mbrëmje duhet të pini një litër birrë. Në ditën e dytë do të jetë 3 vakte. Në çdo metodë e lejuar për të ngrënë 100 gram. pulë të zier. Mbrëmje do të jetë një litër birrë. Ditën e tretë, - 100 gram. mish i gatuar dhe një litër birrë.

Në ditën e katërt është 100 gram. peshk i zier dhe një litër birrë. Gjatë dietë të pestë ditë zgjidhur fruta apo perime që mund të hahet në çdo sasi.

Në mbrëmje përsëri për të pirë një litër birrë. Gjatë ditës së gjashtë ju mund të pini vetëm 1,5 litra birrë. Lëngje të tjera për të pirë në çdo sasi.

Dita e shtatë është e ngarkim-shkarkimit, gjatë të cilit vetëm i lejuar përdorimin e ujit mineral. Në kuptimin e urisë është e rekomanduar për të ngrënë 30 gram. çokollatë e errët. Kjo është një dietë e tillë interesante birrë. Nëse dikush e ka provuar këtë metodë humbje peshe, të jetë i sigurt për të na dërgoni me email përshtypjet tuaja.