Molokochay


Në molokochay organizoni ditë agjërimi. Në vetëm një ditë një molokochay mund të humbni peshë prej 500 gram në 2 kilogram (rezultati varet nga pesha fillestare). Përveç humbjes së peshës, molokochay ndihmojë të pastruar mëlçinë dhe gjakun, për të përmirësuar metabolizmin, rivendosur lëkurë të shëndetshme. Ju mund të caktoni një ditë të agjërimit një herë në javë, mundësisht gjatë fundjavës.

Ushqimi përdorur molokochaya përshtatet të gjithë. Kundërindikimet janë të intolerancës individuale e qumështit.

molokochay rrit vetitë dobishme dhe qumësht, dhe çaj, ndërsa në të njëjtën kohë reduktimin anët e tyre negative. Tea nxit tretje më të mirë të qumështit që do të pi molokochay edhe njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e sistemit të tretjes.

Përveç kësaj, tanin, e cila është çaj të pjesshme mbron mukozën e stomakut nga efektet negative të fermentimit të qumështit të tërë. Qumështi është i moderuar efektin e caffeine dhe alkaloide të tjera në trupin e njeriut.

molokochay mund të jenë të përgatitur në dy mënyra:

1) Nxehtësia qumësht në rreth 70 gradë dhe plotësoni në shumën e kërkuar të çajit të gjelbër të thatë. Numrin e përafërt të çajit - 3/2 teaspoons në 1 litër qumësht. Molokochay mbush per 20 minuta, pastaj thahet.

2) çaj Brew në cilësinë e hotelit të recetë të zakonshëm.

Pas 5 minutash për përzierje çaj brewed me qumësht në një raport prej 1 me 1. Për nevojë të saldimit 1 lugë çaji çaj për 100 gram ujë të valë.


Ajo është e mirë për të përdorur krupnolystovyy çaj jeshil. Por aplikimi është e lejuar dhe çaj fletë të zezë, dhe çaj të ndryshme mixes me shtesat e frutave dhe kokrra të kuqe. Por më e dobishme dhe efektive është çaj jeshil, ose, në raste ekstreme, një përzierje e sasi të barabartë të çajit të gjelbër dhe të zi. Teas cilësi shumë të mirë kineze jeshile. Ka qindra lloje të ndryshme të çajit. Ju mund të zgjidhni shijen tuaj të preferuar, ju mund të blini një nga më popullor, të tilla si oolong. Ai është i butë dhe i përshtatshëm edhe për fillestar të dashuruar e çajit të gjelbër. Ju mund të zgjidhni teas me efekte shtesë.

Për shembull, pu-er i cili ka aftësinë për të ulur nivelet e kolesterolit në trup. Dhe më e rëndësishmja, çaji jeshil është e pasur me elementet gjurmë dhe komponimet më të vlefshme organike që janë të dobishme për trupin, shërimin dhe forcimin atë.

Qumësht për gatim molokochaya zgjidhni për të pëlqen tuaj, por më mirë për të blerë një yndyrë pak ose yndyrë (1,5-2,5%). Prapë, kjo është dita për humbje peshe dhe pastrim, yndyrë kështu shtesë padobishme.

Pije molokochay mund të dyja të nxehtë dhe të ftohtë. Në ditën duhet të pini 1,5 litra pije. Pije e lejuar në çdo kohë sipas dëshirës, ​​por ajo është e rekomanduar për të pirë nëpërmjet një gotë 02:00 molokochaya.

Në molokochaya përgatitur në ditën e agjërimit ju duhet të pini ujë të thjeshtë ose mineral jo të gazuara e deri në dy litra. Lëng shtesë të kërkuara në lidhje me një të theksuara efekte diuretik dhe choleretic e pije.

Ushqimi molokochay ju lejojnë për të arritur jo vetëm rezultate të mira në humbje peshe, por edhe dyer të hapura për ju në mbretërinë e bukur të çajit të gjelbër. Ndoshta në kohë ju do të bëhet një njohës i vërtetë i pije të shijshme dhe të shëndetshme, dhe të jenë në gjendje të demonstrojnë njohuritë e tyre dhe çaj aftësive në një rreth të miqve të ngushtë.