Malosolevaya dietë


dietë malosolevaya është nderuar në shumë nutritionists dhe madje edhe mjekët, si është mjaft efektive. Thelbi i saj është të shkurtuar sasinë e marrjes ditore kripë. Kjo dietë është përshkruar shpesh për njerëzit që vuajnë nga obeziteti apo peshë të tepërt.

Për dietë në mënyrë efektive të ndikojnë në trupin tuaj, ju duhet të dini dhe në mënyrë rigoroze të ndiqni disa rregulla dietë malosolevoy.

 • Rregulla № 1. Në asnjë rast mos e përdorni kripë gjatë gatimit. Salt mund të ndryshojnë gjellë vetëm pas gatimit vetëm para se të shërbejnë. Por kripa duhet të jetë i madh.

 • Rregulla № 2. Nëse një person mban dietë malosolevaya, sasia e kripës të përdorur nuk duhet të kalojë 3-4 gram.
 • Rregulla № 3. Gjatë respektimit të këtij dietë nuk është e rekomanduar për të përfshirë në makarona tuaj dietë, ushqime kosi, sheqer, erëza pjekje, dehja, i tymosur ushqim erëza.
 • Rregulla № 4. Kjo leje Pampers dietë për të ngrënë mish dhe peshk enët. Por përdorimi i tyre të jetë i kufizuar nga kufijve të arsyeshëm. Është e rekomanduar për të ngrënë vetëm mish pa dhjamë dhe peshku.
 • Do të jetë shumë i dobishëm dhe të kontribuojnë për humbje peshe supave ulët-yndyrë (pjesë nuk duhet të tejkalojë dyqind gram).


  Rekomanduar për të përdorur një panxhar vogla dhe patate. Ju hani vezë, perime dhe djathë, në qoftë se nuk e teproj, madje edhe produktet e qumështit. Bukë mund të hahet thekër dhe grurë, por jo më shumë se dyqind gram në ditë. E pranueshme për të pirë gjatë dietë malosolevoy përfshijnë kafe dhe çaj.

  Kur aplikoni dietë malosolevoy gjatë ditës duhet të marrin jo më shumë se 90 gram yndyrë, 130 gram të proteinave dhe 120 gram karbohidratet. Mos harroni se kripa është e dëmshme jo vetëm për shëndetin tuaj, por edhe të kuptoj. Dhe edhe në qoftë se ju mund të themi me siguri se SOLITE ushqim vetëm pas përgatitjes së saj dhe në sasi të vogla, ajo ende nuk do të thotë se praktikisht nuk ka kripë merr në trupin tuaj.

  Ne duhet të kujtojmë gjithmonë se "kurth kripë" është gjetur edhe si "sheqer". Në një orar të veçantë për dietën malosolevoy nuk ekziston. Gjithkush i saj mund të bëjë për veten e tyre individualisht, duke marrë parasysh preferencat e tyre. Në rastin e dietë do të jetë më pak e dhimbshme për personin. A nuk mendoni se dietë - një uri të dhimbshme. Ju vetëm duhet të zgjidhni një dietë mbi shijet dhe aftësitë e tyre.

  Pa dyshim, kripë është e nevojshme për funksionimin normal të organeve të brendshme.

  Problemi është se pothuajse çdo trupi i njeriut është i ngopur me kripë. Ne përdorim kripë në sasi të mëdha se e nevojshme.

  Tepricat janë të dëm të pariparueshëm për trupin tonë. Me moshë, shije e ndryshimit të njeriut. Një trup i shëndetshëm ka nevojë nuk është ushqime shumë të thartë dhe aromë. Dhe njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare, i kripur ndiheni të uritur. Salt lehtë mund të zëvendësohet me hudhër, qepë, erëza. Kjo jo vetëm që dhemb, dhe të bëjë një efekt i dobishëm për trupin.

  Është e rëndësishme që produktet e përfshira në dietën e përditshme, ishin të ndarë në 4-5 pjesë, dhe shuma e çdo pjesë të mëvonshme duhet vazhdimisht të ulet. Rreptësisht e ndaluar overeating! Nuk Malosolevaya zbatohet për dietat dietë të veprimit të shpejtë, por rezultatet janë fikse për një kohë të gjatë.