Metabolike Ushqimi


Autor dietë metabolike është një dietist Anna Panchenko. Projektuar për të metodës së saj humbje peshe treguar rezultate të shkëlqyera në provat klinike. Ne mund të themi se kjo metodë e luftimit të trashje është një sintezë nyzkohlykemycheskaya dietë dhe dietë palestër. Dallimi kryesor në mes këtë metodë e humbjes së peshës është konsideruar se dietë e pasur me fibra, vitamina, minerale dhe proteina.

Metabolike Ushqimi është i ndarë në tri faza, kështu që të gjithë ata që duan të humbin peshë të shpejtë, kjo metodë nuk do të funksionojë. Faza e parë e dietës, kohëzgjatja e të cilit është 10 deri në 12 ditë, kanë për qëllim për të maksimizuar të djegur dhjamin.

Gjatë fazës së parë të hollim trupin duhet të heqin qafe e rezervave shtesë hlykohenovyh.

Në të njëjtën kohë të gjitha kushtet e nevojshme për sintezën maksimal të hormonit të rritjes. Në fazën e parë që ju mund të hani vetëm ato ushqime që kanë 0 pikë. Gjithashtu, çdo ditë duhet të përveç kësaj të hani një lugë gjelle e lirit ose vaj ulliri.

Faza e dytë ka për qëllim të metabolizmit të qëndrueshme djegia dietë yndyrë. Ushqim mostër orari në këtë kohë është si vijon. Mëngjesi fillon në ora 10 dhe është 4 pika. Dreka do të jetë në 2 pikat në 12:00. Dreka duhet të fillojë deri në 15 orë dhe mund të hahet me 2 pikë.


Mesdita në 1 pikë duhet të organizohen në 18 orë. Darka për 0 pikë duhet të jetë në 20 orë.

Ju duhet të hani çdo 03:00. Kjo pjesë e menusë duhet të jetë i vogël. Për një vakt ju mund të hani 300 gram ushqim. Gjithashtu përfshijnë në dietën e kompleksit vitaminë-mineral. Faza e tretë është quajtur një dietë të mirëmbajtjes dhe ka për qëllim të sigurojë që njerëzit të respektohen këtë dietë gjatë gjithë jetës.

Gjatë gjithë kësaj kohe katër ushqimet e para duhet të shtoni pika, vazhdimisht monitorimin e peshën e tyre. Nëse paund do të fillojë të kthehet, duhet të largojë nga ndryshimet dietë.

Vetëm ndalimi në dietën e metabolizmit imponuar në ushqime yndyrë dhe karbohidrate për darkë.

Produkte metabolike dietë

Kjo metodë e humbjes së peshës duhet të hani vetëm ato ushqime që janë të renditura në listë. Mbani në mend se ushqimet e ndryshme janë qumësht dhe qumësht 0% 6%.

Grup me 0 pikë 0% përfshira djathë, bizele, kërpudha, gjokse pule, peshk, limon, ndonjë produkteve të qumështit me përmbajtje yndyrë deri në 2% celulozë pluhur, alga deti, çdo perime të freskëta.

Në kategorinë 1 Rezultati përfshin manaferrat, fasule të pjekura, lëngje perime pa sheqer, fasule. Në 2 pikat merr hikërror, bollgur, oriz kafe, panxhar i gatuar dhe karrota, të gjitha llojet neznezhyrena mish, fruta, produkte qumështi me përmbajtje yndyrë deri në 4%.

Në 3 pika të përfshira mel përpunuara dhe djathë, kos, e ëmbël me fruta, misër, drithëra, çokollatë e errët. Në kategorinë e 4 pikave shpirtërore shtohen, fruta të thata, bukë të bardhë, mish derri yndyror, produkte të qumështit shumë se 4% yndyrë dhe ëmbëlsirat.

Ulur në dietë metabolike është e rekomanduar për të kryer ushtrime fizike që mund të rrisin efektivitetin e kësaj metode të humbjes së peshës.