Dietë meksikan


Pra, ju dëshironi të humbni peshë dhe të mos heqin dorë nga ushqime të preferuar! Për të djegur kalori, femrat janë të aftë për asgjë. Megjithatë, ekziston një dietë e cila është mjaft e ulem 4 ditë dhe ju mund të humbni deri në 4 kilogram mbipeshë.

Kjo - dietë meksikan. Efekti i përdorimit të mahnitëse. Nëse ju keni vullnet të mjaftueshme për të mposhtur tundimin për të ngrënë dy ditë e para, ne mund të shpejt të marrë në një fustan të preferuar, dhe kjo është një shumë!

Kështu, menu është dietë meksikan:

 • Dita e parë - Mëngjesi - kuzhinier dy vezë të ziera fort, portokalli konfiskon një madhësi të mesme me një filxhan të vogël dhe kafe pa sheqer të zi;
 • Dreka - ngjyhet për 20 minuta dhe pastaj laje prunes thata dhe 8 madhësi të mesme, hani ngadalë, përtypni tërësisht dhe të gëzuar;
 • Darka - 1 portokalli dhe vezë të ziera;
 • Dita e dytë - mëngjes - 50 g yndyrë të ulët djathë larë poshtë me një filxhan kafe të zezë pa sheqer;
 • Dreka - 1 vezë të ziera e vështirë gatuar dhe 1 portokalli;
 • Darka - 1 filxhan të ulët-yndyrë kos dhe dardhë freskëta të mesme;
 • Dita e tretë - Mëngjesi - 1 filxhan çaj të fortë të zezë pa sheqer;
 • darkë - perime të freskëta - 1 kastravec dhe 1 domate 50 g yndyrë të ulët djathë;
 • Darka - 1 filxhan qumësht.

 • Dita e katërt - mëngjes - jo më shumë se 200 gram drithëra me ndonjë perimesh ose frutash lëng;
 • darkë - gatuar vezë të ziera e vështirë me perime të freskëta - domate dhe kastravecit;
 • darkë - dy madhësi portokalli mesme.
 • Dietë meksikan i takon kategorisë së "uritur" dietë dhe për të mbajtur atë të lehtë. Është e rëndësishme për të zhvilluar një humor të caktuar dhe shumë nezlyubit veten mbipeshë. Dhe në përgjithësi - një grua që përdoret për të ndjekur atë, gjithmonë duan të kontrolluar peshën tuaj. Por si rregull, në luftën për figurën e përsosur shumë kohë është tretur.

  Ushqimi meksikan mundëson një periudhë të shkurtër kohe për të korrigjuar peshën e tyre.


  Ndryshime radikale, natyrisht, kjo dietë do të sjellë, por një sasi e caktuar e yndyrë të tepërt do të shpëtojë. E vetmja pengesë e dietë meksikane - është uniformiteti i saj.

  Por le të shohim se çfarë produkte janë baza e dietë katër? Veza e bardhë i referohet proteina plotë së bashku me mish dhe qumësht. Vezë e verdhë veze është e pasur me yndyrë, kolesterol dhe lecithin si një vezë ka vlerë të madhe ushqyese. Tri vezë në ditë nuk do të bëjë dëm, por do të njom trupin.

  Perimet janë shumëllojshmëri të pasur të ushqimit kalori, vitamina A dhe C, prej trangujve, për më tepër, përmbajnë kalium, që është efekt i mirë në zemër dhe ju lejon të nxjerr ujin e tepërt.

  Me rëndësi të veçantë është fibër trashë, e cila ofron perime të pronave të vlefshme terapeutike në trajtimin e trashje.

  Frutat janë shumë të rëndësishme në dietë për shkak të përmbajtjes së tyre të sheqerit, vitaminë C, minerale dhe pektin. Frutat lehtësuar shkarkimin e traktit digjestiv dhe veshkat, të ketë një efekt të fortë diuretik.

  Qumësht, kos dhe djathë - një burim i kalciumit dhe të qumështit proteinat. Qumështi dhe prodhimet e qumështit përmbajnë të gjitha substancat organike dhe inorganike të nevojshme për trupin.

  Një filxhan kafe të zezë ose të merrni zemër të fortë çaj dhe japin energji për të gjithë kohën. Pra, pavarësisht nga spartan paragjykim meksikan dietë - të gjitha produktet ajo të ekuilibruar.

  Njerëzit që vuajnë nga alergjitë në vezë, agrume ose kanë sëmundjet e traktit gastrointestinal në dietë meksikan është më mirë të mos ulen. Me pacientë të tilla duhet të punojnë profesionistë - nutritionists.

  Dietë meksikan përfshin reduktimin dietë. Por në çdo rast, njerëzit nuk duhet të vuajnë nga uria, përndryshe ju nuk mund të merrni humbje peshe dhe neurozë. Asnjëherë mos shkoni mbi kufirin. Nëse shuma e rekomanduar e ushqimit pak dhe ju ndjeni një dobësi dhe nervore acarim të vazhdueshme, atëherë ka dobi nga një dietë e tillë nuk do të.

  Megjithatë, në qoftë se ju guxoj, tregoi vullnet të fortë dhe kaluam katër ditë në dietë meksikan - ju jeni hero!

  Pak paund humbur, të pastruar zorrët, shkoi ujit të tepërt nga trupi, mëlçisë rozvantazhylysya. Zemra ndjerë më mirë. Besoni mua - një rezultat të madh!