Ushqimi Gjermanisht


Dietë gjerman është konsideruar si një nga më të efektshme në uljen e peshës. Duke përdorur këshilla nga nutritionists për këtë sistem mund të humbni deri në 18 kilogramë në 7 javë. Kalori mesatare ditore është rreth 1580 kalori. Në të njëjtën kohë, dietë gjerman i referohet një seri të gjatë dietat. Ajo duhet të sqarohet se dietë gjerman - një dietë është, dhe jo një tjetër sistem të furnizimit me energji. Ushqimi jo uniforme, kështu që çdo javë sjell me vete një reduktim në kalorive. Javën e kaluar dietë gjerman shumë të ulët kalori. Çdo javë - një seri e kufizimeve të reja në rritjen e numrit të linjave të prodhimit.

Një nga rregullat bazë të dietës gjerman tregon se të gjithë përbërësit duhet të jetë gjithmonë i freskët.

Si për të pijshëm në një trill të veçantë dietë gjermane. Unë jam i kënaqur që ju mund të pini sasi të pakufizuar. Por uji nuk duhet të jenë të mineralized dhe jo të gazuara. Nga alkoolit gjatë kësaj dietë kategorikisht duhet të refuzojë. Konsideroni dietë gjermane javore menu.

Javë 1:

E hënë përfshin duke përdorur vetëm ujin (asgjë tjetër) - 5 litra. Në ditët e tjera në javën e parë - nga e marta deri të dielën - e lejuar ushqimin normalisht.

Java 2:

Si në javën e parë, e hënë për të pirë vetëm ujë. Të martën duhet të bëhet në menynë 2 £ e portokall ose grapefruits (dhe asgjë tjetër).


Nga e mërkura deri të dielën dhe të ngrënë në zakonshme të njohura për ju dietë.

Java 3:

E hënë dhe e martë tretat javë pikërisht në të njëjtën meny në javën e dytë.
E mërkurë përfshin të hahet një mollë. Ata kanë nevojë për të marrë deri në dy kilogramë. Në ditët e tjera të javës - nga e enjta deri në e diel - ju mund të hani si ju pëlqen dhe si keni përdorur për të.

Javë 4:

 • Të hënën, përsëri pini vetëm ujë.
 • Të martën, si dy javët e mëparshme, hani dy £ e portokall apo grapefruits.
 • Nëse keni ngrënë e mërkura e kaluar vetëm mollë e ëmbël, në këtë mjedis të lejon që të ndryshojë dietën tuaj dietë është acid dhe ... mollë.

  Pra, siç e dini, të mërkurën e javës së tretë ne përsëri hani disa mollë.
 • Të enjten ju vetëm mund të pini se ujë dhe mund të konsumohen të freskëta (nekonservovanyh) çfarëdo frutash ose perimesh lëng (përveç lëng banane).
 • Nga e premtja deri të dielën në javën e katërt përsëri mund të kthehet në normale, dietë të zakonshme për ju.
 • Java e 5:

 • E hënë - vetëm ujë.
 • Më e martë tonë 2 £ e preferuar e portokall apo grapefruits.
 • Të mërkurën ju mund të hani dy kilogramë çdo mollë.
 • E enjte do të ndihmojë të kënaqë frytin tuaj urie freskëta ose lëng perimesh (përveç banane).

 • E premte lejon përdorimin e vetëm odnovidsotkovoho nonfat kos (kos dhe qumësht i thartuar pjekur duhet të fshihet nga dietë).
 • Të shtunën dhe të dielën ju mund të gëzojnë akoma ushqime tuaj të preferuar dhe të njohur dhe produkteve. Gjatë këtyre dy ditëve nuk duhet të përdorni shumë miell dhe yndyra.
 • Javën e 6: / p

 • Nga e hëna deri të enjten përmbahet bjerë javën e kaluar.
 • Të shtunën hani rreth një kilogram gatuar më parë pineapple apo kungull i njomë.
 • Të dielën, hani atë që dëshiron zemra jote.
 • Javën 7:

  Kjo është një kopje e saktë e javës së kaluar. Dallimi është e diel, ju vetëm mund të pijë ujë (rreth pesë gallons).

  Avantazhet e dietë gjermane përfshijnë: ndryshe nga dietat e tjera, humbje peshe pas nga dietën gjerman pesha e juaj mbetet e qëndrueshme, madje edhe në qoftë se ju të kthehet në dietë normale, shtim në peshë ndodh. Për më tepër, ky efekt është fikse për një kohë të gjatë.

  Disavantazhi kryesor i dietës gjermane - është kohëzgjatja e tij. Për shembull, është e pamundur për të planifikuar sezonin pushime. Ushqimi me të vërtetë mund të konsiderohet mjaft e ashpër. Ndonjëherë ka një nevojë për të konsultoheni me një mjek. Edhe pse, në shikim të parë, ndalimi i konsumit të alkoolit duket jo shumë e frikshme, por në praktikë kjo jep një shumë parehati dhe shqetësim.

  Dy muaj pa alkool - jo për të gjithë të vërtetë. Shumë shpesh ky aspekt (sidomos në meshkuj) të çon në një shkelje të dietë.