Viti Ushqimi


Në prag të një tjetër vit të ri shumë njerëz që duan për të rregulluar figurën, pyesin nëse ka një të veçantë dietë Viti i Ri. Kjo metodë e humbjes së peshës është i njohur dhe ka për qëllim për 10-12 ditë për të shkarkoj trupin. Nga ana tjetër, duhet të mësohen në atë kohë për të ushtruar dhe kufizimet e imponuara për ushqim të njohur.

Në kohën Dietë vit duhet të heqin dorë sallam, produkte miell, mish, krem, produktet e mishit, majonezë, alkool patate.

Produktet kryesore që janë të rekomanduara për të konsumuar më shumë gjasa për të bërë fruta të papërpunuara dhe perime, djathë, të ulët-yndyrë kos, mish dhe peshk, steamed.

Darka duhet të jetë jo më vonë se 05:00 të fle. Nëse në çdo kohë tjetër që ju të ndiheni të uritur, ju duhet të hani në natën molle, karrota ose të pirë një filxhan kos.

Sa për stërvitje, ajo është për të kjo çështje duhet të trajtohen shumë seriozisht. Rritja presionet duhet të bëhet gradualisht. Kështu, për herë të parë një ditë duhet të kalojë 1-2 kilometra rritura 3 km të mëtejshëm. ditë. Për 15 minuta çdo mëngjes për të marrë pjesë duhet dritë ushtrime.

Nëse është e mundur, ajo është e rekomanduar disa herë në javë për të shkuar në pishinë. Duke bërë këto rregulla të thjeshta, ju mund të humbni një paund disa vetëm për shkak për lirimin lagështi të tepërt dhe pastrimin zorrët.


Menu Vitit të Ri dietë për një ditë

Dietë e vlerësuar gjatë kësaj metode humbje peshe është si vijon. Për mëngjes ju mund të bëni një omëletë me dy vezë me perime ose sallatë frutash me djathë të ulët yndyrë. Si dhe mëngjes mund të jetë një paketë e pa yndyrë kos apo bollgur, zaparenyh ujë të valë. Në qull duhet të shtoni 1 orë. L. mjaltë dhe fruta të thata që kanë qenë ngjyhet para.

Si duhet të gatuaj darkë perime supë pa patate, 200 gr. zier pule skinless, perime steamed dhe sallatë me karrota, lakër dhe lëng limoni. Gjithashtu gjatë darkës ju mund të hani peshk të ligët.

Në drekë duhet të hani dy bukë gruri, 50 oz.

lajthi rafinuar, mollë, dardhë dhe grejpfrut. Darka do të përbëhet nga bollgur në ujë ose perime të ziera me salcë soje. Një tjetër opsion do të ishte e djathë yndyrë me fruta të thata apo djathë 45% yndyrë me perime steamed. Para se të shkojnë në shtrat mund të hani një mollë ose karrota.

Në mënyrë të pavarur me vlerë 31 dhjetori. Kjo special gjithë ditës duhet të fillojë me një dush kontrast, e cila ndihmon normalizimin e qarkullimit të gjakut. Gabimi më i madh që shumë e bëjnë këtë ditë, është agjërimi. A nuk heqë dorë nga një ditë e ushqimit, atëherë off për tryezën e Vitit të Ri, thithjen të gjitha enët.

Më të fillojë dhjetor 31 me mëngjesin, i cili do të përbëhet nga drithëra me kos yndyrë të ulët ose kornfleiks. Gjatë drekës, filxhan të mirë të supë pule, të ha një copë pulë të zier, sallatë me perime të freskëta me herbs. Nëse shteti i uria vijnë tek ju pas darke, në pritje të tabelës pushime mund të organizohet meze të lehtë të përbërë nga mollë ose karrota.