Pearl Ushqimi


Me nevojën për të luftuar trashje përmes dietës, që synon kufizimin futje e yndyrave dhe karbohidratet, si dhe normalizimin e metabolizmit. Shmangni mish yndyror, bukë të bardhë, çokollatë, akullore, gjalpë.

Ushqim ideal për njerëzit e dhjamosur - pakripur qull ligët. Një nga dietat më të njohura në bazë të hahet drithërat - një dietë elb. Si të dobishme elb - kjo është drithrat e lirë, të cilën shumë e konsiderojnë të vështirë të stomakut dhe shpesh injorohen. Një kot.

Pearl elb vjen nga një bërthamë solide elbi, të cilat pas përpunimit shell mbetur misri. Kjo është arsyeja pse ajo është aq e dobishme. Pas të gjitha, elb është burimi më i mirë i ushqyesve që trupi ka nevojë të shërohet nga sëmundja e tij, për rritjen e trupit të rinj të papjekur dhe të drejtave të përgjithshme të shëndetit.

Pearl dietë - një dietë pa probleme. Ajo është shumë e lirë, por shumë të efektshme. Dietë e saj monoton nuk lejon mister mbi gatim enët dietetike. Të gjithë ju duhet - një elb perla dhe ujë.

Gatuaj në ujë perla qull lirshme pa gjalpë dhe kripë njëri ujit. Vini re se elb është gatuar të paktën 60 minuta, ndërsa rritjet në vëllimin 5 herë. Është më mirë për të thith drithëra elb natën dhe në mëngjes për të gatuar qull.

Në qull elbit për t'u ulur për të paktën 5 ditë. Ju do të duhet të pini shumë ujë mineral. Mundësisht slabohazovanoyi. Sigurisht, dietë është shumë i rreptë.


Jo të gjithë do të kishin një dietë të varfër. Por rezultati është e vlefshme!

Në ditën e ju do të humbni 1 kg. Ditët e para të humbjes së peshës do të shkojnë nëpër pastrimin e traktit gastrointestinal dhe urinar të zgjeruara. Por këto ditë trupi do të fillojë për të konsumuar dhjamin e tij. Me çdo dietë kjo është gjëja më e rëndësishme - për të hequr qafe qelizat yndyrë!

Kështu, humbja e 5 kg në 5 ditë, normalizimi i traktit gastrointestinal, të shpëtoj nga kapsllëk, dhe në të njëjtën kohë nga gurët fekal - atë dietë rezultat perla!

Nëse jeni duke kaluar nëpër trup gjatë kësaj periudhe mbeten vitaminat dhe ushqyesve të tjera, ajo është thellësisht e gabuar.

Pearl elb i pasur në to. Ajo është e aminoacidet të tilla si lysine, e cila është e përfshirë në prodhimin e kolagjenit.

Kjo substancë është përgjegjës për lëkurën tonë. Kolagjenit ngadalëson formimin e rrudhave dhe e mban lëkurën të rinj dhe të qetë.

Në shumë perlovtsi të kaliumit, që është veçanërisht e mirë për sistemin kardiovaskular. Ajo është e pasur me zink, hekur, kobalt, jod. Dhe pothuajse i tërë tryezë periodik është një kokërr elbi!

Në perlovtsi përmban sasi të mëdha të vitaminave B, të cilat janë të nevojshme për metabolizmin normale të karbohidrateve dhe proteinave në trup për procesin e formimit të gjakut, për të parandaluar arteriosklerozës.

Fiber perlovtsi edhe më shumë se gruri, kështu që ajo mund të shërbejë si një fshesë të mirë për zorrët tona.

Studimet kanë treguar se elb përmban substanca antibakteriale të tilla si hordetsin. Në mjekësi është përdorur për të trajtimin e lezione fungale të lëkurës.

Për dietë të përdorur elb gatuar në ujë të pakripur. Kjo zierje e elbit janë gjithashtu shumë të dobishme. Ajo ka anti-inflamator, diuretik, ndihmon me kollitet dhe ftohjet.

Pearl elb mund të konsiderohet një nga drithëra më të dobishme, e cila do të merrni shpëtoj nga trashje dhe sëmundje të caktuara.