Dietë Vjeshtë


Pra, kjo ishte dita e fundit e verës, kështu që nesër do të bjerë. Megjithatë, ajo do të fillojë për të rindërtuar trupin tonë dhe që do të fillojë të përgatitet për afrimin e të ftohtë. Në këtë kohë ju duhet të i kushtoj vëmendje të dietë vjeshtë , të cilat jo vetëm do të humbni peshë, por edhe e mbron trupin nga faktorët agresive të natyrës.

Dietë me një dietë duhet të përfshijë shumë antioksidantë, të cilat në këtë rast janë perime, fruta, vajra vegjetale, drithëra.

Në të njëjtën kohë, i ulur në dietë të vjeshtës duhet të kufizojnë ëmbëlsirat.

Efikasitet maksimal i kësaj metode të humbjes së peshës arrihet vetëm kur të respektohen rregullat themelore të tilla si:

- Kjo nuk është një kohë dietë të rreptë
- Ju nuk mund të përdorni produkte të dëmshme
- Ushqimi duhet të bëjë pjesshëm. Gjatë ditës rekomandohet gjashtë vakte. Kjo pjesë duhet të jetë e vogël.
- Nuk është e rekomanduar që në mënyrë aktive të humbur peshë. Humbje peshe shpejtë çon që rrjedh nga trupi vetëm ujit. Në të njëjtën kohë, yndyrë ndërton në vaults e trupit, mbetet e paprekur.
- Gjatë ditës duhet të konsumohen më shumë se 800 kalori. Më pak shumë i sëmurë.
- Mos përdorni shumë shpesh bien dietë. Qëndrimi tjetër shtim rivendosur dhe peshë rrit rrezikun e sëmundjeve dhe diabetit mund të zhvillojnë sëmundje të zemrës.


Menu dietë vjeshtë

Ne përshkruajnë dietë bazë në dietën e vjeshtës. Vetëm të them se menu paraqesin disa opsione kështu që ju mund të zgjidhni një që ju pëlqen më shumë.

Në mëngjes kjo metodë e humbje peshe qull shërbeu në ujë me arra dhe kajsi të thata (ju mund të shtoni mjaltin) + fetë e bukës, çaj ose qumësht, si dhe mëngjes mund të jetë mish ligët me perime ose patate pure + një fetë bukë, çaj ose qumësht. Një tjetër opsion është mëngjes 100 gram djathë dhe salcë kosi, një copë bukë, qumësht ose çaj.

Menu drekë mund të përbëhet nga kurset e mëposhtme:
- Supë (perime, supë, supë, qumësht), peshk, shpezë apo mish (80 oz.), Perimet ose patate + një çift i feta e bukës, mollë dhe lëng frutash (mund të jetë perime apo komposto frutash)

- Sallatë perimesh me vinaigrette apo RAST. vaj + nja dy feta bukë, mollë dhe lëng frutash (mund të jetë e perime apo fruta komposto)

Në çaj pasdite në dietën e vjeshtës janë të lejuar për të ngrënë disa mollë apo banane. Darka do të përbëhet nga 100 gram qumështor me salcë kosi ose Syrnikov dhe sallatë me një fetë bukë, qumësht ose çaj.

Një orë para gjumit duhet të hani një mollë dhe pini hips supë ose filxhan kos. Këtu është një version i thjeshtë i dietë vjeshtës ekzekutimin e cila do të ndihmojë të përgatisin trupin tuaj për sezonin e dimrit.