Ushqimi mujore


Hëna ndikon jo vetëm në baticë, baticë-fushë elektromagnetike të Tokës. Ne skladayemosya 80% të ujit, sepse të gjitha proceset fiziologjike në muajin e trupit tonë ofron një veprim. Ne e dimë se shëndeti fizik dhe mendor ndryshon sipas fazave hënore. Dikush e hënës së plotë ndihet një rritje të forcës, dhe dikush është në një depresion të thellë.

Për të kuptuar se si ju mund të humbni peshë duke përdorur ciklet hënore, e konsiderojnë të gjithë metodën dietë muaj.

Dita e parë e ciklit hënor është ?? hënë. Kjo është koha më e vështirë për njeriun. Ka një konsumi maksimal të energjisë. Edhe pak gjëra dhënë vështirësi.

Efikasiteti ul. Gjatë kësaj periudhe, nuk ka nevojë që të kënaq në ushqimet tona të shijshme, ju mund edhe të pini kafe me sheqer dhe krem. Le të kalorive duke shkuar egër - dhe kështu që ju duhet një shumë energji për të mbijetuar e hënën.

Ditën tjetër, hëna fillon të rritet në qiell dhe ju mund të shihni hënën e hollë brirë. Dhe është koha për të rivendosur pushtetin. Por kjo duhet të ndodhë pa ushqime yndyrë, të lartë-kalori. Këtu, të gjithë kanë qasje të vet ndaj dietës dhe gatim. Por ka një rregull i përgjithshëm. Në periudhën e shërimit të ushqimit duhet të jetë kryesisht proteina, e kombinuar me shumë vitamina si fruta të freskëta dhe perime.


Kur hëna e re është i lindur, vjen koha për të menduar dhe të gjeneruar dëshirë. Ne duam që të jenë të rinj, të shëndetshëm dhe të rregullt? Pra, le të përgatisë trupin tonë për ndryshime pozitive. Për të marrë humbje peshe përmes dietës, ju duhet së pari të pastruar trupin e toksinave ta lirojë atë. Për të përshtaten këtë çaj të thjeshtë që ju mund të bëni veten ose të blerë në farmaci të gatshëm. Për shembull, një tarifë të përshtatshme pastrim - e barabartë me verr kone, rrënjë jamball, rrënjë Kalgan. Tea nga ky koleksion të pirë pas ngrënies dhe në kohën e gjumit me një lugë çaji mjaltë. Ose merr ca balsam, nenexhik, rigon.

Ky çaj e bukur e ëmbël është gjithashtu e mirë e pastron trupin dhe përmirëson çehre e lëkurës.

Është koha për të hequr qafe celulitin. "lëvozhgë portokalli" tubs pastër ndihmë nxehtë, të kombinuara me vetë-masazh. Për gjysmë të mbushur ujë tuaj dush. Pikoj ujë 15 pika vaj kamfor. Nëse era e kamfuri qëndroj keq, ju mund të marrë vetëm një dush, dhe pastaj fshij atë në fushat problematike me ndonjë vajra agrume.

E drejta për dietën tuaj. Ndjekin rregull - mos hani pas 19.00. Hani më shumë bollgur, përfshin një dritë e produkteve dietë të qumështit.

Në muajin rritje ata do të jenë prodhimet e veçanërisht të dobishme.

Trupi në këtë fazë hënor duhet të relaksoheni, sepse ushtrim intensive duhet të shtyhet. Për tifozët e dietat më të mira për humbje peshe procesin mënjanë më i përshtatshëm për këtë fazë të hënës.

Faza më intensive e hënë - një hënë e plotë. Gjatë kësaj periudhe, çdo gjë e lidhur me gjendjen emocionale, është në prag. Hënë e plotë zgjat 3 ditë. Të gjitha dëshirat tona dhe emocionet të bëhet akute. Dëshira për të qenë të pakta dhe të bukur formuar plotësisht. Qëllimi është vendosur, ajo është lënë për të arritur.

Së fundi, vjen faza më e favorshme për të hequr qafe paund shtesë - një muaj në rënie. Tani është koha për të vepruar.

Trupat tanë i përgjigjen me mirënjohje për të rritur aktivitetin fizik dhe për të kryer diyetolikuvannya e trashje.

Gjëja kryesore - nuk nxitojnë menjëherë për të organizuar një grevë urie. Ka ende dy javë më parë, së pari të përgatisë trupin tuaj dhe rindërtimin ushqim. Racion në vend të ushqyeshëm borscht futur supave të lehta vegjetarian. Manaferrat të freskëta, fruta dhe perime të ndihmojë me vitamina. Por përdorimi i produkteve që përmbajnë proteina dhe karbohidratet, të prerë më të mirë.

Gjatë fazës rritëse e hënës është më e mirë për të braktisur çaj të fortë dhe kafe dhe të shkojnë në bimor me herbs të thata - livando, buckthorn, u rrit hips, karamele mente, i urtë.

Në vend të infusions sheqerit shtoni mjaltin. Lejuar një vezë në ditë dhe bollgur zier në ujë. Edhe më mirë, ushqimi do të jetë më e natyrshme. Të gjitha frutat dhe perimet - të para.

Në zbehta të pjesëve të trupit moon me skorje të lehta, toksinave, kështu që të jetë i sigurt për të vizituar dush ruse.

Zbehur hëna dhe dëshirën tuaj për të qenë të zbehta dhe më të rinj do të krijojë një mrekulli.