Perime Ushqimi


Pavarësisht nga fakti se disa njerëz mund të donte të dietë, është një nga variantet e saj, është duke i dhënë një efekt të mirë, praktikisht krijon inconveniences shoqëruara me ndjenjën e vazhdueshme të urisë, dhe nuk bëj shterimit krijesë të zbehtë me sy të zinj dhe flokët e shurdhër.

Kjo - dietë perime. Përveç kësaj, dietë të perimeve pidlikuye enët e gjakut, sistemin e tretjes, ndihmon të shpëtoj nga atherosclerosis, ajo është gjithashtu një nga mjetet më të efektshme në luftën kundër peshë të tepërt. Ka shumë varieteteve të dietë të perimeve, por ato janë të gjitha në një platformë - perime duhet të jetë i freskët, kështu që koha më e mirë për të përdorur këtë metodë e ushqimit të perimeve - verë dhe vjeshtë.

Për perime dietë kostum të gjitha perimet, përveç patateve. Pavarësisht nga fakti se perimet, veçanërisht të para, do të sigurojë trupin tuaj me të gjitha vitamina esenciale dhe minerale, ajo është e rekomanduar që të mos ndalem në atë më shumë se një muaj.

Parimet dietë perime për humbje peshe është fare e thjeshtë. Merrni një gjysmë kile zarzavate të freskëta janë të ndarë në pesë pjesë të gjatë gjithë ditës dhe të këtyre pjesëve të ngrënë në proporcion si ju filloni për të mundosh urinë. Mbi të gjitha, i vendosur të perimeve për ditë ishte aq e ndryshme. Struktura e përditshme dietën tuaj menu vegjetal është e rekomanduar për të hyrë në një të ndryshme zarzavate, lakër, kungull i njomë, tranguj, domate, bishtaja, karrota dhe natyrisht, sallatë jeshile.


Salads perime janë bërë gjithashtu shumëllojshmëri. Përveç kësaj, ju mund të shtoni dietë perime yndyrë të ulët produktet e qumështit. Dhe, sigurisht - fruta. Fruta dhe perime dietë do t'ju lejojë të humbni deri në gjashtë paund në një muaj pa dëm për shëndetin.

Nëse ju nuk jeni në gjendje për t'u ulur në muajin perime vetëm - mos u bëni merak, ju mund të caktoni një ditë agjërimi. Tre deri në pesë ditë të hahet sallatë perimesh, i veshur me një sasi të vogël të naftës dhe limoni perimesh lëng dhe të bëjë një efekt të mirë. Për ata që nuk mund të sjellë veten për të si bunnies përtyp lakër dhe karrota, gjithashtu, ka një mënyrë për të dalë.

Kjo shumëllojshmëri e supë perimesh, perberesit e tyre do të varet nga imagjinata juaj. Supë perimesh për humbje peshe - një pjatë e madhe që është përgatitur në ujë dhe, natyrisht, nuk ka kripë. Për njerëzit që duan të humbin peshë, kripë përgjithësi nuk rekomandohet, por në qoftë se ju nuk jeni në gjendje të jetojnë pa kripë, të përpiqet në vend të kripës shtohet në salads vegjetale alga deti, edhe pse të konservuar, të thata pse.

Bazuar në shqyrtimet e njerëzve të humbur peshë, humbasin peshë për perime nuk mund të kënaqur të gjithë. Për këtë arsye, shumë merr vetëm një bazë për ushqim vegjetal, plus ajo plotësuar dietën tuaj dhe produkteve të tjera. Pra, ka variacione të ndryshme të dietës në perime, kos ?? dhe dietë perime, proteina dhe dietë bimore, fruta dhe perime dietë, dhe të tjerët.

Nga rruga, dietë me fruta dhe perime është mjaft e zakonshme. Përveç kësaj, fruta dhe perime është marrë shpesh për një dietë të ndryshme. Shumë arriti të humbur peshë në fruta dhe perime. Ndoshta për të reduktuar peshën e përgjithshme të trupit nuk mund të gjejnë një produkteve më të përshtatshme se sa fruta dhe perime për humbje peshe.

Për të gjithë dieters në perime, por nuk kanë vullnet për t'u ulur dietë gjatë perime mund të ofrohet një ditë agjërimi perime. Një ditë kaloi vetëm në perime, të promovuar humbje peshe, ndikim pozitiv në shëndetin tuaj. Në marrjen e një ditë sallatë perimesh, perime të freskëta dhe bimëve të freskëta, perime, supave, appetizers, enët otvarchiki dhe të tjera perime, ju do të vlerësojmë bukurinë e ushqim të shëndetshëm!

Në çdo rast, dietë subjekt perime duhet të ndjekin disa rregulla. Rregulli i parë: asnjë dietë, edhe më-presamaya nuk zëvendësojnë aktivitet fizik. Summer - koha më e suksesshme për këtë. Perime të freskëta, shëtitjet e gjata, sportive jashtë, banje rregullt në lumë apo det - këto janë komponentet e konvertimit tuaj të suksesshme. Rregulli i dytë: nuk arrijnë fanatizmin. Marrëdhëniet e dëmtuara me miqtë dhe stafin shtëpiake, dështime nervor, duke rezultuar në sagging kufizimet e ushqimit të lëkurës - ndoshta nuk ia vlen rezultat i këtyre viktimave. Pra, të jetë i durueshëm, ju lutem të jetë me humor - dhe përpara në një jetë të re, harmoni dhe bukuri!