Makarona Ushqimi


Mos kini frikë, duke parë emrin e dietë të re, fjalë të tilla si makarona. Po, ka një metodë e humbjes së peshës. Dhe miti është ?? frazë e famshme që i makarona vetëm yndyrë. Shikoni se italianët makarona uplitayut disa herë në ditë. Shumë prej tyre janë si donuts?

Esenca e dietës makarona është se njerëzit nuk e merrni yndyrë nga më të makarona dhe enët e ndryshme, duke përfshirë petë me qofte vini re, makarona, nautically. Në cilësore të pranishëm dhe makarona janë aminoacidet specifike që ndikojnë në gjendjen shpirtërore të një personi, lehtësimin e depresionit dhe rregullojnë oreksin.

Dietë Skema makarona është një dietë që domosdoshmërisht duhet të përfshijë peshk, drithëra, ushqim deti, fruta, perime dhe vaj ulliri.

Ajo duhet të braktisë plotësisht përdorimin e mallrave të ëmbël pjekur, mish, salcice, solenostey, salcat, i tymosur.

Ushqimi janë të lejuar për të ngrënë në çdo shumë në çdo kombinim. Gjithashtu gjatë ditës ju mund të pini një gotë verë të thatë e kuqe. Nëse makarona për t'u ulur në një dietë, atëherë katër javë ju mund të humbni peshë me një mesatare prej pesë paund.

Menu dietë makarona


Dita e parë do të përbëhet nga çaj mëngjes ose kafe, dhe manaferrat të freskëta ose fruta. Për drekë duhet të bëjë pule gatuar, perime gatuar. Darka do të jetë makarona me perime.

Dita e dytë fillon me mëngjesin, i cili do të përbëhet nga dolli me bllokim pa sheqer dhe çaj hithër.

Për drekë duhet të përgatisë çdo peshk pjekur apo zier, perime, bëri një çift. Darka duhet të bëjë oriz me kungull i njomë dhe perime gatuar.

Mëngjesi ditën e tretë do të fillojë me kafe ose çaj, dhe fruta të freskëta. Për drekë perimet janë bërë në çift dhe djathë. Darka do të përfshijë një sallatë me makarona dhe perime gatuar.

Mëngjesi në ditën e katërt përsërit një të tillë që ishte një ditë më parë. Menu drekë do të përbëhet nga viçi apo mish derri, i pjekur në skarë dhe perime gatuar. Darka do të jenë pjekur perime dhe makarona me bizele.

Në ditën e pestë për mëngjes duhet të hani fruta të freskëta, çaj ose kafe.

Për drekë, peshk dhe perime steamed. Darka duhet të bëjë perime i pjekur dhe supë hajvan dhe fasule.

Mëngjesi në ditën e gjashtë do të përbëhet nga çaj hithër, dolli me bllokim pa sheqer. Për darkë ju mund të hani pulë e pjekur me perime të ziera. Makarona me speca e ëmbël dhe perime steamed shërbeu për darkë.

Në ditën e shtatë për mëngjes i përgatitur fruta të freskëta, kafe dhe çaj. Dreka përbëhet nga dy vezë të ziera fort dhe perime pjekur. Darka do të jetë pica me perime dhe kërpudha.

Sekreti për këtë dietë makarona

Për t'u ulur në dietë makarona duhet të përgatiten siç duhet këtë produkt.

1. Është e rëndësishme për të korrigjuar përmasat e ujit dhe makarona - 1 litër duhet të marrë 100 gram. produkt.
2. Uji duhet të kripet para se ajo të çmendur makarona.
3. makarona duhet të vendoset në ujë të vluar për rreth pesë minuta dhe jo më shumë. Në shikim të parë ato duken të jenë të papërpunuara. Megjithatë, trajtimi i tillë karbohidratet komplekse gjithnjë e më shumë do të stimulojë zorrët.