Ushqimi mish


Dietë proteina ka kohë që janë shumë të popullarizuara në mesin e humbjes së peshës. Më të famshme të tyre - Kremlini dhe mish. Ata janë përhapur, kryesisht për shkak të listës së gjatë të produkteve të pranueshme. Mishi dhe Kremlini dietë të ngjashme, por ato nuk duhet të ngatërrohen. Ndërsa Kremlini - ajo është mjaft e sistemit të furnizimit me energji elektrike, i projektuar për një kohë të gjatë, dietë të mishit është shumë më e lehtë për të ndjekur dhe ajo duhet të jetë vetëm 10 ditë.

Çfarë është dietë mish esenca dhe se si ajo vepron në trup? Proteina - nje nga elementet esenciale ndërtimit për njerëzit. Ai duhet të jetë i pranishëm në menynë ditore. Shkalla optimale ditore e produkteve proteinike - rreth 500 gram.

Por përreth duhet të masë. Karbohidratet janë të nevojshme për trupin, si dhe të ndjekë dietën bezvuhlevodnoyi mishit mund të jetë jo më shumë se 10 ditë. Nëse ju dëshironi të humbni peshë dhe zgjodhi dietë të mishit për humbje peshe në mënyrë rigoroze të hequr nga produktet dietë të tilla si buka, patate, fruta e ëmbël, produkte të ndryshme të qumështit, alkoolit, kokrra. Perimet subjekt dietë mish ju mund të përballojë asgjë përveç karrota dhe fasule. Gjithashtu nuk rekomandohet të përdorin pije të ëmbla dhe të gazuara. Kjo vlen jo vetëm në kohë dietë të mishit të pajtueshmërisë, por dietën tuaj normale.

Si emri sugjeron, gjatë kjo dietë e rekomanduar për të ngrënë mish.


Llojet e mishit dhe kuzhinier atë mënyrë që ju zgjidhni për të pëlqen tuaj. Imagjinoni sa shumë enët e ndryshme të mishit mund të jenë të përgatitur. I vërtetë "stomak festë" - mish lope, mish derri, pule, gjeldeti, lepur i gatuar, i zier ose i skuqur. Këtu, ndoshta vetëm një kufizim - tiganisje përdorin vetëm vaj ulliri, por më mirë për të kufizuar tiganisje. Lista e produkteve të lejuara është mjaft i madh, ajo gjithashtu përfshin çdo peshk, vezë, ju mund të hani si të skuqur në vaj ulliri dhe i gatuar. Nga lejohen gjatë dietë të mishit të perimeve mund të jetë i gatuar sallatë, sezonin me lëng limoni është më e mirë.

Përdorni kripë kur gatim nuk është i rekomanduar.

Efikasiteti dietë mish, megjithatë, si edhe çdo tjetër, varet nga përputhshmëri të plotë me kërkesat. Përçarje jo vetëm të ndaluar procesin e humbjes së peshës, por gjithashtu mund të çojë për të fituar peshë ekstra! Por edhe respektimin rigoroz të një dietë të mishit - jo një garanci e harmoni. Në një përpjekje për të gjetur një formë të mirë, ne nuk mund të harrojmë për ushtrim. Nëse ju keni një mënyrë jetese i ulur, dietë mish nuk ka gjasa të ndihmojë peshë shumë më të saktë. Por ju do të vini re rezultatet e mahnitshme në qoftë se ju fillojnë të ushtrojnë për disa orë para dhe pas ngrënies.

Kështu, 10 ditë dietë në mish, ju nuk e vetëm hale paund mërzitur, por të forcojë muskujt dhe lëkura nuk do të duken saggy dhe i butë pas humbje peshe që mund të ndodhë në njerëzit e hollë me të aktivitetit të ulët fizik.

Mish Ushqimi - një varg i madh i ushqimeve të lejuara. Ju thjesht nuk do të qëndrojë i uritur! E kombinuar me ushtrim, kjo dietë patjetër të ju jap një paund disa shkuar përgjithmonë.