Kastravec Ushqimi


Kastravec dietë - një nga më të efektshme. Përdorimi trangujve ushqim stimulon tretjen, është efekt laksativ dhe diuretik, duke çuar në fluide dhe electrolyte bilancit normale, dhe shumë të dobishme për lëkurën, zbut atë dhe hap defekte. Kastravec përmban shumë pak kalori dhe përbëhet kryesisht nga uji.

Dietë trangujve Termi - 3-5 ditë, gjatë të cilit baza dietë ditore duhet të jetë i trangujve. Gjatë dietës me shalqi duhet të përjashtojnë përdorimin e kripës. Nëse ju trangujve të duket shumë i freskët pa kripë, shtoni lëng limoni salcë me herbs. Është gjithashtu e dëshirueshme që të përdorin çdo bimëve të freskëta, të tilla si majdanoz, kopër, chives dhe të tjerët.

Ju mund të përdorni një domate në ditë. Trangujve Ushqimi dhe domate, përveç rezultateve pozitive për trupin, ka një avantazh të rëndësishëm - kursimit të parave, ushqim goxha të lirë.

Menu mostër për këtë ditë nga dietën sallatë kastravec.

Mëngjesi - sallatë kastravec dhe zarzavate të freskëta, kalitur me kos pa sheqer apo të ulët-yndyrë krem ​​kosi. Një copë bukë, tselnozernovoho më mirë.

Dreka - sallatë e kastravec dhe lakër kineze, i ndrequr me vaj ulliri. Bit (rreth 100-150 g) gjoks pule gatuar, gatuar pa kripë. Sezoni sallatë pule dhe herbs.

Mesdita - sallatë kastravec dhe vezë të ziera, të ulët-yndyrë krem ​​kosi kalitur.


Një copë bukë.

Darka - sallatë me trangujve, domate dhe speca, të kalitur me lëng limoni dhe një lugë çaji me vaj ulliri. Ju mund sezonin me piper i zi dhe bimëve për erëz.

Në dietë me shalqi gjatë gjithë ditës me lëngje për të pirë ujë dhe çaj jeshil. Por shumë ?? ju nuk e ndjeni etje, si në shumë trangujve shumë ujë.

Perimet në sallata mund të ndryshohet në përputhje me shijet dhe preferencat tuaja, me përjashtim të patateve. Zëvendësim pule viçi ligët ose gjeldeti. Është e rëndësishme që të valoj mish pa kripë.

Efikasiteti kastravec dietë - 2 - 4 paund në 5 ditë.

Pas dietë kastravec gjatë ditës duhet të hani 1,5-2 kg trangujve.

Kastravec më mirë për të blerë tokën për shkak se ata kanë më shumë minerale dhe ata janë shumë më serat më të dobishme.

Dietë subjekt kastravec të duhet të marrë vitamina dhe minerale, si dhe trangujve nuk përmbajnë të gjitha përbërësit e nevojshme për trupin.

Ushqimi kastravec është veçanërisht i përshtatshëm për ata që duan të humbasin peshë më shpejt për një ngjarje të veçantë. Kjo jo vetëm që do të atyre paund shtesë, por shumë pamja e përmirësuar. Dhe të gjithë do të vlerësojmë figura tuaj postroynevshuyu dhe një çehre të shëndetshme.

Një variacion i zakonshëm në dietë janë kastravec kastravec kos për dietën, i njohur më mirë si "dietë kastravec Pugacheva."

Në këtë rast, një dietë shtesë përbërës është kos. Kastravec me kos dëshirueshme që të përdorin një shumëllojshmëri të ngrënies.

Trangujve për humbje peshe është një produkt i domosdoshëm. Lose peshë në trangujve mjaft të thjeshta, plus rezultatet dietë kastravec në formën e bonusit do të sjellë një përmirësim të qartë të shëndetit tuaj.