Mandarin dietë


Afrohet Vitin e Ri i bën shumë njerëz mendojnë se duhet tashmë të filluar për të humbur peshë, sepse vera është rreth qoshe. Ishte gjatë festave të Krishtlindjeve ju mund të marrë një dietë mandarinë, pasi që në këtë kohë shitjet kryesore të fillojnë këtë fryt. Mandarin dietë është klasifikuar si të ulët kalori.

Për një kurs hollim që zgjat tre ditë, ju lehtë mund të humbni deri në dy paund. Ekspertët studiuar përbërjen e mandarinës, ajo identifikuar substanca që mund të ndikojnë në procesin e humbjes së peshës. Konsideruar tashmë themelimi në bazë të drogës substancave për humbje peshe.

Në ndërkohë, këto barna janë ende në zhvillim e sipër, le të flasim për Tangerine dietë.

Metoda Fruta e që kanë të bëjnë me peshë të tepërt është e përkryer për ata njerëz që duan të humbin një kilogram disa ose të pastruar trupin. Kjo arrihet duke u siguruar që mandarins janë ushqimi kalori të ulët, një pjesë e së cilës kanë një përmbajtje të lartë të vitaminave dhe fibrave.

Dietë menu mandarinë për tre ditë


1 vakt: Tangerine dietë gjatë mëngjes tuaj duhet të fillojë me një filxhan kafe të zezë, e cila është e lejuar për të shtuar një lugë çaji sheqer.

2 vakte: në këtë kohë ju mund të hani mandarin katër dhe një vezë, i cili duhet të gatuaj cool.

3 vakte: si një pjatë e dytë për darkë duhet të marrë 300 gram lakër turshi. Gjithashtu në drekë duhet të përfshijë 120 gram. mish ligët që ka nevojë për të gatuar pa kripë.

4 ushqimet, 4 janë përsëritur përsëri mandarinë dhe 1 vezë të ziera fort.

5 vakt: saktësisht e njëjtë si i tretë. Kjo darkë ju do të keni të gjitha enët e njëjta, dhe gjatë drekës.

Siç thashë, më Mandarin dietë duhet të zgjasë vetëm tre ditë. Ju mund të përsëris këtë metodë e humbjes së peshës jo më shumë se një herë në tre javë. Kundërindikuar plotësisht Mandarin dietë për njerëzit që kanë probleme me traktin gastrointestinal ose vuajnë reaksione alergjike.