Ushqimi Milk


Çfarë është qumështi? Në vend të parë - është jashtëzakonisht e vlefshme për të produktit të njeriut. Përbërja e qumështit përfshin vitamina A, C, E, kalcium dhe shumë minerale. Përveç kësaj, qumështi i pasur me proteina. Në lidhje me këtë, madje duke pirë 1 litër qumësht në ditë, ju do të kënaqë plotësisht nevojat e trupit me proteina gjatë gjithë ditës. Produktet e qumështit janë të dobishme për të gjithë sistemin e tretjes.

Kjo është arsyeja pse dietë qumësht - popullor në vendin tonë. Në fakt, duke përdorur qumështin dhe produktet e qumështit gjatë këtij dietë, ju jo vetëm të humbni peshë por edhe njom trupin tuaj me ushqyesve, duke përmirësuar shëndetin e tyre.

Nëse ju dëshironi të humbni peshë të shpejtë - e ideal - Qumësht mono-dietë. Normën e saj - gjatë së cilës ju duhet të pini 1 litër qumësht nëpër intervale uniforme 2-3 ditë. Dhe para përfundimit të dietës që ju të humbni peshë 2-4 kg.

Nëse ju dëshironi të humbni peshë për një kohë të gjatë dhe ende ndjehen të rehati psikologjike, përdorni dietë e mëposhtme qumështit.

Mëngjesi - Hani krem ​​kos 1, 1 mollë e pjekur dhe çaj me mjaltë.

Dreka - 100 g bollgur, 200 gram djathë, një gotë qumësht dhe 1 shërbim i akullore qumështit.

Darka - 1 vezë të zier, 100 gram fritters djathë, një gotë qumësht i thartuar dhe 50 gram të trangujve dhe 50 domate në një sallatë.


Darkë vonë - 1 kos dhe 100 - 150 g fruta (mollë, banane, dardhë). Kur të blesh kos, i kushtoj vëmendje për përbërjen e tij - ajo duhet të jetë unsweetened dhe pa ndonjë aditivëve.

Për të ndjekur këtë dietë duhet të jetë përafërsisht 1 javë. Gjatë kësaj kohe ju nuk do të humbni vetëm rreth 5 kg, por edhe të përmirësojë në mënyrë të ndjeshme lëkurën tuaj dhe dhëmbët.

Për të ruajtur këtë rezultat për një kohë të gjatë, do të përpiqen për të përsëritur periodikisht dietë të qumështit, të tilla si 1 herë në 2 muaj.
Bazuar gjirit mono-dietë mund të organizojmë edhe një ditë nganjëherë agjërojnë - 1-2 ditë çdo 1 - 2 javë. Kështu, ju mund të përshtateni peshën tuaj dhe njom trupin e nevojshme për shëndet të mirë dhe proteina energji.