Komente dietë kastravec


Duke vazhduar për të folur për metodat humbje peshe dhe rezultateve, do të kushtoj vëmendje për dietën komente kastravec. Pas verës, shumë peshë humbasin drejtuar në këtë metodë të bëjnë me peshë të tepërt. Rregullat themelore dhe kërkesat dietë kastravec e kemi përshkruar në materialet e mëparshme, kështu që sot ne do të flasim vetëm për shqyrtime.

Rishikimet e dietë kastravec

Si për të treguar Victoria, ajo u ul në trangujve saktësisht shtatë ditë. Pjata kryesore gjatë humbje peshe ishte sallatë. Në çdo rast, ajo pa vitamina komplekse. Për shtatë ditë hollim ajo arriti për të humbur vetëm një kilogram.


Victoria nuk vendosi të dëshpërimit dhe një muaj më vonë përsëritet dietë kastravec. Por këtë herë rezultati nuk ishte i njëjtë.

Nëse keni menduar se rezultatet e kësaj metode të humbjes së peshës mjerueshme, atëherë unë duhet të them se ajo nuk është. Në dietën Victoria kastravec ulur në shoqen e saj që të shtatë ditët e para të peshës së humbur me 4.5 paund. Gjatë kursit të përsëritje ajo ishte në gjendje për të humbur sa më shumë që gjashtë paund.

Sipas Victoria, rezultatet e tij shkatërrimtare për shkak të faktit se trupi i saj thjesht nuk përshtaten dietë kastravec. Ajo gjithashtu tha se i ulur mbi trangujve, dhe ajo nuk ishte shumë i uritur.

Reagime pozitive në dietë me shalqi ne kemi marrë nga Joan, i cili ishte ulur në këtë metodë e humbjes së peshës në verë.

Ajo tha se si produkt kryesor për humbje peshe ajo zgjodhi trangujve serrë. Ulur në trangujve në verë, nuk është veçanërisht e dëshirueshme. Ajo ndikon në nxehtësi. Ju nuk mund të thonë për dimër.

Jeanne provuar këtë dietë në dimër. Gjatë procesit të humbjes së peshës në dimër ajo gjithmonë ndihet i uritur. Sa për humbje peshe vjetor, atëherë ajo u ul në trangujve 10 ditë. Gjatë kësaj kohe ajo ka humbur peshë £ 8.

Një tjetër avantazh është se të hahet vetëm ushqime bimore, Jeanne gjatë kësaj kohe të përkryer pastruar trupin tuaj. Ajo gjithashtu tha se pas largimit nga mbipeshë dietë nuk u kthye prapa.

Nga rruga, ndërsa vajzë hollim drejtimin në mëngjes.

Olga gjithashtu shprehu edhe në dietë me shalqi, duke vënë në dukje se rezultatet janë me të vërtetë mahnitëse. Vetëm një javë ajo ishte në gjendje për të humbur £ 3. Gjellë ime e preferuar ishte vajzë supë. Për përgatitjen e tij Olga feta dhe diced tranguj, zarzavate dhe shtoi dominimi është e gjitha kos me ujë mineral. Supë ishte mjaft e kënaqshme dhe nga ana tjetër të ulët kalori.

Palestër shqyrtuar dietë instruktor kastravec

Sipas tij, kjo metodë e humbje peshe nuk është i përshtatshëm për ata njerëz që kanë probleme të tilla si cystitis, pielonefrit, gurë në veshka.

Kjo është për shkak të faktit se dietës me shalqi trupi merr shumë lëngje.

Kjo dietë mund të shkaktojë ënjtje në cores të ndryshme. Kastravec ulët kalori vetë merret në sasi të mëdha, mund të shkaktojë humbjen e kujtesës, humbja e përqendrimit.

Si pjesë kastravec dietë përmban pothuajse asnjë proteina. Në këtë rast, kjo metodë e humbjes së peshës duhet të braktisim ata që janë përfshirë në sport, palestër dhe një jetese aktive.

Nëse ju vendosni të provoni dietë kastravec, dietë mund të ndryshohet duke shtuar bardhë veze në 6-8 ditë ose 2-3 servings e pa yndyrë pulave.

Në këtë rast, rritja kalori nuk është shumë, por trupi do të marrë energjinë që i duhet në mënyrë të plotë.