Dietë karrota


Kjo dietë është shumë i ngushtë. Arsyeja - ju nuk mund të hani përveç karrota, pothuajse asgjë. Megjithatë, në një të lumtur të mirë mendonin se "ushqim lepurin" normalizohen proceset metabolike në trup dhe largon toksina. Ne të gjithë e dimë se pronat në pronësi karrota, dhe është hapi i parë për të humbur peshë, kështu që ka kuptim për të pritur 4 ditë, i ulur në një dietë karrota.

Flokëkuq përmbajnë yndyrna (në sasi të vogla), karbohidratet (10%), komponimet azotike, vitamina B, si dhe vitamina A, D, E, K, PP, acid Pantothenic dhe Askorbik, stirenit dhe lecithin. Në kushtet e carotene karrota sekondë vetëm me piper.

Me këtë ngopjes beta-carotene, karrota janë një imunomodulator i shkëlqyer. Me enzimat e mëlçisë, carotene është konvertuar në trupin tonë në vitaminë A, - një antioksidant i shkëlqyer. Kjo vitaminë, trupi ndalon formimin e radikaleve të lira, dhe pra, karrota na mbron nga sëmundjet e sistemit kardiovaskular, kancerit, arteriosklerozes, cataracts. Përveç kësaj, karrota nxit rritjen fizike dhe mendore, përmirëson zrenie.Plyus për të gjithë, për shkak të faktit se karrota përmbajnë sasi të lartë të jodit dhe fibra, ajo ndihmon luftën peshë të tepërt.

Nëse ju vendosni për të testuar efektet e dietë karrota, ju duhet të marrë në konsideratë faktin që për drekë, dhe për darkë ju do të keni karrota.


Ajo mund të jetë mërzitur tepër nga ato 4 ditë, që do të ndiqen këtë dietë, por ju do të jetë shpërblimi për të humbur paund 3-4.

Për të qenë të saktë, dietë karrota vetë zgjat për 3 ditë dhe 4 ditë - se nga dietë.

Para përdorimit, karrota duhet të lahen dhe të pastër, hall me një thikë të lartë "shkëlqim" shtresa. Për shkak të faktit se substanca më e vlefshme në karrota janë drejtpërdrejt nën "shkëlqim" shtresë, bëhet e qartë se hollë të lëkurës është hequr, më shumë ju të ruani vitamina në karrota. Me lëvozhgë i ri karotë nuk është hequr tërësisht, por lahen tërësisht rrënjët me një furçë.

Shumë nutritionists thonë se karrota është më e mirë për të përdorur, pa nënshtruar atë për të ngrohur trajtim, pasi ajo humbet jo vetëm shije, por shumica e vitaminave.

Pra, dietë karrota. Përsëriteni kohëzgjatjen e dietë - 3 ditë dhe 4 ditë - jashtë.

Për dietë të hani 3-4 herë në ditë sallatë karrota, e cila është përgatitur nga recetë e mëposhtme:
1-2 karrota të tre në një rende trashë, shtoni lëng limoni, pak vaj perimesh, pak mjaltë (mjalti totale normë ditore nuk duhet të kalojë 1 lugë gjelle), një zgjedhje e 1 frutave (kivi, mollë, grejpfrut, shegë apo portokalli).

Kjo sasi e ushqimit të konsumuar në sallatë 1 herë (me përjashtim të mjaltit).

Numri i karrota - ka kufizime. Në mëngjes ju mund të pini një gotë e gjysmë kos ose qumësht, ose të hani 1 lugë gjelle salcë kosi. Kjo është për shkak të faktit se nuk ka karrota yndyrë janë zhytur shumë të dobët. Nëse jeni të lodhur e sallatë, në vend të kësaj ajo natën për të pirë karrote ose karrota-frutash lëng.

Gjatë ditës ju duhet të pini ujë apo çaj jeshil (sasinë e përgjithshme të lëngjeve - të paktën 2 litra).

Për dietë është mirë të përdorni karrota të rinj.

Exit dietë zgjat 1 ditë. Në këtë ditë ju të hani të gjithë të njëjtën gjë si në dietë, duke shtuar në dietën e 1-2 patate dhe disa mish.

Pastaj, disa ditë, kufizojnë veten për yndyrore dhe ushqime të ëmbla.

Gëzojnë humbje peshe tuaj!